DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 kwietnia 2011 (pierwszy post)

ze śmietanom, jak robicie , czym przyprawiacie, potrzeba mi na szybko łopatologiczną opowieść :lol2:
wcześniej robiłem pare razy z jakiegoś przepisu ale co raz to inaczej mi wychodziło :P
składniki - śmietana, żółtka, cebula, czosnek i jakieś mięcho, co do tego?

Zadziora
Zadziora
  10 kwietnia 2011
Motylkowa
Motylkowa: o, tanio. sosik ze słoiczka czy w proszku?

z proszku wychodzi padaka;p mięsko kosztuje ze 4zł plus niecałe 3 zł słoik z sosem i makaron za 2zł :ziober2:
Gothiclady
Gothiclady
  11 kwietnia 2011

matko jakie to musi być niedobre. ja tylko bolognese lofciam :) coś tu pisaliście o gorących kubkach knorra... tych na bogato nie próbowałam ale uwielbiam ogórkową, pieczarkową, borowikową, barszcz czerwony, czosnkowa i tą zieloną cebulkę czy jak to szło. pyszności :D

Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  11 kwietnia 2011
Zadziora
Zadziora: z proszku wychodzi padaka;p mięsko kosztuje ze 4zł plus niecałe 3 zł słoik z sosem i makaron za 2zł

fakt, sosy z proszku są pozbawione aromatu i smaku, jak woda, a dodawać dużo zaklepki, to też nie za bardzo, bo potem sama mąka. Najlepiej w tym słoiczku i dodać coś od siebie jak się człowiek spieszy, a jak jest czas to ja sama wszystko robię :) Rzeczywiście wpadłaś na tani obiad. :mrgreen:
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 kwietnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: matko jakie to musi być niedobre

Aga, dobre ! :mrgreen:
Sensi
Sensi
  11 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak robicie
Wybieram numer do pizzy Hut, składam zamówienie i po około 30minutach mogę zabierać się do szamania. :zakochany:
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  11 kwietnia 2011
Sensi
Sensi: Wybieram numer do pizzy Hut, składam zamówienie i po około 30minutach mogę zabierać się do szamania.

a jak jesteś w Białymstoku i nie masz pizzy Hut? :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.