DylaraComesBack
DylaraComesBack
  25 lutego 2010 (pierwszy post)

Siemasz, mam nadzieję że jest tu ktoś pojętny i mi pomorze ; )
Szukam obiektywu, lub jakiegoś konkretniejszego konwertera, współpracującego z nikonem D40, obiektyw/konwerter ma być możliwie najtańszy, bo zdjęć nie robię do magazynów itd tylko tak dla przyjemności.
Najlepiej jakiś używany model(żeby taniej było ;d) polecicie coś?
może jakieś patenty na rybie oko znacie? ; )

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  1 marca 2010
fajnezdjatka
fajnezdjatka: Natomiast tu o co sie burzysz w przypadku pełnej klatki małego obrazka czyli tego na czym fotografia opiera swoje podwaliny-przynajmniej ta obcena(wielkość sensora to 24mmx36mm) fisheye to zorniskowanie miedzy 15-16mm czyli zenitar jest nawet bardziej fish:P (taki żart)

to musisz chyba kolego doczytac ta 14 nie bedzie zakrzywiała czyli nie jest to fisch a szeroki kat jedynie za duzo wiedzy czerpiesz z internetu chyba jedynie

fajnezdjatka
fajnezdjatka: no właśnie kolego polecam poczytać troche newsów: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10355

dales mi link do czegos czego nie ma jeszcze i nigdy nie bylo w sprzedazy
a ze poprawiaja cos czego nie bylo jeszcze na rynku to normalna kolei rzeczy

nie wiem czy potrafisz czytac newsy ze zrozumieniem

a tak btw mam i uzywam 2 pelnych klatek (analogowych) i nie kupilem ich wczoraj moge Ci reczyc

fajnezdjatka
fajnezdjatka: fisheye to obiektywy o wartościach ogniskowych 8-10mm

rozumiem ze http://www.e-cyfrowe.pl/pentax-smc-da-10-17mm-f_3-5-4-5-ed-if-rybie-oko-p-6093.html?PCID=51318_22
to szklo to nie jest fisch powyzej 10 mm mimo że to DA
(jakby kolega niewiedział oznaczenie szkla niepelnoklatkowego w P)
recze ze nawet na 17 mm trzeba prostować zeby uznac to za szeroki kąt ale w wikipedii tego nie pisza ..
fajnezdjatka
fajnezdjatka
  2 marca 2010

no

joker4444
joker4444: fisch

to na pewno nie będzie...koleżko widzę że pisownia u Ciebie leży:/

joker4444
joker4444: (jakby kolega niewiedział oznaczenie szkla niepelnoklatkowego w P)

No niestety też posiadam miedzy innymi sprzęt tej produkcji:/ w analogu fajnie działał ale cyfra to niestety af pozostawia dużo do życzenia(ponoć k-x i k-7 maja poprawiony).

Widzisz ja dla odmiany korzystam na co dzień z pełnej klatki w cyfrowym body C

Nie wiem jaka masz wiedzę na temat fotografii ale wydajesz się bardzo wyszczekany,nie mam zamiaru się kłócić, chętnie zaprosił bym Cie do mnie do studio na herbatkę i ciastko i podyskutował na tematy sprzętowe bo widzę znakomicie się znasz,ja niestety wiedzę o fotografii mam wg starej szkoły-tak mnie uczono i ja robię trochę więcej zdjęć zamiast uprawiać onanizmu sprzętowego.
Nie mniej jednak jak będziesz we Wrocławiu to odezwij się do mnie to podam Ci namiary na moje studio i możemy się spotkać.
Pozdrawiam
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  2 marca 2010
fajnezdjatka
fajnezdjatka: Widzisz ja dla odmiany korzystam na co dzień z pełnej klatki w cyfrowym body C

jestem pod wrazeniem normalnie

fajnezdjatka
fajnezdjatka: to na pewno nie będzie...koleżko widzę że pisownia u Ciebie leży:/

zmiana taktyki widze
poczytaj wiuecej bo posiadanie FF (jesli masz w ogole) widac nie zrobilo z Ciebie nic wiecej niz pstrykacza czerpiacego wiedze z wikipedii

fajnezdjatka
fajnezdjatka: robię trochę więcej zdjęć zamiast uprawiać onanizmu sprzętowego.


