asexualna
asexualna
  22 listopada 2011 (pierwszy post)

Witam, dzisiaj znowu coś z kuchni japońskiej tylko w innej odsłonie :ziober2:
Nie sushi, więc ludzie zdystansowani mogą się nie martwić.
Przed państwem kurczak teriyaki z ryżem.



Z przepisem trochę improwizowałam i właściwie jestem zaskoczona, że wyszło takie pyszne.
Na początku zamarynowałam drobno pokrojonego kurczaka w sosie teriayki (sake, mirin, sos sojowy, cukier trzcinowy, starty imbir i olej sezamowy), a grzyby mun namoczyłam i parę minut gotowałam w wodzie z sosem sojowym. Potem wzięłam się za obsmażanie kurczaka, po paru minutach dodałam do niego grzyby z odrobiną tej wody z gotowania. Dusiłam tak do momentu aż sos zgęstnieje i dodałam troszkę śmietanki dla koloru. Podawane oczywiście z ryżem, posypane sezamkiem.
Danie zainspirowane pozycją z pewnej restauracji, oryginalnie z grzybami shiitake, których nie mogłam dostać. Sos teriyaki kupiony w sklepie.
Pozdrawiam :ziober2:

Succubus
Succubus
  23 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: carrefourach na pewno

U mnie ni ma karfura :/
Ale znalazłam na allegro :mrgreen:
asexualna
asexualna
  23 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę,że mam do czynienia ze specjalistką od kuchni japońskiej ;D Ja sushi próbowałem razi to w... Londynie. Nie przypadło mi do gustu, nie przepadam za świeżą rybą. Wolę ją po obróbce termicznej :)

Też nie lubie surowej. Kto powiedział, że sushi musi być z surową? :ziober2: Pieczony węgorz rocks.

Succubus
Succubus: U mnie ni ma karfura :/ Ale znalazłam na allegro

Tak też można :rotfl:
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  23 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Też nie lubie surowej. Kto powiedział, że sushi musi być z surową? Pieczony węgorz rocks.

Ale sushi kojarzy mi się ze świeżą rybą, glonami i kleistym ryżem ;p
Ja to uciekam robić pizzę :)
AtomPrezes
AtomPrezes
  24 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No no, gotować jednak umiesz. Na żonę się nadajesz .


Tak tak a gdzie więcej takich cudownych kandydatek na żonę ;D
Mrrr aż zrobiłem się głodny ;D
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  25 listopada 2011

Jakieś słabe ujęcia tej potrawy, nie skusiłbym się chociaż jestem wszystkożerny.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

asexualna
asexualna
  26 listopada 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jakieś słabe ujęcia tej potrawy, nie skusiłbym się chociaż jestem wszystkożerny.

:rotfl: dziękuję
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.