Veronika
Veronika
  21 czerwca 2010 (pierwszy post)

Heyy! Mam zamiar kupić sobie lustrzanke taką dla amatorów na początki z fotografowaniem ;P

Mam trochę ograniczony budżet i znalazłam 3 aparaty w odpowiednim dziale cenowym: canon eos 1000d , nikon d3000, sony dsl a230 lub a330

Który z nich mógłby być odpowiedni i najlepszy z powyżej wymienionych?

Pozdrawiam.

oskar
oskar
  21 czerwca 2010

Czemu lustrzanke? zdajesz sobię sprawę jakie są ceny dodatkowych potrzebnych obiektywów, lamp, filtrów, statywów etc ... do tego typu sprzętu?

poike
poike
  21 czerwca 2010
oskar
oskar: Czemu lustrzanke? zdajesz sobię sprawę jakie są ceny dodatkowych potrzebnych obiektywów, lamp, filtrów, statywów etc ... do tego typu sprzętu?

do fotek na fotkę wystarczy obiektyw kitowy, zapewniam Cię :)
Veronika
Veronika
  21 czerwca 2010
oskar
oskar: Czemu lustrzanke? zdajesz sobię sprawę jakie są ceny dodatkowych potrzebnych obiektywów, lamp, filtrów, statywów etc ... do tego typu sprzętu?


dopiero zaczynam zabawę z fotografią i nieznam się na wszystkim a od czegoś chyba trzeba zacząć ;D z czasem kiedy juz sie troche obeznam to mogę dokupić ;D od razu rzymu niezbudowano
oskar
oskar
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: do fotek na fotkę wystarczy obiektyw kitowy, zapewniam Cię :)

Do fotek na fotke staczy aparat benq za 300zł:)

Veronika
Veronika: dopiero zaczynam zabawę z fotografią i nieznam się na wszystkim a od czegoś chyba trzeba zacząć ;D z czasem kiedy juz sie troche obeznam to mogę dokupić ;D od razu rzymu niezbudowano

Aparat to dopiero wierzchołek góry lodowej. Obiektywy czesto przewyższają cene aparatu. Pomyśl moze lepiej o cyfrówce z górnej półki.
Fieska
Fieska
  21 czerwca 2010
oskar
oskar: Aparat to dopiero wierzchołek góry lodowej. Obiektywy czesto przewyższają cene aparatu. Pomyśl moze lepiej o cyfrówce z górnej półki.


Zawsze odradzacie kupno lustrzanki. Wiem jeżeli ktoś się nie zna i zaczyna fotografować to może nie jest akurat dobre startować z lustrzanką, ale jeżeli ktoś chce i ma zamiar się uczyć to dlaczego nie. Jeżeli dziewczyna sama pisze, że później może pomyśli o kupnie obiektywów i reszty to raczej wie co robi. Jakoś trzeba zacząć i nie powiesz mi, że od razu "na dzień dobry" kupiłeś sobie cały super sprzęt ze wszystkimi możliwymi obiektywami, lampami, statywami, gripami, soczewkami etc. No chyba, że nazywasz się Marek który wygrał w totolotka i kupił sobie 5D z kilkoma obiektywami i resztą wydając więcej niż byś wydał na nowego Mercedesa.

Veronika
Veronika: Który z nich mógłby być odpowiedni i najlepszy z powyżej wymienionych?


Moim zdaniem Canon, ale jako, że nie mam doświadczenia i moja wiedza opiera się tylko na poziomie gazet i książek nie chcę abyś się na tym twierdziła. Musisz sama wybrać co według Ciebie jest najlepsze. Poczytać trochę opinii, zobaczyć w sklepie, zrobić kilka próbnych zdjęć i zadać sobie pytanie: "Czy to jest ten aparat, który spełni moje wymagania?"
oskar
oskar
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zawsze odradzacie kupno lustrzanki. Wiem jeżeli ktoś się nie zna i zaczyna fotografować to może nie jest akurat dobre startować z lustrzanką, ale jeżeli ktoś chce i ma zamiar się uczyć to dlaczego nie. Jeżeli dziewczyna sama pisze, że później może pomyśli o kupnie obiektywów i reszty to raczej wie co robi. Jakoś trzeba zacząć i nie powiesz mi, że od razu "na dzień dobry" kupiłeś sobie cały super sprzęt ze wszystkimi możliwymi obiektywami, lampami, statywami, gripami, soczewkami etc. No chyba, że nazywasz się Marek który wygrał w totolotka i kupił sobie 5D z kilkoma obiektywami i resztą wydając więcej niż byś wydał na nowego Mercedesa.

