omgNAT
omgNAT
  24 marca 2010 (pierwszy post)

obiło mi się o uszy że można zamocować obiektyw helios [mówię tu o 44-2 58mm/2] do lustrzanki cyfrowej za pomocą specjalnej tulejki. problem w tym że nie mogę znaleźć nic takiego w necie, są tylko pierścienie do odwrotnego mocowania obiektywu ale nic do mojej d40tki nie znalazłam. help? '.'

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 marca 2010

tu masz zwykly(nie ostrzy na nieskonczonosc )
http://www.allegro.pl/item964064626_adapter_nikon_m42_slim.html
a ten z soczewka ostrzy:
http://www.allegro.pl/item964064672_adapter_nikon_m42_nieskonczonosc.html

omgNAT
omgNAT
  24 marca 2010
joker4444
joker4444: tu masz zwykly(nie ostrzy na nieskonczonosc ) http://www.allegro.pl/item964064626_adapter_nikon_m42_slim.html a ten z soczewka ostrzy: http://www.allegro.pl/item964064672_adapter_nikon_m42_nieskonczonosc.html

dzięki, niepotrzeba mi na nieskończonośc bo lubię robić z tym szkłem portrety więc chyba 50 zl mniej to nie będzie oznaka skąpstwa
a f normalnie będę mogła ustawić?
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki, niepotrzeba mi na nieskończonośc bo lubię robić z tym szkłem portrety więc chyba 50 zl mniej to nie będzie oznaka skąpstwa a f normalnie będę mogła ustawić?

no nie wiem na ile Ci wyostrzy chyba flo miala heliosa takiego z przejsciowka bez nieskonczonosci i z tego co pisala to na bardzo bliska odleglosc tylko ostrzy wiec lipa
Niektore heliosy da sie przejustowac tak ze beda ostrzyly na nieskonczonosc ale to poszukaj w necie jak to zrobić (trzeba rozkrecic obiektyw) wtedy ostzy z ta tansza przejsciowka i nioe ma soczewki pogarszajacej jakosc (ta ostrzaca na nieskonczonosc dzieki wlasnie soczewce to umozliwia)
omgNAT
omgNAT
  24 marca 2010
joker4444
joker4444: no nie wiem na ile Ci wyostrzy chyba flo miala heliosa takiego z przejsciowka bez nieskonczonosci i z tego co pisala to na bardzo bliska odleglosc tylko ostrzy wiec lipa Niektore heliosy da sie przejustowac tak ze beda ostrzyly na nieskonczonosc ale to poszukaj w necie jak to zrobić (trzeba rozkrecic obiektyw) wtedy ostzy z ta tansza przejsciowka i nioe ma soczewki pogarszajacej jakosc (ta ostrzaca na nieskonczonosc dzieki wlasnie soczewce to umozliwia)

w takim wypadku to nie będę kombinować, gdzie tam z rozkręcaniem obiektywu to już nie dla mnie, sobie zainwestuje w takim wypadku 99zl to nie kosmos, ale też coś tam słyszałam że przy użyciu takiego mocowania nie będę mogła ustawić przesłony już podczas fotografowania, czy to możliwe skoro w heliosie f ustawia się pierścieniem na obiektywie?
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w takim wypadku to nie będę kombinować, gdzie tam z rozkręcaniem obiektywu to już nie dla mnie, sobie zainwestuje w takim wypadku 99zl to nie kosmos, ale też coś tam słyszałam że przy użyciu takiego mocowania nie będę mogła ustawić przesłony już podczas fotografowania, czy to możliwe skoro w heliosie f ustawia się pierścieniem na obiektywie?

jesli ma preselekcyjna przesłone to nie ma problemu jesli zas nie a posiada przelącznik a/m to tez nie ma problemu w przypadku gdy nie ma ani jednego ani drugiego nalezy zablokowac popychacz przesłony(taki drucik wystajacy z dupki obiektywu)
omgNAT
omgNAT
  24 marca 2010
joker4444
joker4444: jesli ma preselekcyjna przesłone to nie ma problemu jesli zas nie a posiada przelącznik a/m to tez nie ma problemu w przypadku gdy nie ma ani jednego ani drugiego nalezy zablokowac popychacz przesłony(taki drucik wystajacy z dupki obiektywu)

a/m'u nie ma, tak smao jak owego drucik, ale jeżeli preselekcyjna przeslona to to o czym myslę to tak, wyjdzie
[nie zapominaj że jestem blondynką, mam 16 lat '.']
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a/m'u nie ma, tak smao jak owego drucik, ale jeżeli preselekcyjna przeslona to to o czym myslę to tak, wyjdzie

ja mam heliosa 44-3 tam jest preselekcyjna sa jakby 2 pierscienie od przesłony jeden skokowo sie obraca a drugi plynnie domyka do max tego co ustawione jest na tym skokowym
Z tego co przed chwila wyczytalem 44-2 tez ma preselekcyjna wiec nie bedzie problemu pracujesz ciagle na przesłonie roboczej
omgNAT
omgNAT
  24 marca 2010
joker4444
joker4444: ja mam heliosa 44-3 tam jest preselekcyjna sa jakby 2 pierscienie od przesłony jeden skokowo sie obraca a drugi plynnie domyka do max tego co ustawione jest na tym skokowym Z tego co przed chwila wyczytalem 44-2 tez ma preselekcyjna wiec nie bedzie problemu pracujesz ciagle na przesłonie roboczej

tak tak
już teraz wiem o co chodzi
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak tak już teraz wiem o co chodzi

to kupuj przejsciowke z soczewka i jakies conajmniej jeszcz4e z jedno szklo na m42 bedziesz sobie podmieniala bo dla jednego heliosa nie warto na sama przejsciowke 100 wydawac
Flo
Flo
  24 marca 2010
joker4444
joker4444: no nie wiem na ile Ci wyostrzy chyba flo miala heliosa takiego z przejsciowka bez nieskonczonosci i z tego co pisala to na bardzo bliska odleglosc tylko ostrzy wiec lipa

nieee, ja mam przejściówkę z soczewką, ale ten helios jakiś taki mdławy był :ziober2:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 marca 2010
Flo
Flo: nieee, ja mam przejściówkę z soczewką, ale ten helios jakiś taki mdławy był

tez 44-2 miałaś ?
ja malo co testowalem tego 44-3 ale z ostrością nawet na otwartej przesłonie nie było tragedii ciepło jest to jeszcze poprobuje
Ostatnio ogladalem sample na jakims forum z przejustowanego heliosa i s5pro i pod wrazeniem bylem moze po częsci dlatego ze zdjecia dobre ale i bookeh ma swoj urok
Flo
Flo
  24 marca 2010
joker4444
joker4444: tez 44-2 miałaś ? ja malo co testowalem tego 44-3 ale z ostrością nawet na otwartej przesłonie nie było tragedii ciepło jest to jeszcze poprobuje Ostatnio ogladalem sample na jakims forum z przejustowanego heliosa i s5pro i pod wrazeniem bylem moze po częsci dlatego ze zdjecia dobre ale i bookeh ma swoj urok

50/2 miałam, pożyczony od kumpla. bardzo miękki obraz, ale cudowny bokeh :D
omgNAT
omgNAT
  24 marca 2010
Flo
Flo: bokeh :D


joker4444
joker4444: bookeh

że zaświece. co to bokeh to wiem, ale jak jego 'cudowność' ma się do zdjęć?
spioch
spioch
  24 marca 2010
Flo
Flo: ale ten helios jakiś taki mdławy był


No właśnie to przez soczewkę :ninja: :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.