asexualna
asexualna
  22 listopada 2011 (pierwszy post)

Witam, dzisiaj znowu coś z kuchni japońskiej tylko w innej odsłonie :ziober2:
Nie sushi, więc ludzie zdystansowani mogą się nie martwić.
Przed państwem kurczak teriyaki z ryżem.



Z przepisem trochę improwizowałam i właściwie jestem zaskoczona, że wyszło takie pyszne.
Na początku zamarynowałam drobno pokrojonego kurczaka w sosie teriayki (sake, mirin, sos sojowy, cukier trzcinowy, starty imbir i olej sezamowy), a grzyby mun namoczyłam i parę minut gotowałam w wodzie z sosem sojowym. Potem wzięłam się za obsmażanie kurczaka, po paru minutach dodałam do niego grzyby z odrobiną tej wody z gotowania. Dusiłam tak do momentu aż sos zgęstnieje i dodałam troszkę śmietanki dla koloru. Podawane oczywiście z ryżem, posypane sezamkiem.
Danie zainspirowane pozycją z pewnej restauracji, oryginalnie z grzybami shiitake, których nie mogłam dostać. Sos teriyaki kupiony w sklepie.
Pozdrawiam :ziober2:

ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  22 listopada 2011

No no, gotować jednak umiesz. Na żonę się nadajesz :Ziober2:.

asexualna
asexualna
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No no, gotować jednak umiesz. Na żonę się nadajesz .

Przede wszystkim LUBIĘ gotować :ziober2:, ale mniejsza o to.
Kurczak teriyaki wymiata pod każdą postacią.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przede wszystkim LUBIĘ gotować , ale mniejsza o to.

No to facety powinni się za Tobą uganiać :mrgreen:.
Alucard
Alucard
  22 listopada 2011

Wygląda jak rzygi...

asexualna
asexualna
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wygląda jak rzygi...

Brzydko Arkadiusz.
Succubus
Succubus
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przed państwem kurczak teriyaki z ryżem.

To chyba to samo co proponowałaś w temacie o sushi :woot: Dobrze kojarzę?
Takiego sosu w sklepach nie widziałam..
Wygląda całkiem dobrze =]
asexualna
asexualna
  22 listopada 2011
Succubus
Succubus: To chyba to samo co proponowałaś w temacie o sushi Dobrze kojarzę? Takiego sosu w sklepach nie widziałam.. http://fmod.szatana.eu/emotki/thinking_anim.gif Wygląda całkiem dobrze =]

Zapewne :Ziober2:, jedno z moich ulubionych dań, tylko sama dopiero pierwszy raz zrobiłam.
Sos jest w carrefourach na pewno i kuchniach świata.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  22 listopada 2011
Succubus
Succubus: Takiego sosu w sklepach nie widziałam.. http://fmod.szatana.eu/emotki/thinking_anim.gif

Sos jest teraz ogólnodostępny w większych sklepach i marketach. Jedynym jego minusem jest to,że jest drogi.
asexualna
asexualna
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Sos jest teraz ogólnodostępny w większych sklepach i marketach. Jedynym jego minusem jest to,że jest drogi.

Okolice 10zł, ale ten ogólnodostępny jest mocno do kitu. Teriyaki powinno być gęste, a to w większości sklepów ma konsystencje wody.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Okolice 10zł, ale ten ogólnodostępny jest mocno do kitu. Teriyaki powinno być gęste, a to w większości sklepów ma konsystencje wody.

Okolice 10 zł za małą buteleczkę ( nie pamiętam pojemności). Konsystencja zapewne zależy od producenta.
asexualna
asexualna
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Okolice 10 zł za małą buteleczkę ( nie pamiętam pojemności). Konsystencja zapewne zależy od producenta.

Około 200ml zazwyczaj. To jeszcze nie tak źle :ziober2:
Tylko 2 albo 3 producentów dostępnych w Polsce ma prawidłowy sos Teriyaki, one są tylko w kuchniach świata i to nie każdych no i w sklepie azjatyckim widziałam. NO ALE do marynowania nada się też rzadki.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Około 200ml zazwyczaj. To jeszcze nie tak źle Tylko 2 albo 3 producentów dostępnych w Polsce ma prawidłowy sos Teriyaki, one są tylko w kuchniach świata i to nie każdych no i w sklepie azjatyckim widziałam. NO ALE do marynowania nada się też rzadki.

Marynuje w nim tylko pierś kurczaka ( a nie tak jak niektórzy wieprzowinę czy inne mięsa). Poza tym dodaje jeszcze parę innych składników, więc na samym sosie raczej nie bazuje a i tak wychodzi dobre ;p
asexualna
asexualna
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Marynuje w nim tylko pierś kurczaka ( a nie tak jak niektórzy wieprzowinę czy inne mięsa). Poza tym dodaje jeszcze parę innych składników, więc na samym sosie raczej nie bazuje a i tak wychodzi dobre ;p

No tak jak pisałam, do marynowania może być :ziober2:, ale sosu teriyaki używa się też do sushi. Tak jak w poprzednim moim temacie, sushi po wierzchu się kropi i sos powinien ZOSTAĆ na wierchu, a nie wsiąknąć w ryż. Tak by się stało po użyciu ogólnodostępnego teriyaki. Musiałam znaleźć gęsty i koniec!
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  23 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak jak pisałam, do marynowania może być , ale sosu teriyaki używa się też do sushi. Tak jak w poprzednim moim temacie, sushi po wierzchu się kropi i sos powinien ZOSTAĆ na wierchu, a nie wsiąknąć w ryż. Tak by się stało po użyciu ogólnodostępnego teriyaki. Musiałam znaleźć gęsty i koniec!

Widzę,że mam do czynienia ze specjalistką od kuchni japońskiej ;D Ja sushi próbowałem razi to w... Londynie. Nie przypadło mi do gustu, nie przepadam za świeżą rybą. Wolę ją po obróbce termicznej :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.