omgNAT
omgNAT
  24 marca 2010 (pierwszy post)

obiło mi się o uszy że można zamocować obiektyw helios [mówię tu o 44-2 58mm/2] do lustrzanki cyfrowej za pomocą specjalnej tulejki. problem w tym że nie mogę znaleźć nic takiego w necie, są tylko pierścienie do odwrotnego mocowania obiektywu ale nic do mojej d40tki nie znalazłam. help? '.'

spioch
spioch
  24 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: że zaświece. co to bokeh to wiem, ale jak jego 'cudowność' ma się do zdjęć?




To co nieostre rozmydlone i tworzą się kółka
Im więcej listków przysłony tym bokeh lepszy można kombinować np z serduszkami itp.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie to przez soczewkę :)

to ,pewnie dlatego ja nie zaobserwowalem tego :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: że zaświece. co to bokeh to wiem, ale jak jego 'cudowność' ma się do zdjęć?

rozne obiektywy roznie rysuja ten bokeh heliosy tak troche kręcą jeszcze bardziej kręci pentacon jedni to lubią inni nie swoj urok ma na pewno
dobre jasne szkła robią taki "budyniowy" ogolnie uważany za ładny
Głównie bokeh zależy od ilosci listkow przesłony

A pytasz jak to sie ma do "cudownosci" zdjec dobre odcięcie postaci czy twarzy od tła i to jak sie to tło (bokeh) prezentuje w ogromnej mierze wpływa na cale zdjęcie oczywiście ma to znaczenie głownie jak robi się w plenerze
omgNAT
omgNAT
  25 marca 2010
joker4444
joker4444: A pytasz jak to sie ma do "cudownosci" zdjec dobre odcięcie postaci czy twarzy od tła i to jak sie to tło (bokeh) prezentuje w ogromnej mierze wpływa na cale zdjęcie oczywiście ma to znaczenie głownie jak robi się w plenerze

aaaa

Konto usunięte
Konto usunięte: To co nieostre rozmydlone i tworzą się kółka

przecież napisałam że wiem co to bokeh :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.