Magiczny
Magiczny
  16 grudnia 2009 (pierwszy post)

Dobre sa? Ktore z nich sa najlepsze?

LancerEvo
LancerEvo
  18 grudnia 2009

ale z was ludzie

jeżeli ktoś ma chodź odrobine wiedzy z fotografii to na pewno wie że najważniejszy jest fotograf, potem szkło .. a puszka na końcu.

jeżeli ktos zadaje pytanie jaki model wybrac .. to znaczy ze nie jest jeszcze gotowy na lustrzankę. Kup kolejny kompakt.

Najpierw sie wybiera szkło .. wg. swoich upodobań a potem do niego pasujace body

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale z was ludzie

nie pytal o wybor systemu wiec po co sie wymadrzac co sie wybiera najpierw a co potem ?
Magiczny
Magiczny: Dzieki w takim razie zakupuje alfa900.

jak cie stac wydać na puszke 8 tysiecy
spioch
spioch
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Najpierw sie wybiera szkło ..


Najpierw sie wybiera System drogi Panie Mądraliński
HandOfFate
HandOfFate
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Np Ja ... i nie tylko ja

me too, ale A900 zla nie jest :)

Magiczny
Magiczny: Dzieki w takim razie zakupuje alfa900.

:zonk: powodzenia, za takie pieniadze? to ja postoje i kupie d700 :]

joker4444
joker4444: fuji s5pro

to bedzie moja puszka kolejna, ostatnio sie bawilem, w sumie to nikon ale tak jak piszesz, zakres tonalny miazga, mozna ze zwyklego rawa prawie hdr wyciagnac, mega matryca, bo poza tym to nikus :)
HandOfFate
HandOfFate
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Najpierw sie wybiera szkło .. wg. swoich upodobań a potem do niego pasujace body

ot ciekawa teoria :woot:
MastaMarek
Posty: 1164 (po ~112 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
MastaMarek
  19 grudnia 2009
Magiczny
Magiczny: Dobre sa? Ktore z nich sa najlepsze?

to nie aparat robi zdjecia ale fotograf ... ja bym tylko bral albo canon albo nikon. Ja uwielbiam canona jako, ze bardzo odpowiadaja mi ich obiektywy, zwlaszcze primes. taki 85L II 1.2 to jest po prostu moje marzenie. nikon ma swietne aparaty ale obiektywy sa drogie i malo mi odpowiadaja. No i taki 5D MK II robi piekne 1080p video ^^
www.imassmedia.pl

facebook.com/MarekSzarekPhotography
SaikoFever
SaikoFever
  19 grudnia 2009

Aparaty Sony są DOBRE. Zależy do czego Ci potrzebny aparat. Do studia w zasadzie każda Alfa podpięta pod lampy błyskowe da zadowalającą jakość, o ile nie przekroczysz ISO 400. Powyżej 400 forsowanie zdjęć w PS przyniesie "dodatkowe gratisy" w postaci szumu.
Do fotografii nie-studyjnej Alfy 850 i 900 są chyba najlepszym wyborem, bo w nich ISO 800/1600 ujdzie. Natomiast w niższych modelach już nie bardzo, co może odbić się na zdjęciach robionych w gorszych warunkach oświetleniowych. Generalizując - do studia każda Alfa podłączona do lamp błyskowych zda egzamin.
Do fotografii plenerowej polecam Canon lub Nikon. Szczególnie gdy będzie się pracowało w kiepskich warunkach świetlnych.

HandOfFate
HandOfFate
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Aparaty Sony są DOBRE. Zależy do czego Ci potrzebny aparat. Do studia w zasadzie każda Alfa podpięta pod lampy błyskowe da zadowalającą jakość, o ile nie przekroczysz ISO 400. Powyżej 400 forsowanie zdjęć w PS przyniesie "dodatkowe gratisy" w postaci szumu. Do fotografii nie-studyjnej Alfy 850 i 900 są chyba najlepszym wyborem, bo w nich ISO 800/1600 ujdzie. Natomiast w niższych modelach już nie bardzo, co może odbić się na zdjęciach robionych w gorszych warunkach oświetleniowych. Generalizując - do studia każda Alfa podłączona do lamp błyskowych zda egzamin. Do fotografii plenerowej polecam Canon lub Nikon. Szczególnie gdy będzie się pracowało w kiepskich warunkach świetlnych.

i w zasadzie napisalas prawde, a wynika z niej to, ze sony sie do niczego nie nadaje, no chyba ze ktos faktycznie tylko iso 400 max i nic wyzej :]
spioch
spioch
  19 grudnia 2009

Nigdy w życiu bym nie kupił za 7.777 zł lusterka sony nawet 900setki.
No łej :lol2::zonk:

MastaMarek
Posty: 1164 (po ~112 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
MastaMarek
  19 grudnia 2009

ja za sony dalbym max 100zl. powyzej tego wole zainwestowac w cos jest raczej liderem tego rynku. Czy Sony przypadkowo nie produkuje sensorow dla nikona takze?

www.imassmedia.pl

facebook.com/MarekSzarekPhotography
spioch
spioch
  19 grudnia 2009

A czy Samsung nie produkuje chipsetów dla MPtrójek z marketów po 50 zł ?

Jacek80
Jacek80
  19 grudnia 2009

Co do tematu
zerknij TUTAJ, pooglądaj zdjęcia z różnych Alf i sam oceń
dla przykładu Alfa 550 i ISO 1600... złe?
http://www.flickr.com/photos/tsukimiya/4129380471/sizes/l/

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 grudnia 2009

a550 z dotychczasowych testow bardzo udany model w koncu

Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym to nikus :)

na szczescie serwis fuji a nie nikus sie nim zajmuje ;]
spioch
spioch
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zerknij TUTAJ, pooglądaj zdjęcia z różnych Alf i sam oceń

Uuu łaaaaaaaa ale użytkowniku no normalnie zatrzęsienie ;)
To teraz dla porównania NIkon i Canon :D

http://pl.pixel-peeper.com/cameras/nikon/
http://pl.pixel-peeper.com/cameras/canon/
HandOfFate
HandOfFate
  20 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dla przykładu Alfa 550 i ISO 1600... złe? http://www.flickr.com/photos/tsukimiya/4129380471/sizes/l/

yyyy no raczej...fatalne szumy ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.