GRADEK83
GRADEK83
  3 lipca 2017 (pierwszy post)

Czy człowiek posiada wolna wolę, czy też żyje zgodnie z jakimś przeznaczeniem?
Czy człowiek rodzi się dobry czy zły?
Jaki jest rodowód dobra i zła na Ziemi i dlaczego istnieje więcej zła niż dobra?
Co jest przyczyną niepowodzeń nękających ludzkość?
Dlaczego złemu człowiekowi często dobrze się wiedzie, kiedy uczciwy ma przeważnie kłopoty?
Dlaczego Beatka pyskuje?

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017
Adrian3303
Adrian3303: już wcześniej wiedział


obdarzył każde swoje stworzenie wolną wolą....niestety, teraz ludzie też zrywają owoce z tego drzewa, dokonuje się ono wtedy gdy wybierasz między dobrem a złem.....
adi8421
adi8421
  6 lipca 2017

polecam ten link https://www.youtube.com/watch?v=ZLRLzZFv6xg

MadziaWawa
Posty: 32 (po ~480 znaków)
Reputacja: -7 | BluzgometrTM: 11026
MadziaWawa
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

pierw zadajcie sobie pytanie czym jest "zło" bo każdy pojmuje je inaczej
to kolejne puste hasło jak tolerancja czy normalność
słowo pozbawione kręgosłupa i naginane do woli tłumu

zajrzyjcie do mitologii a nie tylko biblii i już nie chodzi o to czy wiara jakaś jest właściwa czy nie lecz o sam fakt jak wiele schematów w religiach się powtarza i że wszelkie formy nam znanego "szatana" to tak naprawdę zwykły buntownik który sprzeciwił się Bogo
a skoro sprzeciwił się Bogu należy zadać sobie pytanie czy może nie miał w tym racji
to też by tłumaczyło dlaczego potomkowie buntownika czyli nephilims(występujący w każdej mitologii)
zostali skazani na unicestwienie przez Boga jak ktoś kto zagrażał jego władzy absolutnej

Bóg to religia a religia to tradycja i wartości pewne prawa które narzucane są motłochowi aby trzymać go w ryzach z czasem ewoluują do miana podstawowych wartości społecznych a nawet prawa którego dzisiaj używamy i czy ktoś jest religijny czy uważa się za zbuntowanego ateistę to i tak religię powinien szanować bo na tradycjach i wartościach wynikających z religii opiera się cywilizacja w której żyje a przykładem upadku tych wartości są dzisiejsze Niemcy, Francja czy Skandynawia tam walczono z religią i wprowadzano doktrynę marksistowską teraz zbierają tego zgniłe plony

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

czemu niby Szatan miał racje? Zaburzył ład, a co powoduje zło? to masz odpowiedź: wstyd, ból, cierpienie. Tu się zgodzę że w try religie czyli Judaizm, Islam i Chrzescijanstwo maja wspolne korzenie.
Szatan zaburzyl ład, jest ojcem zła, posługuje się kłamstwem.....

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

zło zawsze powoduje że człowiek ostatecznie jest nieszczęśliwy, brakuje w nim harmonii....

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

buntownikiem? hehe dobre, chyba nasluchales sie emo gadek :) On się okazał zdrajcą, kłamcą i pewnie to tak nikła prawda o nim....

MadziaWawa
Posty: 32 (po ~480 znaków)
Reputacja: -7 | BluzgometrTM: 11026
MadziaWawa
  6 lipca 2017
Jozef84
Jozef84: chyba nasluchales sie emo gadek

wybacz szkoda mi czasu na dyskutowanie z osobą która posługuje się tego typu "argumentami"
jeśli przemyślisz sobie jak odnosisz się do innych w trakcie dyskusji bez bycia apodyktycznym chłopczykiem to wtedy może nawiążemy dalszy dialog tymczasem żegnam:)
Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

ale mnie to ciekawi, dlaczego Szatan miał rację?

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

I bym nigdy sie nie zgodził, że ludziom złym żyje się lepiej, Po prostu przybierają maski szczęśliwości i tak na końcu marnie kończą.

Enhancer
Enhancer
  6 lipca 2017

Jozef84 kim Ty jestes zeby osadzac innych? Na tym bym zakonczyl ten nieszczesliwy watek.

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

ja nikogo nie osądzam. ok było obrazliwe z tym emo. Słowo buntownik wydaje mi się zbyt romantyczne.

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

Jak można kogolwiek osądzać jak się tej osoby nie zna? :)

Enhancer
Enhancer
  6 lipca 2017

Pisales cos o szczesciu i zyciu ludzkim....zlo i dobro...pojecie czasem bardzo wzgledne.
To jest tylko "Twoj Kodeks" postepowania....i tylko Twoja mala perspektywa.

Jozef84
Jozef84
  6 lipca 2017

to przedstaw szerszą perspektywę.... nikt mi nie powie że zło to szczęście, Ci ludzie może taką propagandę sprzedają, ba sami siebie oszukują i przez to innych, stad mylny wniosek, że ludzie źli mają lepiej.

Enhancer
Enhancer
  6 lipca 2017

Ja juz ktos wyzej pisal...a wynika to z historii...albo jestes z Nami albo przeciwko nam...sama Religia to narzuca.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.