jestdobrze1994
jestdobrze1994
  12 czerwca 2017 (pierwszy post)

Temat chyba jak najbardziej aktualny, który często towarzyszy nam w codziennym życiu....Strach
To nasz wymysł potęgujący bezradność? Strach napędza was do działania, czy blokuje wasze zdolności do podejmowania trafnych decyzji? Jaką formę przybiera? Jak zabijacie swój strach? Przyjmuję do wiadomości że trudno mówić o własnych "demonach".

CuteNinja
CuteNinja
  12 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: To nasz wymysł potęgujący bezradność?

Wymysłem są fobie. Zdrowy strach pojawia się w sytuacji zagrożenia i jest reakcją obronną organizmu.
Konto usunięte
Konto usunięte: Strach napędza was do działania, czy blokuje wasze zdolności do podejmowania trafnych decyzji?

Mnie osobiście napędza, kiedy się czegoś boję, myślę logiczniej i jestem bardziej skoncentrowana i uważna.
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaką formę przybiera?

To akurat zostawię dla siebie :D Generalnie nie widać po mnie, kiedy się czegoś boję i niech tak zostanie :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak zabijacie swój strach?

Nie walczę z nim - jest mi potrzebny ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: trudno mówić o własnych "demonach"

Boję się ruchomych schodów. Trudno z tym żyć, ale mówi się o tym całkiem lekko :D
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  12 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Wymysłem są fobie

Ponoć "strach ma wielkie oczy". Fobia jest przecież formą lęku (lęku przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami) ale to ten sam strach.
Konto usunięte
Konto usunięte: Boję się ruchomych schodów.

Miałaś przykre zdarzenie z ich udziałem, czy jestem w błędzie? ;D
CuteNinja
CuteNinja
  12 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: ten sam strach

Fobia generuje irracjonalny strach. To jak mój lęk przed ruchomymi schodami. Przecież wiem, że teoretycznie mnie nie wciągną, ale... nadal się boję tego, że może się tak stać d83dde02 I w życiu nie miałam przykrego zdarzenia związanego z ruchomymi schodami, jak pierwszy raz miałam z takowymi styczność miałam może z dziesięć lat, stałam przed nimi, płakałam, mój tata zjechał już na dół, a potem musiał wrócić na górę i poszukać ze mną klasycznych schodów. Najwyraźniej jestem psycholką :D
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  12 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: nadal się boję tego, że może się tak stać

Wkręci sznurówki i jest kłopot :crylol:
Konto usunięte
Konto usunięte: Najwyraźniej jestem psycholką :D

Eee tam....widziałam gorsze przypadkid83dde04

Konto usunięte
Konto usunięte: Fobia generuje irracjonalny strach.

Arachofobia....pająki nie są groźne (przyjmując Polskie warunki) a jednak ludzie w dużym % panicznie się ich boją. Chyba sobie coś wmawiająd83dde09
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  12 czerwca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: CuteNinja: nadal się boję tego, że może się tak stać Wkręci sznurówki i jest kłopot CuteNinja: Najwyraźniej jestem psycholką :D Eee tam....widziałam gorsze przypadkiCuteNinja: Fobia generuje irracjonalny strach. Arachnofobia....pająki nie są groźne (przyjmując Polskie warunki) a jednak ludzie w dużym % panicznie się ich boją. Chyba sobie coś wmawiają
Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  12 czerwca 2017

Strach to wymysł matki natury, w przeszłości się sprawdzał bo był nam niezbędny do przeżycia. Dzisiaj jak dla mnie jest zbędny, bardziej mi przeszkadza niż pomaga, szczególnie właśnie przy podejmowaniu trafnych decyzji. Jaką formę przybiera? Trudno to opisać, coś w stylu skręcania się flaków :D No i jak zabijam? Praktykuję medytację, pomaga mi zachować czysty umysł.

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  12 czerwca 2017
Adrian3303
Adrian3303: w przeszłości się sprawdzał bo był nam niezbędny do przeżycia.

Lub był wykorzystywany przez pewne struktury, aby pogłębic wiarę. Czasy przeszłe są najlepszym dowodem kultywowania strachu
Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  12 czerwca 2017

Czasy obecne też są całkiem niezłym dowodem kultywowania strachu. Teraz wykorzystuje się go żeby coraz bardziej ograniczać wolność.

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  12 czerwca 2017

Starach jest czymś naturalnym co nas napędza i pozwala przetrwać w ciężkich warunkach .Strach wyostrza zmysły , zacznę się bać kiedy przestane odczuwać strach.

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  13 czerwca 2017
LockOn
LockOn: Starach jest czymś naturalnym co nas napędza i pozwala przetrwać w ciężkich warunkach .Strach wyostrza zmysły ,

Tylko w moim przypadku po "ciężkich chwilach" pojawia się implozja wewnętrzna.d83dde12
jestdobrze1994
jestdobrze1994
  13 czerwca 2017
Adrian3303
Adrian3303: Teraz wykorzystuje się go żeby coraz bardziej ograniczać wolność.

:ssh: nie mów o tym głośno d83dde09
ChrisJ
Posty: 1 (po ~111 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
ChrisJ
  13 czerwca 2017

Jedno jest pewne...ze strach daje najwiekszą motywacje do dzialania...gdyby go nie bylo to byla by kicha

Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  13 czerwca 2017

Za późno, teraz już pewnie mogę się spodziewać jakiegoś seryjnego samobójcy w moim domu d83dde0f

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  14 czerwca 2017
Adrian3303
Adrian3303: jakiegoś seryjnego samobójcy w moim domu

Raczej zostaniesz oznaczony jako "antypaństwowy ekstremista" strach zostanie wstrzyknięty w krew i pozamiatane :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.