omgNAT
omgNAT
  13 grudnia 2009 (pierwszy post)

nikon d40, stosunkowo nowy, bezwypadkowy
problem tkwi w tym, że na ustawieniach manualnych rejestruje tylko czarny ekran, zdjęć nie ma, niezaleznie od jakichkolwiek kombinacji parametrow eksopzycji czy zastosowanego obiektywu.
zaznaczam iż o technikach działania lustrzanki dopiero się uczę więc jeżeli rozwiązanie problemu jest banalnie proste to proszę się nie śmiać, z góry dziękuję ;)
p.s. dodawałam już ten temat rano, ale jakoś go nie ma o.O
omgNAT
omgNAT
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Żyj i daj żyć innym

nie mogę :(
Flo
Flo
  21 grudnia 2009
joker4444
joker4444: dlaczego nie wzielas 50 ?? jak ogladam Twoje foty bardziej by Ci się przydała do tego co robisz

wzielam jednak :D babcia mi powiedziala, ze jak juz kupuje to ma byc satysfakcja 100% i kupilam dzis 1.4 :zakochany:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 grudnia 2009
Flo
Flo: wzielam jednak :D babcia mi powiedziala, ze jak juz kupuje to ma byc satysfakcja 100% i kupilam dzis 1.4

i dobrze bedzie AF :D
spioch
spioch
  22 grudnia 2009
Flo
Flo: wzielam jednak :D babcia mi powiedziala, ze jak juz kupuje to ma byc satysfakcja 100% i kupilam dzis 1.4


Hmm zapytaj swojej babci czy nie chce może adoptować wnuczka bo ja też bym chciał 100% satysfakcji !! Dawaj sampelki !!!
Flo
Flo
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm zapytaj swojej babci czy nie chce może adoptować wnuczka bo ja też bym chciał 100% satysfakcji !! Dawaj sampelki !!!

no way;P nie dziele sie :D sample beda po swietach, poki co wczoraj na chwile go cichaczem odpakowalam i zrobilam jedna fote, a teraz nie wiem gdzie jest i dostane na wigilie dopiero:p
spioch
spioch
  22 grudnia 2009
Flo
Flo: a teraz nie wiem gdzie jest i dostane na wigilie dopiero:p


hahahah no jak dziecko ! :lol:

Hmm ale ja i tak obstaje przy swoim :)
Poprosiłem kilku posiadaczy tego zestawu o sample i teraz już jestem zdecydowany w 100% że biorę trzydziestkę piątkę w aefesie :)
HandOfFate
HandOfFate
  22 grudnia 2009
Flo
Flo: wzielam jednak :D babcia mi powiedziala, ze jak juz kupuje to ma byc satysfakcja 100% i kupilam dzis 1.4

doskonaly wybor
Flo
Flo
  22 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hahahah no jak dziecko !

no ej, mam tylko 17 lat, no nie? :ziober2:
spioch
spioch
  23 grudnia 2009
Flo
Flo: no ej, mam tylko 17 lat, no nie?

ehh ta dzisiejsza młodziez
Flo
Flo
  23 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ehh ta dzisiejsza młodziez

niewiele wiecej masz, wiec cicho siedz ;p

kilka szybkich co mi sie udalo ustrzelic :
bokeh, widoczek z okna (f/1.4)

f/1.8

f/2

f/1.6


nieostrzone, nieprzerabiane, na szybko, jak juz mowilam, dla ciekawskich :p
HandOfFate
HandOfFate
  23 grudnia 2009

mowilem ze 50-tka f1.4 dobra jest :)))
zadowolona ze szkielka czy srednio?

Flo
Flo
  23 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mowilem ze 50-tka f1.4 dobra jest :))) zadowolona ze szkielka czy srednio?

to byl swietny wybor :D jakos pojutrze wiecej zdjec bedzie :D
spioch
spioch
  23 grudnia 2009

Noo 750 zł a 1300 zł to rożnica chyba Prawda ?

No to jak tu nie być zadowolonym zwłaszcza jak to nie nasz portfel się uszczupla :)

Ja tam i tak za 1300 będe miał 35mm w afsie a do tego 50 w manualnu zmienie sprzęt na śrubokrtęt reszte opchnę z niewielką stratą i będe do przodu :)
Trzeba kombinować nie ma to tamto :)

HandOfFate
HandOfFate
  23 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Noo 750 zł a 1300 zł to rożnica chyba Prawda ? No to jak tu nie być zadowolonym zwłaszcza jak to nie nasz portfel się uszczupla :) Ja tam i tak za 1300 będe miał 35mm w afsie a do tego 50 w manualnu zmienie sprzęt na śrubokrtęt reszte opchnę z niewielką stratą i będe do przodu :) Trzeba kombinować nie ma to tamto :)

Si, polak ma kombinacje we krwi wiec nie powinno byc problemu. ;d
jaka puszke kupujesz?...ale jak zmieniasz na puche z srubokretem to bez sensu, kup oba na manuala i 35 i 50 a jak zmienisz puche to oba i tak bedziesz mial z af, a wyjdzie taniej si?
chwile sie najwyzej pomeczysz, zreszta nie oszukujmy sie 35mm i tak robisz na duzych przyslonach bo to sie nadaje glownie do landskejpow wiec zasieg ostrosci musi byc spory a przy takich wartosciach przeslony nie ma najmniejszego problemu z manualnym ostrzeniem, o!
spioch
spioch
  23 grudnia 2009

No masz rację ale ja nie mówię że puche biorę za tydzień czy dwa ...
Raczej w większym przedziale czasowym ... Dużo się mówi za kulisami o następcy D90 więc ja poluje ... obecnie pucha D90 za 2500zł to juz jest super ale jak zejdzie na 2300 no to tylko brać :) Widziałem ostatnio na promo D60 za 1300 zł z kitem :)
Więc ceny lecą trzeba tylko łapać okazję ...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.