mmaryjka
mmaryjka
  20 kwietnia 2011 (pierwszy post)

naszła mnie chęć na pizzę, a jako że w sieciowych pizzeriach pizza jest tylko pseudo pizzą, zrobiłam swoją. dzisiejsza będzie ze szpinakiem i 'nibyserem' gouda.

ciasto:
100 g mąki pszennej pełnoziarnistej
100 g mąki pszennej białej
10 g świeżych drożdży
110 ml ciepłej wody (może też być pół/pół z mlekiem)
10 g cukru
15 g oliwy z oliwek
3 g soli

dodatki:
100 g startego sera (ja używam wegańskiej goudy)
garść liści szpinaku (może też być sałata jak ktoś lubi, ale sałatę wrzucić dopiero po upieczeniu lub zaraz przed wyjęciem z piekarnika)
sos pomidorowy (kroję pomidory, obieram ze skórki, wrzucam do garnka i rozgotowywuję. dodaję bazylii i tymianku. jeśli jest za rzadki dodaję 3-4 łyżki mąki zarumienionej wcześniej na łyżce oliwy z oliwek)

jak zrobić?
w wysokiej misce rozpuścić cukier i drożdże w ciepłej wodzie. dodać mąkę, cukier, oliwę oraz sól i dokładnie wymieszać. ugnieść ciasto i uformować w kulę. oprószone lekko mąką i przykryte ściereczką ciasto odstawiamy do wyrośnięcia na 15 min (najlepiej w ciepłym pomieszczeniu). rozgniatamy ciasto na posmarowanej olejem blaszce, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na kolejne 20-30 min. ciasto smarujemy sosem, układamy następnie liście szpinaku i sypiemy na górę ser. Pieczemy 10 min w 180°C (w piekarniku z termoobiegiem).

Gothiclady
Gothiclady
  21 kwietnia 2011
Basia
Basia: tym Józkiem http://fmod.szatana.eu/emotki/madugly.gif


tak, tym sławnym :ziober2:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  21 kwietnia 2011

Apetyczna ta wege pizza :ninja:

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  21 kwietnia 2011

ja polecam od siebie rucolę zamiast szpinaku, tez swietna.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  21 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: drobne pytanie, czy smakuje on lepiej od veganskiej podroby serkow hochland?

nie wiem, nie kupowałam. sery też bardzo rzadko kupuję, bo ogólnie nie przepadam jakoś specjalnie. wolę sobie zrobić krem z nerkowców.
czy sery wegańskie są mniej kaloryczne od tych zwyczajnych to nie wiem.
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem, nie kupowałam. sery też bardzo rzadko kupuję, bo ogólnie nie przepadam jakoś specjalnie. wolę sobie zrobić krem z nerkowców. czy sery wegańskie są mniej kaloryczne od tych zwyczajnych to nie wiem.

no akurat o kalorycznosc to sie nie martwie, raczej o smak :mrgreen:
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  23 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 100 g mąki pszennej pełnoziarnistej

do pizzy nie używamy mąki ciemnoziarnistej

Konto usunięte
Konto usunięte: 10 g świeżych drożdży

drożdże tak ale ja bym dodał ich nawet jeszcze mniej...

Konto usunięte
Konto usunięte: 110 ml ciepłej wody (może też być pół/pół z mlekiem)

nie wyrabiać ciasta z ciepłej wody, musi być zimna, wtedy ciasto lepiej jest wyrobić, poza tym gdy do ciepłej wody dodasz drożdże ciasto podczas pieczenia nie wyrośnie tak jak trzeba

Konto usunięte
Konto usunięte: przykryte ściereczką ciasto odstawiamy do wyrośnięcia na 15 min

teoretycznie to można pominąć...i od razu wkładać ciasto do pieca...nic takiego się nie stanie

Konto usunięte
Konto usunięte: rozgniatamy ciasto na posmarowanej olejem blaszce, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na kolejne 20-30 min.

a to już zupełnie bez sensu :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Pieczemy 10 min w 180°C (w piekarniku z termoobiegiem).

zależy od grubości ciasta, ale z tymi 10 minutami to troszkę zaniżyłaś :D powinno być ze 3x więcej czasu
mmaryjka
mmaryjka
  23 kwietnia 2011
raugi
raugi: do pizzy nie używamy mąki ciemnoziarnistej

ja używam tylko mąki ciemnej.

raugi
raugi: nie wyrabiać ciasta z ciepłej wody, musi być zimna, wtedy ciasto lepiej jest wyrobić, poza tym gdy do ciepłej wody dodasz drożdże ciasto podczas pieczenia nie wyrośnie tak jak trzeba

zawsze droższe rozrabiam(i nie tylko ja) w ciepłej/letniej wodzie i rośnie idealne. a w wyrobieniu absolutnie mi nie przeszkadza.

raugi
raugi: teoretycznie to można pominąć...i od razu wkładać ciasto do pieca...nic takiego się nie stanie

teoretycznie tak robią pizzę w pizzeriach, a z prawdziwą pizzą nie ma ona nic wspólnego, dlatego też zaproponowałam mój przepis na super pizzę którą można zrobić wege lub nie, jak kto lubi.

raugi
raugi: zależy od grubości ciasta, ale z tymi 10 minutami to troszkę zaniżyłaś :D powinno być ze 3x więcej czasu

nie. moja pizza piekła się 10 minut z zegarkiem w ręku i była dobra. jeśli już to zależy od piekarnika.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  24 kwietnia 2011

wyglada ciekawie, ale to nie to samo co normalna pizza z mięchem :nie: nic nie zastapi oryginalnej prosciutto :ziober2:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.