jestdobrze1994
jestdobrze1994
  12 czerwca 2017 (pierwszy post)

Temat chyba jak najbardziej aktualny, który często towarzyszy nam w codziennym życiu....Strach
To nasz wymysł potęgujący bezradność? Strach napędza was do działania, czy blokuje wasze zdolności do podejmowania trafnych decyzji? Jaką formę przybiera? Jak zabijacie swój strach? Przyjmuję do wiadomości że trudno mówić o własnych "demonach".

Maryla
Maryla
  14 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Strach napędza was do działania, czy blokuje wasze zdolności do podejmowania trafnych decyzji?
Zależy od sytuacji, jednak do głowy przychodzi mi tylko mój OGROMNY strach przed takimi chodzącymi wszędzie z mnóstwem odnóży... No nienawidzę. Zawsze mnie to mocno paraliżuje, kiedy jest możliwie mały, mimo walącego serca leci kapeć. Jednak kiedy jest duży, stoję bez ruchu, zaczynam się trząść, łzy same mi lecą i jedyne co mogę wtedy zrobić, to wołam narzeczonego, który zawsze ratuje mnie z opresji. Później przytula i mija mnóstwo czasu, zanim się uspokoję. :and: Najgorzej jak zdąży taki uciec, to później co chwilę patrzę po ścianach, po podłodze, bo jestem przekonana, że zaraz do mnie przyjdzie.

A kiedy zaczęłam czytać co musiałabym zrobić, bądź jakiej terapii się poddać, żeby coś z tym zrobić - zrezygnowałam w połowie.
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  14 czerwca 2017
Maryla
Maryla: wołam narzeczonego, który zawsze ratuje mnie z opresji.

Super ze masz kogoś kto poprowadzi, pomoże w trudnej sytuacji
Maryla
Maryla
  14 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Super ze masz kogoś kto poprowadzi, pomoże w trudnej sytuacji
Całe szczęście. Uroki mieszkania na wsi...
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  14 czerwca 2017
Maryla
Maryla: Zależy od sytuacji, jednak do głowy przychodzi mi tylko mój OGROMNY strach przed takimi chodzącymi wszędzie z mnóstwem odnóży... No nienawidzę. Zawsze mnie to mocno paraliżuje, kiedy jest możliwie mały, mimo walącego serca leci kapeć.

A starałaś się użyć gazety, takiej zwiniętej? Strach strachem, warto spróbować. Zawsze bałam się takich ogromnych pasikoników (Pasikonik zielony) długość ciała prawie 4 cm ale zawsze wyglądał na większego, jeden, drugi dostał gazetą i jakoś było mi lżej.
Maryla
Maryla
  14 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: A starałaś się użyć gazety, takiej zwiniętej? Strach strachem, warto spróbować.
Kiedy jest mniejszy, nie mam problemu. Jednak tu takie rzadkie się zdarzają. Z dużym mam problem. Widzę w głowie jak już skacze na mnie zanim zdążę go klepnąć, nie jestem w stanie się w ogóle zresztą ruszyć :D

Konto usunięte
Konto usunięte: długość ciała prawie 4 cm ale zawsze wyglądał na większego
One zawsze wyglądają na większe. Zawsze.
mrukowski
mrukowski
  16 czerwca 2017
Maryla
Maryla: Zawsze mnie to mocno paraliżuje, kiedy jest możliwie mały, mimo walącego serca leci kapeć.

Nie zastanawiałaś się, że ten robal też się Ciebie boi?
Maryla
Maryla: Z dużym mam problem.

Może to rodzic tego małego, co żeś go zabiła? Dlaczego w ludziach tyle agresji do robaków?
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  16 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego w ludziach tyle agresji do robaków?

Dlaczego w dzikich zwierzętach tyle agresji do ludzi? Niedźwiedzie, jadowite węże i inne stworzonka atakują wg nas bez powodu ( nie przepraszam....stajemy na ich drodze, wchodzimy na ich teren,zagrażamy ich potomstwu lub inny idiotyczny powód do ataku) To chyba działa w obie strony. Odwieczna walka, a człowiek jest w większości przypadków nadrzędnym myśliwym. Każdy ma prawo do obrony270c
mrukowski
mrukowski
  16 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Każdy ma prawo do obrony

Ale przecież ten robak jej nie atakował. Stał sobie i czekał być może na kolegę.
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  16 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale przecież ten robak jej nie atakował

Ale wszedł tam gdzie nie powinien
mrukowski
mrukowski
  16 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale wszedł tam gdzie nie powinien

A czy mu o tym ktoś powiedział?
kxk2
kxk2
  16 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: To nasz wymysł potęgujący bezradność?

Nie tylko bezradność. Strach najczęściej ma skutki destruktywne. Obawa zazwyczaj jest negatywna w skutkach. Czasem lepiej się nie bać i spróbować niż czegoś nie zrobić i żałować.
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  16 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: A czy mu o tym ktoś powiedział?

A ludzi ktoś o tym powiadamia ze wchodzą na teren dzikich zwierząt?
Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  16 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Strach najczęściej ma skutki destruktywne. Obawa zazwyczaj jest negatywna w skutkach.

Moim zdaniem stanowi on istotny mechanizm poznawczo-obronny w człowieku.. To właśnie brak strachu byłby opłakany w skutkach i destruktywny.
Podejmujesz wyzwanie?
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  16 czerwca 2017
Eldim
Eldim: To właśnie brak strachu byłby opłakany w skutkach i destruktywny.

Szkoda że ludzie których strach paraliżuje w 200% nie wypowiedzą się....fakt ciężko mówić o własnych słabościach w miejscu publicznym. Chyba źle ugryzłam temat. Powinnam sama powiedzieć czego się boję i czym dla mnie jest strach. Strach nie jest powodem do wstydu
mrukowski
mrukowski
  16 czerwca 2017

Tylko głupcy się nie boją. Bez strachu nie ma odwagi i tyle w temacie.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.