fajnezdjatka
fajnezdjatka: Widzisz ja dla odmiany korzystam na co dzień z pełnej klatki w cyfrowym body C

:crylol:

fajnezdjatka
fajnezdjatka: Nie mniej jednak jak będziesz we Wrocławiu to odezwij się do mnie to podam Ci namiary na moje studio i możemy się spotkać. Pozdrawiam

zrobisz mi
fajnezdjatka
fajnezdjatka:
jak login wskazuje ??:lol:
napiosałeś glupote co najmniej w 2 kwestiach i nawet sie do merytorycznych argumentow nie odniosles ...
a moze jako masz rzeczonego samyanga 14mm ??:wtf:
fajnezdjatka
fajnezdjatka
  2 marca 2010
joker4444
joker4444: poczytaj wiuecej

ok "poczytam wiuecej"

joker4444
joker4444: jestem pod wrazeniem normalnie

ja też

:w00tjump:

joker4444
joker4444: a moze jako masz rzeczonego samyanga 14mm ??

a może masz trochę rozumu:wtf:

Odcinam się od dalszej dyskusji bo widzę że nie ma sensu dyskutować ze "znawcami"

fajnezdjatka
fajnezdjatka:

widzisz nie przyjąłeś mojego zaproszenia więc nadal będziesz zgrywał kozaka przez internet.Miłej zabawy...
ale beze mnie
Pozdrawiam
bartheq
bartheq
  2 marca 2010
fajnezdjatka
fajnezdjatka: nie ma sensu dyskutować ze "znawcami"

tu sie musimy zgodzic bo wszyscy po tej stronie barykady doszli do tego samego wniosku (:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  2 marca 2010
fajnezdjatka
fajnezdjatka: ok "poczytam wiuecej"

:zonk:
z Twojego opisu miszczu
Konto usunięte
Konto usunięte: Od siedmiu lat interesuje się fotografią.Świadomie fotografuję od3 lat.

mhm ocene pozostawie do przemyslenia
Konto usunięte
Konto usunięte: Sesja plenerowaCena: 50zł

:wtf: zawodowiec z Ciebie ceny iscie dumpingowe rozumiem ze to chwyt marketingowy i tak jak diler dajesz raz za darmo a oni olsnieni rezultatami wracaja po wiecej

fajnezdjatka
fajnezdjatka: widzisz nie przyjąłeś mojego zaproszenia więc nadal będziesz zgrywał kozaka przez internet.Miłej zabawy...

jesli chodzi o kawe i cena za nia bedzie jak za zdjecia to chetnie bo pewnie z automatu na dworcu mala czarna kosztuje ze 3 razy drozej

i zeby nie bylo ze neguje niskie ceny ...amatorsko a i owszem ludzie sie tym bawia ale Ty taki "zawodowiec"

fajnezdjatka
fajnezdjatka: a może masz trochę rozumu

widze ze nadal nie wiesz jaka jest roznica miedzy 14 (ktorej jeszcze w sprzedazy nie ma) a 8 samyanga
sama ogniskowa nie czyni ze szkla fisha a Ty wprowadzasz coniektorych tutaj w blad swoim autorytetem zawodowca i wikipedyczna wiedza

fajnezdjatka
fajnezdjatka: No niestety też posiadam miedzy innymi sprzęt tej produkcji:/ w analogu fajnie

pisalem o szklach DA a ty ze w analogu dziala fajnie??:wtf:
co fajnie dziala ??
winietowanie takich szkiel ??
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.