GRADEK83
GRADEK83
  3 lipca 2017 (pierwszy post)

Czy człowiek posiada wolna wolę, czy też żyje zgodnie z jakimś przeznaczeniem?
Czy człowiek rodzi się dobry czy zły?
Jaki jest rodowód dobra i zła na Ziemi i dlaczego istnieje więcej zła niż dobra?
Co jest przyczyną niepowodzeń nękających ludzkość?
Dlaczego złemu człowiekowi często dobrze się wiedzie, kiedy uczciwy ma przeważnie kłopoty?
Dlaczego Beatka pyskuje?

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

to ta szersza perspektywa? :) dzisiaj religia jest wolnym wyborem, a nie narzucaniem.

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  6 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: "zło"

Fajnie masz świeży punkt spojrzenia na to wszystko .
RafDo
Posty: 3 (po ~695 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
RafDo
  7 lipca 2017

el satan znaczy oskarzyciel on zazdrosci nam wolnej woli tak a zło to tak jak zimno czyli zimno to brak ciepła a zło nto brak dobra masz wytyczne w postaci dekalogu i to dar a człowiek kombinuje to wolna wola człowieka dekalog jest zrozumiały prosty a podstawowa zasada jedna jedyna porządkujaca chaos to i ona jest wprowadzona przez boga to zasada przyczyny iskutku czyli tam gdzie przyczyna tam skutek a gdzie skutek to musiała byc jakas pszyczyna a jak skutek jest a nie było przyczyny to jest cud jestesmy odpowiedzialni za swe czyny i tyle jak kogos zabiłem bo chciał zabic moich bliskich to wtedy nie ukrywam sie jak adam w ogrodzie przed bogiem tylko staje jak meszczyzna i przyznaje ze tak zrobiłem tpo bo tak uwazałem bo jestem ułomny i tak czułem i to moja niedosonałosc i koniec i przyjme kare v nie moge z szacunku miłosci do stwurcy i z wdziecznosci za istnienie sie ukrywac i Bóg dał nam honor odwage i to dlatego zrobiew z tego użytek a nie jak adam ukrył sie bo wpuscił weza nie skopał mu dupy i do tego kombinował jak zezarł owoc a potem ze niby nagi i co Bóg cie kocha jest miłoscią a MIŁOSC PRAWDA SIE KARMI muzłumanie jak traktuja kobiete napisane jest w koranie nizej niz pies jest kobieta a aJA JESTEM POLAKIOEM I N JAK RYCERZE TRAKTOWALI KOBIETY błedy ort tak wiem ale pierwsze poczytajcie a potem dyskutujcie BIblia w kazdym domu ogulnie jak zwykle człowiek kombinuje byle sobie ułatwic i co ja widze wszedzie od tv itd itp diabeł jest wszedzie patrzcie programy np piekielna kuchnia ja mysle ze obudzicie sie licze na was kochani i wiecie co woli jestescie czy tak czy nie ale ludzie walczyli o ta wolnosc jaką macie a jak nie jestescie wolni to zastanówcie co was zniewala kim był machomet a kim jezus a budda no kto jest wzorem dobra no i wiecie co ja jestem złem a wy:?

RafDo
Posty: 3 (po ~695 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
RafDo
  7 lipca 2017

ach błedy gdyby istniały tylko ortograficzne

Jozef84
Jozef84
  7 lipca 2017

ja uważam że dekalog został stworzony z miłości do człowieka. Tak jest wiele głupich programów promujących zło, dlatego od lat nie ogladam tv, nie slucham tez wiadomosci bo są zmanipulowane, na fb mam tylko tak ustawione aby dostawać to co chcę.

RedRiding1978
RedRiding1978
  7 lipca 2017

Czytam posty i doszłam do wniosku, że ludzie i ludzkość, wiara i religia, prawa i dekalogi istnieją dopiero 2000 lat. Przyznam szczerze, że to dość ciekawa teoria, wręcz dziejowa bym powiedziała. Z tego co ja się orientuje to ludzie istnieli już przez zlodowaceniem, wielkim meteorytem itd. Kto kazał im budować świątynie, uprawiać kult taki czy inny, składać ofiary, pisać prawa i dekalogi, żyć na ich podstawie? A może wszystkie następujące po niej religie i wiary, to nic innego tylko kontynuacja, zmiana, unowocześnienie? A może 12000 lat temu też była jakaś moc, siła, prawa i dekalogi, wiara i religia na podstawie których i dzięki którym człowiek przetrwał?A może jest tak że brak owych dekalogów, wytycznych sprzed setek tysięcy lat, doprowadziła do chaosu i w konsekwencji do niemal całkowitego wyginięcia życia na ziemi? Ktoś tę wiarę i religię, taką czy inną kiedyś stworzył i to nie stało się 2000 lat temu, a znacznie, znacznie wcześniej

RedRiding1978
RedRiding1978
  7 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: powtarza i że wszelkie formy nam znanego "szatana" to tak naprawdę zwykły buntownik który sprzeciwił się Bogo


Pierwotnie mogło to oznaczać wydalenie z osady i skazanie takiego buntownika na pewną śmierć. O ile społeczność mogła przetrwać w większych grupach, to pojedyncze jednostki były skazane na zagładę. Piekło, niebo, Bóg i szatan, to tylko próba zobrazowania i nazwania dla potrzeb człowieka bytu i miejsca bliżej nieokreślonego
RedRiding1978
RedRiding1978
  7 lipca 2017
Jozef84
Jozef84: ja uważam że dekalog został stworzony


Jako forma współczesnego drogowskazu i pomoc dla Ciebie w bezpiecznym dotarciu do celu. Nazwijmy to umownie "eden, raj, niebo"
Jozef84
Jozef84
  7 lipca 2017

ja mogę zobrazować Piekło, szkoda że nie Niebo

RedRiding1978
RedRiding1978
  7 lipca 2017

No to zobrazuj jak potrafisz :) Ciekawe, dlaczego piekło, kojarzy się z ogniem?

Jozef84
Jozef84
  7 lipca 2017

nie kodeks ten reguluje nie tylko sprawy z Bogiem, ale i z ludzmi, jest mega latwy do zrozumienia, a wierz mi ciezko w 10 zdaniach CALOSC. Ludzie tworza kodesky, mase przepisow.

Jozef84
Jozef84
  7 lipca 2017

Dobra dla mnie piekło to uczucia, to co czuję strach, beznadzieja, brak dobrego slowa, klamstwo

Jozef84
Jozef84
  7 lipca 2017

piekło to uczucia

RedRiding1978
RedRiding1978
  7 lipca 2017

A gdybym Ci powiedziała, że ludzie nie stworzyli żadnych nowych przepisów i praw od 12 tyś lat i że zmieniła się tylko ich forma na bardziej ucywilizowaną?

Jozef84
Jozef84
  7 lipca 2017

ja mówie wielkrotnie aniele smierci zabierz mnie w ogien, bo bym wiedzial i czul ulge

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.