jestdobrze1994
jestdobrze1994
  18 lipca 2017 (pierwszy post)

Czym dla Was jest tolerancja? Jak objawia się w Waszym codziennym życiu? Możecie pisać o konkretnych przykładach, kiedy jesteście tolerancyjni a kiedy nie.270c

irbit
irbit
  18 lipca 2017

hmm no w sumie to Polacy raczej są neutralnym narodem trochę konserwatywnym z tradycją historyczną a i trochę szaleni i zbzikowani i taki chyba ja jestem no ale jak ktoś nadepnie mi na odcisk to tolerancja się kończy i jadę jak t-34 przy odbiciu Warszawy

CuteNinja
CuteNinja
  19 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym dla Was jest tolerancja?

Tolerancja jest wtedy, kiedy szanujesz wybory innych ludzi.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak objawia się w Waszym codziennym życiu?

Ja jestem tolerancyjna do momentu, w którym to co robią inni nikogo nie krzywdzi.
LostInTheEcho
LostInTheEcho
  19 lipca 2017

CuteNinja chciałam napisać to samo, ale mnie ubiegłaś. :o

CuteNinja
CuteNinja
  19 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: chciałam napisać to samo

Wielkie umysły myślą podobnie d83dde0f
mrukowski
mrukowski
  19 lipca 2017

Niestety w ostatnim czasie tolerancja, przemieniła się w tzw " poprawność polityczną" Takiej tolerancji mówię stanowczo NIE.

Jojovsky
Jojovsky
  20 lipca 2017

Tolerancja z łaciny tolerantia – oznacza cierpliwość i wytrwałość a dokładniej „cierpliwa
wytrwałość . A nie akceptację wszystkiego co próbuje nam się w mówić lub narzucić po przez polityczną poprawność

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  21 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Tolerancja z łaciny

Tylko proszę Wszystkich o nie uzwanie tej podwórkowej łaciny261d Może temat warto rozbić na poszczególne tematy. Np Imigranci z Bliskiego Wschodu.Osobiście nic do nich nie mam. Chcą przyjechać do Polski lub innego Europejskiego kraju poprawić swój byt? Ok luzik. Ale niech podporządkują sie do danego ładu obyczajowego, zarabiają na siebie a nie siedzą na "garnuszku państa" i innych zasuwających ciężko obywateli. Niech pracują i napedzają gospodarkę, i niech nie myślą o płodzeniu dzieci na bezrobociu... niech karuzela się kręci. Po to się opuszcza swój kraj, aby zarobić. W ramach szczerości też w zasadzie jestem imigrantką. Opuściłam kraj aby poprawić swoj byt. Nie szukam pomysłu jak tu siedzieć i nic nie robić byle dostać obywatelstwo i czerpać zyski. Druga sprawa znajomość polskiego. Czy ktoś sie pyta przecietnego dajmy na to Kowalskiego (zbieżność nazwisk do osób czytających jest przypadkowa) czy zna język urzedowy danego państwa do którego jedzie zarobić, i czy potrafi sie takowym posługiwać? Nikt za granicą o to nie pyta. Może warto to przecągnąc na warunki polskie? Niech Anglik, Niemiec, Algierczyk, Ukrainiec, Wegier, Irakijczyk lub inny ludek nauczy się naszego języka skoro chce tu mieszkać i być częścią społeczeństwa.Wiadomo znana wymówka...polski jest trudny. Kazdy język obcy jest trudny. Nasuwa się tylko jedno pytanie. Jak bardzo obcokrajowiec chce być częścią społeczeństwa danego kraju skoro nie zna podstaw języka urzędowego danego kraju? No właśnie nie chce. Prosze o wyrozumiałośc względem moich poglądów w tym temacie. Za kulturę wypowiedzi nie płacimyd83dde0f. Chętnie wypowiem się w innych ciekawych tematach pobocznych względem tolerancji, zwłaszcza tych które są na przysłowiowej "tapecie". Pozdrawiam wszystkich :bye:
boniwinter
boniwinter
  21 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym dla Was jest tolerancja? Jak objawia się w Waszym codziennym życiu? Możecie pisać o konkretnych przykładach, kiedy jesteście tolerancyjni a kiedy nie.

Temat rzeka mowiac szczerze w skrocie? Toleracja dla mnie to jest cos co mi sie nie podoba, nie lubie czegos, ale jestem wstanie zyc z tym. Nie zawadza to w zadnym stopniu na moj tryb zycia albo staram sie to niwelowac.
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  24 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym dla Was jest tolerancja?

Oj drażliwy temat.
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  24 lipca 2017
LockOn
LockOn: Oj drażliwy temat.

Nie drażliwy, tylko złożony
tibauld
tibauld
  24 lipca 2017

Wcale nie jestem tolerancyjny, raczej w drugą stronę mi idzie. Może to starość.

fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  24 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Możecie pisać o konkretnych przykładach, kiedy jesteście tolerancyjni a kiedy nie.

Ja jestem tolerancyjny całe życie , zdarza się że jestem mniej tolerancyjny gdy ktoś mnie zezłości i takie życie , raz na wozie raz pod wozem

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

Johnson
Johnson
  24 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Tolerancja jest wtedy, kiedy szanujesz wybory innych ludzi.

A skad ludzie wiedza ze my mamy wybor? Mielismy wybor kiedy przyszlismy na swiat? Nikt mnie nie zapytal np czy chce tu byc czy nie ale jednak z niewlasnego wyboru jestem. Tak samo zapytal Cie ktos czy chcialas byc dziewczyna? Nie ale przyszlas na swiat dziewczyną, wyboru nie mialas. Wiec dlaczego ludzkie istoty mysla ze maja wybor? Wybor moze miec tylko jeden, ten ktory stworzyl calego wszechswiata i nas.

Mysle ze kazdy rozumie swiat po swojemu. No i jeszcze ten tego mowicie ze tolerancja jest wtedy kiedy szanujesz wybory innych ludzi. Rozumiem ze ci ktorzy nie szanuja wybor tych ktorzy nie chca byc tolerencyjni tez sa nietolerancyjnymi?
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  24 lipca 2017
Johnson
Johnson: Mysle ze kazdy rozumie swiat po swojemu.

Prawdad83ddc4d
Johnson
Johnson: Rozumiem ze ci ktorzy nie szanuja wybor tych ktorzy nie chca byc tolerencyjni tez sa nietolerancyjnymi?

Dokładnie tak. Tolerancja zachodzi gdy coś Ciebie nie obchodzi, nie przeszkadza w funkcjonowaniu, i szanujesz to lub to. Tolerancja to nie odwet, lecz poszanowanie wolności wyborów innych ludzi.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.