niewczi
niewczi
  19 października 2011 (pierwszy post)
Witam wszystkich. Jutro zamierzam kupić sobie jakąś lustrzankę. Jestem zupelną amatorką jednaak z ambicjami na coś więcej. Jak na razie mam totalny mentlik w głowie i szczerze mówiąc mała wiedzę ( kiedyś trzeba przecież zacząć) Więc jeśli można, prosiłabym byści doradzili, wytlumaczyli a nie co jak co wymądrzali się i krytykowali. Tak więc: mój aparat chciałabym przeznaczyć głownie do fotografowania Makro i portrety, a także te "zwykle" zdjęcia. Jakie parametry taki aparat musiałby mieć? Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie? I jaki aparat polecacie ? ( cena ok 2000 zł ) Myślę tez o późniejszym zakupie obiektywów tych bardziej profesjonalnych, dobrze by wiec było by te byly w miare tanie a takze dostepne.

Dzisiaj wpadły mi w oko: Canon1100d , Canon EOS 100k , SONY DSLRA200w : co o nich myślicie?
paattiee
paattiee
  19 października 2011

według mnie bierz canona 1100d, za 2 tys. kupisz z dwoma obiektywami ( kitem 18-55 i 70-300 o ile się nie mylę ) :)

kndz
kndz
  19 października 2011

Równie dobrze możesz wziąć Nikona D3100 ;) Canon 1100d też fajna propozycja ;P
w życiu nie widziałem Canona 100k :P a a200 to dość stara konstrukcja ;P

oscaro
oscaro
  20 października 2011

niewczi co nie wybierzesz i tak różnicy nie zobaczysz. Cenowo szkła do canona i nikona są w podobnej cenie. Ja przekonania do alfy nie mam, ale znam ludzi którzy cenią sobie ten system. Do makro i portretów, no widzisz na standardowym szkle dużo w tej materii nie poszalejesz. Dobrym rozwiązaniem portretowym za śmieszne pieniądze jest 50/1.8 (koszt z 400-500zł) ewentualnie 85/1.8 gdzieś za około 1.5k Do makro 90/2.8 tamrona, bardzo dobre szkło też za nie duże pieniaądze 1.8-2k no i przydałby się jakiś zoom 70-200 tamrona to koszt około 2.8k, no i jeszcze zmiana kita na jakieś fajne szkło 17-50 tamrona jakieś 1.5tyś.
A teraz zastanów się czy stać Cie na to jeśli tak, to nie zależnie czy weźmiesz canona czy nikona wszystkie będą robić porównywalne zdjęcia. :)

kndz
kndz
  20 października 2011

Nie musi od razu całej szklarni kompletować :) ciekawe propozycje z racjonalnymi cenami ma Canon, choć sam używam Nikona. np C 70-200 f/4L - ze stabilizacją lub bez, bardzo fajne szkło.. ;) jak ktoś chce coś poważniejszego to zawsze za całkiem przyzwoite pieniądze może sobie sprawić 17-40, też dobra zabawka.. i cały arsenał stałek.

hm.. powinienem chyba bronić Nikona.. ale nie zrobię tego:D z nikona dobre szkła w przyzwoitej cenie.. yyy, chyba tylko stałki :D Chociaż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :P

a jak już chciałabyś nikona - pamiętaj, że D3100 i inne podstawowe modele nie mają silnika AF w korpusie, potrzebujesz obiektywów AF-S (z silnikiem w obiektywie). Chyba że polubisz manualne ostrzenie ;)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  20 października 2011

2 tys na nowa puszke plus macro(to domena szkla nie aparatu bo z tego co piszesz wynika ze o tym nie wiesz) to mało przyzzwoite makro to jak wyżej wspomniany tamron 90 2.8, który to i do portretu też sie nada a to więcej niż połowa budżetu no chyba że dokupisz go potem to za 2 tys polecam Pentaksa k-r ostatnio wiidzialem w auchan bodajże k-r w dual kicie czyli z 18-55 i 50-200 za niecałe 2300 na start zestaw super i w tej cenie raczej ciężko o nową alternatywę

oscaro
oscaro
  20 października 2011
joker4444
joker4444: i w tej cenie raczej ciężko o nową alternatywę

