Gothiclady
Gothiclady
  12 kwietnia 2011 (pierwszy post)

no to jedziem:

10 jajek
pół kg pieczarek
4 kiszone ogórki
2-3 pęczku szczypiorku
natka pietruszki do przyozdobienia
majonez
sól, pieprz, można dodac przyprawę do jajek
łoliwa

jajca gotujemy na twardo. jak zmarzną obieramy, przekrajamy na pół, wyjmujemy żółtka i wycinamy w środku kawałki białka żeby zrobić więcej miejsca na farsz. pieczarki bardzo drobno siekamy (najlepiej użyć takiego pojemnika z nożami w środku i tam wrzucić pieczarki, które pięknie się poszatkują - nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, ale mniejsza :ziober2:) pieczarki dusimy (posolone i popieprzone) - musi całkowicie odparować woda. odkładamy sobie do jakiejś michy żeby ostygły. Bardzo drobno w kostkę kroimy ogórki kiszone, to samo ze szczypiorem i białkiem oraz zółtkiem które zostały z jajców. wszystko razem mieszamy, próbujemy czy wystarczająco doprawione jak nie to doprawiamy. dodajemy do tego majonez i mieszamy - konsystencja papki powinna być, żeby nie było za rzadkie. masę wkładamy do połówek jajek, przystrajamy to listkiem natki pietruszki włala. jak ktoś lubi to do masy może dodać tuńczyka.

Krzysiek zjadł to kilka lat temu na święta jak w Szczecinie byliśmy i teraz ciągle to muszę robić ;[


do wszystkich hejterów: jak Wam nie pasi majonez ze słoika to sklepcie sobie sami :fakju:


smacznego :zabawa:

Letal
Letal
  12 kwietnia 2011

Dobre. Tylko sam sobie nie zrobie bo nie umiem. a w sklepach to chyba nie ma gotowych.

Undertaker
Undertaker
  12 kwietnia 2011

Nie mogę jeść jajek :(

Gothiclady
Gothiclady
  12 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobre. Tylko sam sobie nie zrobie bo nie umiem. a w sklepach to chyba nie ma gotowych.


to jest na prawdę bardzo proste. najtrudniejsza część to obrać jajka tak, żeby białko z zew. było gładkie i nie odeszło ze skorupką :P

Undertaker
Undertaker: Nie mogę jeść jajek :(


ja pitole... Arkadiuszu R! :ziober2:
Letal
Letal
  12 kwietnia 2011

@Gothiclady:
to to ja umiem co napisałaś. Chodziło mi raczej o jakiś farsz do tych "jajek" z tym to już gorzej.

Gothiclady
Gothiclady
  12 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to to ja umiem co napisałaś. Chodziło mi raczej o jakiś farsz do tych "jajek" z tym to już gorzej.


czego nie umiesz? posiekać i poddusić pieczarek? pokroić ogórka? szczypior? czy majonezu dodać :D
Undertaker
Undertaker
  12 kwietnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: ja pitole... Arkadiuszu R!

Wiem, po jajkach normalnych gotowanych itp dostaje plam na ciele :(
Ps. Wpadasz do Kato? :P
Letal
Letal
  12 kwietnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: czego nie umiesz? posiekać i poddusić pieczarek? pokroić ogórka? szczypior? czy majonezu dodać :D

dobra zrobie na próbę i wyśle Ci paczką do skosztowania
:mrgreen:
Gothiclady
Gothiclady
  12 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Wiem, po jajkach normalnych gotowanych itp dostaje plam na ciele :(


aaa uczulonko. lipka :)

Undertaker
Undertaker: Ps. Wpadasz do Kato? :P


zobaczy się jeszcze co i jak :)

Konto usunięte
Konto usunięte: dobra zrobie na próbę i wyśle Ci paczką do skosztowania


ja tego nie jem :)
Letal
Letal
  12 kwietnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: ja tego nie jem :)

oks poczytam Twoj przepis na sałatke tam wyżej... " konkursowy" i czas spadać :)
pijana
pijana
  12 kwietnia 2011

Muszę sobie kiedyś takie zrobić, tylko bez zieleniny :D W sumie mam uczulenie na żółtko, ale nic mi się nie dzieje, zresztą nie zjem nie wiadomo ile.

asexualna
asexualna
  12 kwietnia 2011

Nie mogę jeść jajek, ale niewątpliwie je lubię :zabawa:.
Zwłaszcza faszerowane.

Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  12 kwietnia 2011

Może wypróbuję na Wielkanoc. :mrgreen:
w tym roku próbuję kilku nowych potraw.

Zadziora
Zadziora
  12 kwietnia 2011

Czasem robię takie jajeczka, ale daje jeszcze szyneczkę :)))

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.