ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  14 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Jajecznica, chyba najprostsze danie świata, ale każdy z nas robi ją według własnego przepisu. Ja zazwyczaj robię taką klasyczną, smażoną na maśle, z solą, pieprzem. Jeśli chodzi o dodatki których używam to są to pomidory, papryka, wędlina, cebula, grzyby, żółty ser, szczypiorek, boczek. Zawsze jajecznicę jem z majonezem, choć wiem,że dla niektórych to dziwne. Słyszałem o jedzeniu jajecznicy z ketchupem, ale z kolei dla mnie to dziwna opcja.
Więc proste pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona jajecznica ? Z jakimi dodatkami ? Z ilu jaj ?
Z czym ją podajecie( ketchup , majonez, sos czosnkowy, a może nic?)

19kfiatuszek89
19kfiatuszek89
  14 sierpnia 2011

ja tam lubie klasyczną taką jak Ty robisz plus chlebek z masłem do tego..
a dodatki to czasem pomidor, cebulka zielona,grzybki.
kiedyś jadłam z ketchupem, dobra jest ::mrgreen::
no i z 2 jaj

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  14 sierpnia 2011

Ja uwielbiam jajecznicę na parze : )

Biorę garnuszek, gotuję w nim wodę a potem kładę na nim talerzyk. Rozpuszczam masełko, wbijam 2-3 jajeczka- wcześniej rozbełtane z solą i pieprzem. Taka jajecznica na pewno dłużej się robi, ale jak dla mnie jest o niebo lepsza! Nietłusta i taka delikatna.

Co do tradycyjnych, to tez lubię z pomidorkami, szczypiorkiem, serem żółtym, szynką, papryką, cebulką itd. Polecam z serkiem topionym!

Nie jadłam ani z ketcupem, ani z majonezem ale lubię przegryzać ogórkiem kiszonym : )

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  14 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: ketcupem

*ketchupem : )
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  14 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc proste pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona jajecznica ? Z jakimi dodatkami ? Z ilu jaj ?

Jak dla mnie z 4 jaj. Z boczkiem, czasem parówkami, cebulą, szczypiorkiem. Rzadziej daję pomidory i pieczarki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Z czym ją podajecie( ketchup , majonez, sos czosnkowy, a może nic?)

Nic nie daję. Np. bez sensu ketchup jak jajecznica jest w opcji z pomidorami :D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

asiulcia1
asiulcia1
  14 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc proste pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona jajecznica ? Z jakimi dodatkami ? Z ilu jaj ? Z czym ją podajecie( ketchup , majonez, sos czosnkowy, a może nic?)

najczesciej robie zwykla na margarynie lub z zielona cebulka, wtedy podaje ja z ketchupem lub sosem czosnkowym ;p
A jak robię z szynką, cebulą lub papryką to już raczej bez sosów.
a z ilu jaj to nie powiem bo ja zwykle robie dla kulku osób :D pewnie 2-3 w zaleznosci od wielkosci ;d

Jeśli chodzi o jajka czasami też wykrawam środek z kromki chleba klade na patelnie wbijam do srodka jajko i smażę z dwóch stron lub obtaczam cała kromke w jajku.


Robię to w zamian za jajecznicę :D
asiulcia1
asiulcia1
  14 sierpnia 2011

Poza tym uwielbiam jajka sadzone :zakochany:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  14 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


Pomysłowo, wygląda fajnie.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

TheWitch
TheWitch
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc proste pytanie: Jaka jest Wasza ulubiona jajecznica ? Z jakimi dodatkami ? Z ilu jaj ?

z kurkami :tak:

tak w ogole to ja srednio za jajecznica przepadam, wole jajko na miekko :Zakochany:
asiulcia1
asiulcia1
  15 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii:


NuTiiiiii
NuTiiiiii: Pomysłowo, wygląda fajnie.

przynajmniej chleb się nie zmarnuje :D
pijana
pijana
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest Wasza ulubiona jajecznica ? Z jakimi dodatkami ? Z ilu jaj ?

Mocno spieczona, solo lub z szynką i serem żółtym, z 2 jaj. Z bardzo małą ilością soli. Ale rzadko jem.
19kfiatuszek89
19kfiatuszek89
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: obtaczam cała kromke w jajku.

moja córa to uwielbia
Alucard
Alucard
  15 sierpnia 2011

Nie wiem czemu ale ona mi się kojarzy z kacem :nielapie:

Letal
Letal
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Z czym ją podajecie( ketchup , majonez, sos czosnkowy, a może nic?)

w sumie to szczypta soli i dla mnie jest ok.
Sebuch
Sebuch
  15 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest Wasza ulubiona jajecznica ?

tradycyjna ze szczypiorkiem x3
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.