Canon, da radę. albo w body 1100+18-200 lub 18-55+55-200 (przynajmniej tak mi się wydaje) cen szkieł i tego body dokładnie nie znam.
oscaro
oscaro
  20 października 2011
http://allegro.pl/nowy-canon-1100d-ef-s-18-55-ef-s-75-300-fv23-i1862667172.html
Tu masz zestaw z trochę szerszą ogniskową za coś ponad 2.
Chociaż ja Ci powiem ze z mojej 500 nie sciągam 24-70, i powiem Ci ze mało kiedy potrzebuje 70-200. Więc nie wiem czy na start jest sens kupowania tego tele.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  20 października 2011
oscaro
oscaro: 1100

kumpel mi opowiadal jak był w skloepie wział do reki 1000d po czym spytał sprzedawcy czy to atrapa ... to najdobitniej pokazuje jak te entry level canony są wykonane entry level nikona imho o niebo lepsze odczucia o Pentaksie nie wspomnę bo kto miał w ręku wie że aż się nie chce odkladać go potem na półkę :mrgreen:
ciężko porównywać w ogole aparaty z innych systemów jednak zaryzykuje stwierdzenie że k-r a 1100d to inna liga
kulek855
kulek855
  21 października 2011
joker4444
joker4444: kumpel mi opowiadal jak był w skloepie wział do reki 1000d po czym spytał sprzedawcy czy to atrapa ... to najdobitniej pokazuje jak te entry level canony są wykonane entry level nikona imho o niebo lepsze odczucia o Pentaksie nie wspomnę bo kto miał w ręku wie że aż się nie chce odkladać go potem na półkę


Ja bym brał używanego Canona EOS 40d. A jeżeli chodzi o nowy sprzęt to tak jak to pisze joker4444 Sam wahałem się przed zakupem czy kupić Pentaxa k20d czy EOS 40d - Ale wybrałem system Canona ze względu na szybszy AF i parę innych drobnostek.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym brał używanego Canona EOS 40d

na pewno ergonomia i Af będzie o poziom lepszy jednak szum z tych puszek (40d nie mialem ale 50d to szumi niemalo a nowszy jest) Myślę że dla amatorki, która zapewne zacznie z zestawem body plus ciemny kit poziom szumu będzie znaczącym wyznacznikiem a tu nowe puszki znacznie z przodu są Szczególnie matryce Sony czyli także Nikon i Pentax sporo osób nawet bardziej pro zmieniło ze względu na tą cechę niemal doskonałe jeśli o ergonomię chodzi k20d na k-x i nowsze.
oscaro
oscaro
  21 października 2011
joker4444
joker4444: kumpel mi opowiadal jak był w skloepie wział do reki 1000d po czym spytał sprzedawcy czy to atrapa ... to najdobitniej pokazuje jak te entry level canony są wykonane entry level nikona imho o niebo lepsze odczucia o Pentaksie nie wspomnę bo kto miał w ręku wie że aż się nie chce odkladać go potem na półkę

Pentaksa nie trzymałem, co do wykonania canona to tak, robi cholerne wrażenie bycia plastikowym. Mi moja 500 upadła parę razy, raz na rowerze, raz stoczyła się z 15m ze zbocza, i działa bez zarzutów, nawet nie ma po tym śladu.:) Więc to tylko wygląd. A co do nikona to właśnie słyszałem ze uchwyty mocujące szkła tam lubią się popsuć (mowa o tanich modelach) chociaż jak się tak zastanawiałem, to nie wiem co oni mogli tam spi.:cenzura:.ić ze ludzie takie problemy mają. A co do tych szumów Joker, to ja fajny test widziałem canon 1ds IVmareczek ws dx3 chyba. I canon miał lepsze osiągi jeśli chodzi. :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 października 2011
oscaro
oscaro: A co do tych szumów Joker, to ja fajny test widziałem canon 1ds IVmareczek ws dx3 chyba. I canon miał lepsze osiągi jeśli chodzi. :)

nie wiem jaki target ten canon ale d3x to puszka typowo studyjna tam szum na wyzszych iso to sprawa drugorzedna jak ktoś chce mniej szumiace body to nikon ma d3s i d700 a i d7000/d5100 pewnie znacznie mniej szumi matryca z d3x jest już wiekowa a i upchana jak na tamte czasy pikselami to ta sama co bodajze w @900 a tamto body to dopiero szumi Nikon duzo lepiej ta sama matryce oprogramował tyle że te oba aparaty @900 i d3x to studyjny sprzet a nie reporterski więc jak napisałem wyzej
A mkIV to APS-H 16 mp typowo reporterski jak się nie mylę
oscaro
oscaro
  21 października 2011

Pomyliłem się w oznaczeniach chodziło mi o tą wersie z mniejszą matryca d3s (widać jaki spec od nikona ze mnie)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 października 2011
oscaro
oscaro: Pomyliłem się w oznaczeniach chodziło mi o tą wersie z mniejszą matryca d3s (widać jaki spec od nikona ze mnie)

pewnioe podobnie jak u mnie z Canonem ...możliwe że tak jest d3s to ta sama matryca co w d700 więc swoje lata ma nie wiem jak to jest w tym canonie bo jak wyzej napisalem kontakt z C miałem pobieżny
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.