mmaryjka
mmaryjka
  20 kwietnia 2011 (pierwszy post)

naszła mnie chęć na pizzę, a jako że w sieciowych pizzeriach pizza jest tylko pseudo pizzą, zrobiłam swoją. dzisiejsza będzie ze szpinakiem i 'nibyserem' gouda.

ciasto:
100 g mąki pszennej pełnoziarnistej
100 g mąki pszennej białej
10 g świeżych drożdży
110 ml ciepłej wody (może też być pół/pół z mlekiem)
10 g cukru
15 g oliwy z oliwek
3 g soli

dodatki:
100 g startego sera (ja używam wegańskiej goudy)
garść liści szpinaku (może też być sałata jak ktoś lubi, ale sałatę wrzucić dopiero po upieczeniu lub zaraz przed wyjęciem z piekarnika)
sos pomidorowy (kroję pomidory, obieram ze skórki, wrzucam do garnka i rozgotowywuję. dodaję bazylii i tymianku. jeśli jest za rzadki dodaję 3-4 łyżki mąki zarumienionej wcześniej na łyżce oliwy z oliwek)

jak zrobić?
w wysokiej misce rozpuścić cukier i drożdże w ciepłej wodzie. dodać mąkę, cukier, oliwę oraz sól i dokładnie wymieszać. ugnieść ciasto i uformować w kulę. oprószone lekko mąką i przykryte ściereczką ciasto odstawiamy do wyrośnięcia na 15 min (najlepiej w ciepłym pomieszczeniu). rozgniatamy ciasto na posmarowanej olejem blaszce, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na kolejne 20-30 min. ciasto smarujemy sosem, układamy następnie liście szpinaku i sypiemy na górę ser. Pieczemy 10 min w 180°C (w piekarniku z termoobiegiem).

Gothiclady
Gothiclady
  20 kwietnia 2011

pizza ze szpinakiem albo sałatą? yy...

zaciekawiła mnie ta wegańska gouda... z czego to jest robione?

mmaryjka
mmaryjka
  20 kwietnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: zaciekawiła mnie ta wegańska gouda... z czego to jest robione?

to zależy jaki, bo gouda to tylko nazwa. ten którego użyłam jest zrobiony z soi, oleju, wody, skrobi kukurydzianej i jakieś przyprawy.
samemu też można zrobić taki niby ser, ale to jednak jeszcze coś innego, choć ja lubię.
reiu
Posty: 1449 (po ~301 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
reiu
  20 kwietnia 2011

smacznie wygląda :D

Gothiclady
Gothiclady: pizza ze szpinakiem albo sałatą? yy...

Gocia u mnie w mieścinie w pizzerii serwowali swojego czasu pizze na słodko z owocami i płatkami kukurydzianymi ale popytu na rynku na nią nie mieli :P
Gothiclady
Gothiclady
  20 kwietnia 2011
reiu
reiu: Gocia u mnie w mieścinie w pizzerii serwowali swojego czasu pizze na słodko z owocami i płatkami kukurydzianymi ale popytu na rynku na nią nie mieli :P


spoko, swego czasu na libacji alkoholowej u Pcasso, Artliszki, Raula chlejąc z Cyber3obem, Frikiem, Józkiem, kurrna kogo tam nie było - zamawialiśmy pizzę. Und wyobraź sobie, że była pizza z czekoladą :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: soi, oleju, wody, skrobi kukurydzianej i jakieś przyprawy.


to nie może smakować jak zółty ser z krowiego mleka :O

no kurde jak gdzieś znajdę ( w co wątpię bo nawet nie wiem gdzie tego szukać) to aż spróbuję :)
mmaryjka
mmaryjka
  20 kwietnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: to nie może smakować jak zółty ser z krowiego mleka

na całe szczęście tak nie smakuje, aczkolwiek ładnie się rozpuszcza na pizzy i dlatego czasami kupuję.
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a używam wegańskiej goudy)

właśnie
co to takiego jest??

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  20 kwietnia 2011
bng
bng: co to takiego jest?


Konto usunięte
Konto usunięte: to zależy jaki, bo gouda to tylko nazwa. ten którego użyłam jest zrobiony z soi, oleju, wody, skrobi kukurydzianej i jakieś przyprawy. samemu też można zrobić taki niby ser, ale to jednak jeszcze coś innego, choć ja lubię.

:mrgreen:

ja nie przepadam za szpinakiem, ale wegańskiej goudy na pewno spróbuję. :ziober2:
folkemon
folkemon
  20 kwietnia 2011

wegańska gouda, wegańskie mleko, wegańskie schabowe... Takie ładne nazwy na soję w stu smakach :zabawa:

AnalMammal
AnalMammal
  20 kwietnia 2011

ale fajnie to wygląda :zabawa:
jak mi zrobisz i wyślesz to zjem ze smakiem :rotfl:

folkemon
folkemon
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale fajnie to wygląda

No, fajnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: jak mi zrobisz i wyślesz to zjem ze smakiem

Ja też, niemniej trochę stracham przed tym 'serem'. AnalMammalu.
AnalMammal
AnalMammal
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też, niemniej trochę stracham przed tym 'serem'. AnalMammalu.

Oj tam, jaki on tam może mieć smak.
Na pewno żaden a jest o wiele mniej kaloryczny od żółtego sera.
Ale z chęcią bym zjadła :tak:
mmaryjka
mmaryjka
  20 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak mi zrobisz i wyślesz to zjem ze smakiem

to następnym razem, bo już zjadłam;)
tak naprawdę, to jest ekspresowy przepis na pizzę bo nie czekam aż ciasto wyrośnie, a sos pomidorowy można kupić, więc jeszcze szybciej będzie:)
Basia
Basia
  21 kwietnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: Józkiem

tym Józkiem

Pizza faktycznie wyglada smakowicie, ale mi tam jednak brakuje kiełbachy i kalorii :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  21 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 100 g startego sera (ja używam wegańskiej goudy)

drobne pytanie, czy smakuje on lepiej od veganskiej podroby serkow hochland? tzn chodzi mi o te topione w plasterkach, bo kiedys przez przypadek kupilam i mam nadzieje tego smaku juz nie czuc w zyciu :nie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.