agoosiaaa
agoosiaaa
  12 lutego 2013 (pierwszy post)


Jako, ze mamy dzien nalesnika, to i temat o nich tez musi byc :)

Jadacie, lubicie?
Na slodko czy moze np. z bekonem?

Pozdro :D
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  14 lutego 2013
massacre
massacre: Daj przepis pliz :)


Pół litra mleka, 2 jajka, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka cynamonu, szczypta soli, pół łyżeczki sody oczyszczonej i mąka, w przepisie było 2 szklanki mąki, ale trzeba dodać więcej, można najpierw dać te 2 szklanki do tego, a potem dosypuje na oko, aby ciasto nie było rzadkie tylko takie gęstsze, bo taką konsystencję ma mieć.Te wszystkie składniki miksuje, czyi nic prostszego ;) No i wrzucam do tego pokrojone 3 spore jabłka , mieszam i wsjo gotowe do smażenia :ziober2: Mi dobrze rosną na pateni i lubię duże placki, z tego wychodzi ich sporo na dużym talerzu ;)
pijana
pijana
  14 lutego 2013
Psyche30
Psyche30: lubię duże

Tak czułam.
:rotfl:
pijana
pijana
  14 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jadacie, lubicie? Na slodko czy moze np. z bekonem?

Na słodko tylko i wyłącznie, z rozmaitymi dżemami, bananami, ze startym jabłkiem w środku, z białym serem :zakochany:...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 lutego 2013
Psyche30
Psyche30: massacre: Daj przepis pliz :) Pół litra mleka, 2 jajka, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka cynamonu, szczypta soli, pół łyżeczki sody oczyszczonej i mąka, w przepisie było 2 szklanki mąki, ale trzeba dodać więcej, można najpierw dać te 2 szklanki do tego, a potem dosypuje na oko, aby ciasto nie było rzadkie tylko takie gęstsze, bo taką konsystencję ma mieć.Te wszystkie składniki miksuje, czyi nic prostszego ;) No i wrzucam do tego pokrojone 3 spore jabłka , mieszam i wsjo gotowe do smażenia Mi dobrze rosną na pateni i lubię duże placki, z tego wychodzi ich sporo na dużym talerzu ;)

dzieki, dam znac jak zrobie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Psyche30: lubię duże Tak czułam.

:rotfl:
a ktora kobieta lubi male? ;P

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2013
styka51
styka51: O ile wiem, to dodaje się proszek do pieczenia i cukier wanilinowy


Ja w zaleznosci od tego jakie nalesniki robie tez dodaje proszek do pieczenia i cukier waniliowy.
W zaleznosci od tego oczywiscie czy robie na slodko czy nie.
Do normalnych sie nie dodaje proszku do pieczenia??? Pytam, bo pierwsze slysze :)
styka51
styka51: piecze małe placki;p


nie tyle male co po prostu na mniejszej patelni :) bo kto by zjadl takiego wielkiego grubego nalesnika zrobionego na normalnej ::::D (taa, wiem, na pewno ktos by sie znalazl :D)
styka51
styka51: Poza tym nie mam syropu klonowego;p


mozna z miodem :)
zreszta ja klonowego nie uzywam, mimo ze mam :) wole powidla :D
Kiniowska
Kiniowska: Więcej na tą chwilę nie pamiętam, ale naleśniki są omnomnom. :)


podbijam mocno :rock:

massacre
massacre: a no wlasnie. czyli podtrzymuje, racuchow nigdy nie jadlam, a placki owszem - smak dziecinstwa. Daj przepis pliz :)


mi np. racuchy srednio podchodza, jak bylam mala to moja babcia zawsze piekla z jablkami itp.
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2013

A tak w ogole to chcialam dodac ze Pancake Day jest zawsze dzien przed Sroda Popielcowa, wiec to chyba odpowienik naszego Tlustego Czwartku :mrgreen:

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  14 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: podbijam mocno


:mrgreen:
mmaryja
mmaryja
  16 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jadacie, lubicie?

jadam i uwielbiam
Konto usunięte
Konto usunięte: Na slodko czy moze np. z bekonem?

raczej tylko na słodko. z serem białym i syropem klonowym albo z dżemem z jeżyn domowej roboty:zakochany:
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  17 lutego 2013

A jak już jesteśmy przy plackach, naleśnikach itp to jak której się zachce coś słodkiego na szybko to polecam omleta biszkoptowego. Niby jestem na diecie hehe ale wczoraj wieczorem mnie tak przyszpiliło na coś słodkiego ze myślałam iż zejdę z tego świata haha, nie miałam nic słodkiego ale był serek homogenizowany czekoladowy, cukier puder i jajka w lodówce :lol: Wiec na szybko uwaliłam omleta, serek może w srodku nie wyglada apetycznie (bo lepiej co innego) ale było SŁODKIE i mój głód zaspokoiło na amen :lol:

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  17 lutego 2013

Nie przepadam, ale zjem czasem.
Na pewno nie ruszę takich na słodko.
Najlepsze są mega cienkie z farszem po meksykańsku, albo ze szpinakiem.
No chyba, że mam z czego zrobić sos czosnkowy to zjem każdy rodzaj naleśnika.

:ziober2:
Alensztajn
Alensztajn
  20 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jadacie, lubicie? Na slodko czy moze np. z bekonem?
Lubię, ale rzadko je jadam :) Chociaż jak już, to na słodko ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.