Ja nikomu lustrzanki nie odradzam. Zakup takiego aparatu jeśli człowiek przejawia pasje jest jak najbardziej ok. Chodzi mi raczej o problematyke cen dodatkowych rzeczy. Zrobi co uważa za stosowne, ale jeśli ma latać z kitowym obiektywem a potem odłożyć go do szafy bo będzie brakowało kasy tatusia na nowy obiektyw to niech lepiej kupi cyfrę z dobrej półki. Np HS10 która polecam każdemu. Wiele osób uważa ze zakup lustrzanki to najlepsze rozwiązanie nie mysląc potem o dodatkowych kosztach, a ja gdybym chciał na prawdę kupić siętny sprzet i zdawał bym sobie sprawę ze nie będzie stać mnie kupić po pewnym czasie obiektywu za drugie tyle kupił bym właśnie to. Ile autorka postu może mieć lat 15? 16? wątpię aby na siebie zarabiała, dlatego też wątpię aby stać ją było na zakup następnego obiektywu, nawet zwykłej 50/1.8, a jej wybór w tym momencie jest skierowany na najtansze nowe lustra. Może na prawdę lepiej kupić droższą cyfrówkę? która na pewno w tym kształcie bije wszystkie lustrza z taniej półki z obiektywami kitowymi?
Veronika
Veronika
  21 czerwca 2010

co do powyższego postu to rozmyślałam nad zakupem cyfrówki i może jednak się na taki zakup zdecyduje. :)

omgNAT
omgNAT
  21 czerwca 2010
Veronika
Veronika: Heyy! Mam zamiar kupić sobie lustrzanke taką dla amatorów na początki z fotografowaniem ;P Mam trochę ograniczony budżet i znalazłam 3 aparaty w odpowiednim dziale cenowym: canon eos 1000d , nikon d3000, sony dsl a230 lub a330 Który z nich mógłby być odpowiedni i najlepszy z powyżej wymienionych? Pozdrawiam.

moim zdaniem 'zabawy z fotografią' jak to nazwałaś nie powinno zaczynać się z lustrzanką, bo nawet 40% z niej nie wykorzystasz. to tak jakby pierwszy szczyt na który chce się wspiąć wybrać K2.
Veronika
Veronika
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem 'zabawy z fotografią' jak to nazwałaś nie powinno zaczynać się z lustrzanką, bo nawet 40% z niej nie wykorzystasz. to tak jakby pierwszy szczyt na który chce się wspiąć wybrać K2.


no ale niejestem z pewnościa osoba ktora ma pierwszy raz aparat w ręku. Pozatym co do zarabiania jak wcześniej mowiono to akurat pieniadze ktore chce przeznaczyc na aparat będa z mojej wyplaty . Jezeli mam zamiar isc do szkoly gdzie taki aparat byl by mi potrzebny to teraz bym kupila cyfrowke a za rok dopiero lustrzanke a tak bym miala juz lustrzanke a zas mogla kupic lepszy obiektyw za kolejną wypłatę
omgNAT
omgNAT
  21 czerwca 2010
Veronika
Veronika: no ale niejestem z pewnościa osoba ktora ma pierwszy raz aparat w ręku. Pozatym co do zarabiania jak wcześniej mowiono to akurat pieniadze ktore chce przeznaczyc na aparat będa z mojej wyplaty . Jezeli mam zamiar isc do szkoly gdzie taki aparat byl by mi potrzebny to teraz bym kupila cyfrowke a za rok dopiero lustrzanke a tak bym miala juz lustrzanke a zas mogla kupic lepszy obiektyw za kolejną wypłatę

a pracowałaś chociaż na trybie manualnym?
Veronika
Veronika
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a pracowałaś chociaż na trybie manualnym?


tak i to nie raz;d
Flo
Flo
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem 'zabawy z fotografią' jak to nazwałaś nie powinno zaczynać się z lustrzanką, bo nawet 40% z niej nie wykorzystasz. to tak jakby pierwszy szczyt na który chce się wspiąć wybrać K2.

na początku nie wykorzysta, ale z czasem się nauczy. jeśli ma fundusze na lustrzankę, to nie rozumiem dlaczego nie ma jej kupować. ja startowałam z lustra, mając zerowe pojęcie o fotografii, na złe mi wyszło?
oskar
oskar
  21 czerwca 2010
Flo
Flo: na złe mi wyszło?

Skoro już nie jesteś FP:) to możemy być z Toba szczerzy:)
NIE:>

Veronika
Veronika: tak i to nie raz;d

Jeśli jesteś przekonana ze będziesz potem miała kasę, ewentualnie masz bogatą babcie jak Flo, to kup lustrzankę. Na pewno po inwestycjach w inny obiektyw niz kitowy i trochę zabawy będzie gieła tego Fuji, ale dopiero po inwestycji w inne szkła.
Flo
Flo
  21 czerwca 2010
oskar
oskar: Skoro już nie jesteś FP:) to możemy być z Toba szczerzy:) NIE:>

nadal mam moda tutaj;p

oskar
oskar: ewentualnie masz bogatą babcie jak Flo

możecie już skończyć z moją babcią?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.