boleslawianin
boleslawianin
  29 grudnia 2009 (pierwszy post)

Mam pytanie, odnośnie filtra Hoya

czy opłaca sie zainwestować w taki : KLIK

w ogóle używacie ?

co byście polecili dla średnicy 58mm - najlepiej podajcie pełną nazwe rekomendowanego przez Was filtra.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  31 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja uzywam UV na eLi 70-200 2.8 tylko w czasie focenia motocrossu ew quadow z powodu odpryskow ziemi i latajacych wokol mnie kamykow, na codzien sciagam go z obiektywu.

to rozumiem ja jak mialem hybryde to uv do ochrony mialem bo tam obiektywy niewymienialne obecnie nie chronie niczym zreszta jak widze na forum P co ludzie robia ze sprzetem i nic sie nie dzieje im to spie spokojnie :D
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  1 stycznia 2010
joker4444
joker4444: nie slyszeli o hybrydach przynajmniejjasniej by bylo i o wiele mniej problemów

Tu Cie moze zadziwie, swego czasu mialem mozliwosc obejrzenia oraz zrobienia doslownie kilkunastu zdjec Monolta Dimage 7i (pozyczona) wiec raczej wiem co to hybryda
joker4444
joker4444: ja za to nie rozumiem ludzi ktorzy chronia obiektyw wart kolo 100pln (nie wiem ile wart jest kit sony) ale czasem filtr kosztuje wiecej niz samo szkło

Moze juz mam takie skrzywienie ze chronie jesli moge to co optyczne
Marumi(Haze) UV 55mm kosztowalo mnie 39zl w FotoJoker (Poznan)
Konto usunięte
Konto usunięte: nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja lustro a do tego megazooma?

Wybacz, A550 to moja pierwsza lustrzanka nie liczac robienia zdjec w firmie ( towar na stone internetowa ) Canonem 30D kolegi. Jestem amatorem w tej kwesti jak narazie. Pomyslalem o 18-200 bo jak dla mnie to byłby uniwesalny obiektyw do robienia zdjec od malych do duzych odleglosci.
Moze ktos poleci do A550 jakis uniwersalny obiektyw dla amatora do 1500zl max 1800zl ( tyle w tej chwili moge wydac )
Pozdrawiam
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  1 stycznia 2010
sourcerer
sourcerer: Moze juz mam takie skrzywienie ze chronie jesli moge to co optyczne Marumi(Haze) UV 55mm kosztowalo mnie 39zl w FotoJoker (Poznan)

dla mnie na kita zakladac cos co tylko chroni bez sensu
na pewno nie poprawi Ci to niczego a raczej pogorszy i ewentualnie sciemni szkło(moze nie znacznie ale zawsze)

sourcerer
sourcerer: Tu Cie moze zadziwie, swego czasu mialem mozliwosc obejrzenia oraz zrobienia doslownie kilkunastu zdjec Monolta Dimage 7i (pozyczona) wiec raczej wiem co to hybryda

ale takie pytanie zadajesz odnosnie szkła do tej alfy ze zapytam tak dlaczego np nie kupiles fuji s100fs problemu z obiektywem by nie bylo
a i przy tak duzym rozrzucie ogniskowych w tym zoomie co chcesz kupic to juz wiadomo ze szkło do d... fizyki nie oszukasz
Zasada ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego sprawdza sie i tu
andzey
andzey
  1 stycznia 2010
sourcerer
sourcerer: Pomyslalem o 18-200 bo jak dla mnie to byłby uniwesalny obiektyw do robienia zdjec od malych do duzych odleglosci.


megazoom jest ciemny, kiepski optycznie, ma dystorsje i inne wady,
jesli ci to nie przeszkadza to bierz to przeciez twoje zdjecia.

Tylko jaki sens byl kupowac lustro z hiper megazoomem, kiedy hybryda daje to samo i za nizsze pieniadze?

Tego wlasnie nie rozumiem.
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  1 stycznia 2010
joker4444
joker4444: ...ze zapytam tak dlaczego np nie kupiles fuji s100fs

Moze sie powtórzę
sourcerer
sourcerer: Witam, nie znam sie jeszcze na tym wiec prosze o pomoc. Dostalem A550 z kitowym obiektywem ( 18-55 ), do ochrony kupilem narazie UV Marumi ( Haze ). Za jakis czas chce kupic nowy obiektyw 18-200 ( Sigma lub Sony ) lub 18-250 ( Sigma )...

Jestem AMATOREM
Moja wina, nie sprecyzowalem slowa " dostalem ". Dostalem lustrzanke w prezencie od brata a wiec niejako nie mialem wplywu na marke i model ( sam nosilem sie z zamiarem kupna A300 )
Co do filtra, jesli kolega ktory robi " zdjecia na zarobek " ma go na obiektywie to dlaczego ja bym mial go nie miec?
andzey
andzey
  1 stycznia 2010
sourcerer
sourcerer: Co do filtra, jesli kolega ktory robi " zdjecia na zarobek " ma go na obiektywie to dlaczego ja bym mial go nie miec?


No to skoro kolega ma to tez kup taki sam i bedziesz mial dylemat z glowy ;]
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  1 stycznia 2010
sourcerer
sourcerer: Co do filtra, jesli kolega ktory robi " zdjecia na zarobek " ma go na obiektywie to dlaczego ja bym mial go nie miec?

acha

Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko jaki sens byl kupowac lustro z hiper megazoomem, kiedy hybryda daje to samo i za nizsze pieniadze?

i jasniej jest przynajmniej na szerokim koncu na ogol
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.