asexualna
asexualna
  4 listopada 2011 (pierwszy post)

Atenszyn, chwalę się co dzisiaj zrobiłam! :zabawa:



Lubicie kuchnie japońską?
Nie pytam tutaj o samo sushi, ale również o inne dania. Osobiście jestem fanką marynaty do mięsa teriyaki :zakochany:. Zdrowo i pysznie - to lubie.

Karola
Karola
  13 listopada 2011

jakoś nie mogę się przekonać do ich kuchni ;x

Ryszardius
Posty: 5 (po ~291 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Ryszardius
  13 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

No jak bym wpisał w cv że moje doświadczenie to tylko internet to raczej nikt by mnie nie zatrudnił , a naprawdę jak ktoś potrafi zrobic dobre sushi może zarobić sporo
asexualna
asexualna
  13 listopada 2011
Ryszardius
Ryszardius: No jak bym wpisał w cv że moje doświadczenie to tylko internet to raczej nikt by mnie nie zatrudnił , a naprawdę jak ktoś potrafi zrobic dobre sushi może zarobić sporo

Wiele knajp bierze jednego dnia takiego delikwenta i musi na ich oczach zrobić sushi. Co prawda to prawda, patrzą czy ma się kurs zrobiony, co jest dla mnie chore. Taki kurs trwa nędzne 4 godziny i nie wiem czego tam się można nauczyć, bo to i tak trening czyni mistrza, a nie kurs za pare stów.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  21 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie kuchnie japońską?

Za japońską nie, za to za chińską bardzo przepadam, często robię chińszczyznę, tzn makaron ryżowy z kurczakiem i warzywami. Z japońskiej kuchni próbowałem sushi, ale jakoś mi nie posmakowało.

Konto usunięte
Konto usunięte: teriyaki

Też lubię. Używam do marynowania piersi kurczaka. Dodaję do tego łyżeczkę słodkiej musztardy kremskiej, łyżeczkę miodu i wyciskam ząbek czosnku. Wszystko razem mieszam, i dodaje do tego pokrojoną pierś z kurczaka, która powinna się w tym marynować jakieś 3 godzinki. Pyszka.
asexualna
asexualna
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Za japońską nie, za to za chińską bardzo przepadam, często robię chińszczyznę, tzn makaron ryżowy z kurczakiem i warzywami. Z japońskiej kuchni próbowałem sushi, ale jakoś mi nie posmakowało.

Teriyaki to typowo japońska marynata, więc jednak po części musisz lubić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Też lubię. Używam do marynowania piersi kurczaka. Dodaję do tego łyżeczkę słodkiej musztardy kremskiej, łyżeczkę miodu i wyciskam ząbek czosnku. Wszystko razem mieszam, i dodaje do tego pokrojoną pierś z kurczaka, która powinna się w tym marynować jakieś 3 godzinki. Pyszka.

Podbijam :zakochany: pychota.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  22 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Teriyaki to typowo japońska marynata, więc jednak po części musisz lubić.

Może i tak,ale wykorzystuje jej do szeroko pojętej kuchni azjatyckiej :p

Konto usunięte
Konto usunięte: Podbijam pychota.

No,no. Do tego makaron ryżowy, marchewka,por,papryka, grzyby Mun, pędy bambusa, czerwona cebula, przyprawa 5 smaków, szczypta imbiru, parę kropel oleju sezamowego i danie gotowe :zakochany:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.