BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  8 grudnia 2017 (pierwszy post)

Mówi Wam coś nazwa Alwine? ;) - Nie? Nie martwcie się, mi też do pewnego momentu nic nie mówiła ;)

Zacznijmy zatem od początku...

Alwine, to wioska położona w samym sercu Brandenburgii, ulokowana 70 km od Drezna, która powstała ok. 100 lat temu jako osada dla pracowników fabryki brykietu i kopalni węgla kamiennego.

Jaka ciekawa historia jest związana z tym miejscem? 9 grudnia wioska zostanie wystawiona na licytacji. Rzadko słyszy się o sprzedawaniu całych miejscowości...

Cena wywoławcza Alwine wynosi 125 tys. euro, czyli ok. 530 tys. zł. To tyle, co koszt niewielkiego domu jednorodzinnego w Polsce.

Nowy właściciel nabędzie dwa domy wielorodzinne i jeden wolnostojący oraz 6 "bliźniaków". Cała wieś liczy ponad 16 tys. m kw. Mimo że jest spokojna i otoczona lasem, nie należy do najpiękniejszych. Alwine wymaga nakładów finansowych. Miejscowość to ruina składająca się z brzydkich, zniszczonych domów. Odpada z nich tynk, brak tu kanalizacji czy centralnego ogrzewania, zamiast którego są piece kaflowe.

Dziś żyje tu kilkanaście osób. Nowy nabywca będzie musiał się z nimi dogadać w sprawie remontów i przystosowania miejscowości do współczesnych standardów.

Pytania do Was:
1. Zdecydowalibyście się na zakup takiej miejscowości?
2. Jakbyście zagospodarowali tak nabyty teren?
3. Słyszeliście o innych tego typu przypadkach sprzedaży?

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
ASZABENE
ASZABENE
  10 grudnia 2017

Jak kiedyś będę tak bogaty ,że jednorazówką będę się golił tylko jeden raz ,wtedy zacznę się zastanawiać nad kupnem i zagospodarowaniem przestrzennym wsi (i to jeszcze w Niemczech, a tfuu ). Póki co idę brzytwe po pradziadku ostrzyć d83dde0a.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  11 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Jako krakuska powinnaś coś o tym wiedzieć.

Wbrew pozorom nie tlko my zmagamy sie z tym problemem :(
Ale Krakow,, akurat ten problem nagłaśnia...

Ubiegloroczne badania pokazaly, ze w malych meisjcowsciach opalanych glownie weglem, lub czyms temu na wzor, niejedokrotnie mialy normy bardziej przekroczone od nas...

Konto usunięte
Konto usunięte: Szwajcarii bylam w miejscu o nazwie Beatenberg gdzie jest wodospad a nad nim restauracja

to musiało być ciekawe...
chciałabym się kiedyś wybrać :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.