Zadziora
Zadziora
  6 maja 2011 (pierwszy post)

Idzie zrobić go z karkówki? Mam jej sporo, a jak bym dobrze udusiła, dodała warzywka, to bym zrobiła placka po zbójnicku? Czy nie :ziober2:

Zadziora
Zadziora
  21 maja 2011
sokol
sokol: nadal mówimy o gulaszu? :P

A o czym jest temat? przecież nie o gaciach ;p
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  21 maja 2011
Zadziora
Zadziora: Idzie zrobić go z karkówki? Mam jej sporo, a jak bym dobrze udusiła, dodała warzywka, to bym zrobiła placka po zbójnicku? Czy nie

prawdziwy gulasz robimy tylko z mięsa wołowego, by smakował tak jak się należy poddajemy go dwóm obróbkom termicznym, tj. smażenie a później gotowanie...czyli dusimy na wolnym ogniu przynajmniej przez 2 h ale to zależy od mięsa, jeśli ze starszego zwierzęcia obróbka termiczna potrwa o wiele dłużej...
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  21 maja 2011

dodam jeszcze przepis od siebie dla was :) oto jak zrobić dobry gulasz:
składniki:
mięso wołowe ok 1 kg
3 średnie cebule
2 średniej wielkości czerwone papryki
z przypraw: pieprz czarny, papryka w proszku, szczypta chilli

sposób przyrządzenia:
mięso bardzo dokładnie umyć, i pokroić w średnią kostkę, cebule obrać, umyć także pokroić w kostkę, to samo robimy z papryką...z tym że z niej oczywiście usuwamy gniazdo.
...na patelnie wlać odrobinę oleju i i go rozgrzać, następnie dodać mięso. po 10 minutach dodać cebule...po kolejnych 10 dodajemy papryki, całość przyprawiamy wg. własnego upodobania...kiedy już papryka będzie miękka i podsmażona dodajemy ok. 2 l wody, i czekamy do momentu kiedy się ,,zagotuje'' następnie zmniejszamy ogień a samą patelnie przykrywamy... po godzinie sprawdzić miękkość mięsa, gdy miękkie można już zrobić sos...
co do samego sosu: wsypujemy do szklanki mąkę tak do połowy, dolewamy wody letniej a całość mieszamy tak by nie było żadnych grudek, wlewamy rozrobioną mąkę do mięsa a całość dość energicznie mieszamy przez ok. 2 minuty, później czekamy by całość się zagotowała... i już smacznego...polecam z kaszą gryczaną :)

Endzi
Endzi
  22 maja 2011
raugi
raugi: prawdziwy gulasz robimy tylko z mięsa wołowego, by smakował tak jak się należy poddajemy go dwóm obróbkom termicznym, tj. smażenie a później gotowanie...czyli dusimy na wolnym ogniu przynajmniej przez 2 h ale to zależy od mięsa, jeśli ze starszego zwierzęcia obróbka termiczna potrwa o wiele dłużej...

łiii tam jadłam i taki i mój i jestem zadowolona i z karków :)
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  22 maja 2011
Endzi
Endzi: łiii tam jadłam i taki i mój i jestem zadowolona i z karków :)

spoxik, najważniejsze by tobie smakowało :D
Zadziora
Zadziora
  24 maja 2011
raugi
raugi: spoxik, najważniejsze by tobie smakowało :D

Nie sądziłam, że aż tak dobre wyjdzie :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.