omgNAT
omgNAT
  13 grudnia 2009 (pierwszy post)

nikon d40, stosunkowo nowy, bezwypadkowy
problem tkwi w tym, że na ustawieniach manualnych rejestruje tylko czarny ekran, zdjęć nie ma, niezaleznie od jakichkolwiek kombinacji parametrow eksopzycji czy zastosowanego obiektywu.
zaznaczam iż o technikach działania lustrzanki dopiero się uczę więc jeżeli rozwiązanie problemu jest banalnie proste to proszę się nie śmiać, z góry dziękuję ;)
p.s. dodawałam już ten temat rano, ale jakoś go nie ma o.O
omgNAT
omgNAT
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: taki efekt jak dziecko sobie kupi lustrzanke bo to trendi i jazzy i w ogole kól i na czasie!

super, tylko że chodze do technikum fotochemicznego i raczej wiem co to przysłona i cz. naświetlania, a lampa nie chce się wyłączyć co też należy do problemu ale już nie o tym chcialam pisać i weż mi tu nie wkrecaj że jestem kół czy coś, bo nie o to chodzi. szukam pomocy na temat czarnych zdjęć na manualu a nie jakiejś krytyki. jakbyś czytał generalnie cały wpis to byś widział że zaczynam, ucze sie 4 miesiace niecałe i chyba mam prawo popełniać błędy.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jest czarny ekran, ewidentnie nie jest to zaciemnione zdjęcie.

czyli tylko podgladu zdjęcia nie ma ?
po zgraniu na kompa juz je widac ??:woot:
w jpg czy raw robisz w ogóle?
spioch
spioch
  15 grudnia 2009
joker4444
joker4444: czyli tylko podgladu zdjęcia nie ma ? po zgraniu na kompa juz je widac ?? w jpg czy raw robisz w ogóle?


No właśnie jak zrobisz zdjęcie i naciśniesz przejście do zdjęć to pokazuje Ci się numer zdjęcia w rogu i jest ono czarne ? A co jak wrzucisz na kompa masz czarne foto ?
Dziwaczne to wszystko ....

Wejdź sobie w ustawienia aparatu i zresetuj go albo ... chyba sie naciska razem klawisze oznaczone na zielono albo coś mi się przywidziało nie wiem istrukcji nie mam przed oczami
Fieska
Fieska
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nikon d40, stosunkowo nowy, bezwypadkowy


@spioch:

@joker4444:

nie wiem który z was namawiał mnie na kupno używanej d80, ale to jest przykład, dlaczego bym nie kupiła używanego aparatu :PP
spioch
spioch
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem który z was namawiał mnie na kupno używanej d80, ale to jest przykład, dlaczego bym nie kupiła używanego aparatu :PP


Jak się kupuje używane lustro to trzeba je sprawdzić przed zakupem.
To nie cyfrak :)
HandOfFate
HandOfFate
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: super, tylko że chodze do technikum fotochemicznego i raczej wiem co to przysłona i cz. naświetlania, a lampa nie chce się wyłączyć co też należy do problemu ale już nie o tym chcialam pisać i weż mi tu nie wkrecaj że jestem kół czy coś, bo nie o to chodzi. szukam pomocy na temat czarnych zdjęć na manualu a nie jakiejś krytyki. jakbyś czytał generalnie cały wpis to byś widział że zaczynam, ucze sie 4 miesiace niecałe i chyba mam prawo popełniać błędy.

pierdu pierdu, nie umiesz i koniec, co ma byc zepsute niby? co lampa zepsuta bo sie nie wylacza? jaaasne
ekran zepsuty bo pokazuje tylko zdjecia z trybu auto a z innego juz nie? jaaasne, moze jest wybredny, hę? :D
rozumiem ze sie uczysz, ale na Boga...pozytaj instrukcje obslugi albo cos, nie wiem, bo zakladam sie ze nic tam nie jest zepsute...

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem który z was namawiał mnie na kupno używanej d80, ale to jest przykład, dlaczego bym nie kupiła używanego aparatu :PP

ja tez Cie namawialem, i slusznie robilem bo D80 to swietny aparat, wiadomo ze po pierwsze sprawdzasz przed zakupem, po drugie kupujesz od kogos kto umie sie tym poslugiwac a nie od szalonej nastolatki ktora dostala aparat od mamy i taty :woot:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem który z was namawiał mnie na kupno używanej d80, ale to jest przykład, dlaczego bym nie kupiła używanego aparatu :PP

napisze jedno wiekszosc uszkodzen to z winy uzytkownika(i ze masz gwarancje nic nie zmieni szczegolnie ze to nikon i ich serwis :mrgreen: ) jak kupisz uzywke i jest wada wykonania ze mialo sie cos popsuc to juz pewnie sie popsulo ale Twoj wybor
Ja wole 3 letniego uzywanego mercedesa a Ty nowa dacie logan ;)
spioch
spioch
  15 grudnia 2009
joker4444
joker4444: a Ty nowa dacie logan ;)

Albo RENAULT THALIĘ :D

Flo
Flo
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: , a lampa nie chce się wyłączyć co też należy do problemu

nie szpanuj szkołą, bo na trybie innym niż automatyczny lampę trzeba samodzielnie włączyć przyciskiem z boku, także..
wgl sprecyzuj problem, bo jak widzisz nikt nie wie o co chodzi.
omgNAT
omgNAT
  15 grudnia 2009
joker4444
joker4444: po zgraniu na kompa juz je widac ?? w jpg czy raw robisz w ogóle?

po zgraniu na kompa nadal są czarne.
robie w jpg ale zmieniając na raw nic nie daje

Konto usunięte
Konto usunięte: używanego

nie byuł używany ^^ stosunkowo nowy tzn mam go juz jakiś czas

Flo
Flo: nikt nie wie o co chodzi.

ja również. po prostu jestem z tym zielona i na manualu jak czarne jest tak jest :(
HandOfFate
HandOfFate
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja również. po prostu jestem z tym zielona i na manualu jak czarne jest tak jest :(

nie pamietam juz bo d40-tki nie mam od poltora roku, ale...chyba tez mial swiatlomierz...to taka skala na dole wizjera jest plusik, minusik i kreseczki...jak ustawisz odpowiednio ekspozycje, czyli dobierzesz odpowiedni czas naswietlania do odpowiedniej przyslony to siwatlomierz powienien wskazywac srodek skali, wtedy zdjecie bedzie poprawnie naswietlone, zapraszam do instrukcji obslugi !
...poza tym polecam ksiazki Bryana Petersona, napisane latwym jezykiem, bogato ilustrowane, niedrogie 5 ksiazek o roznej tematyce: ekspozycja bez tajemnic, czas naswietlania bez tajemnic, kreatywna fotografia bez tajemnic, fotografia portretowa bez tajemnic i makro i fotografia zblizeniowa bez tajemnic. Zakup albo popros o nie na gwiazdke, polecam...
Flo
Flo
  15 grudnia 2009

ja na początku jak zaczynałam tryb manualny to też mi wychodziło czarno, kwestia dobrania ustawień jak się zorienowałam później, przesłona na max ustawiona i się dziwiłam xd

omgNAT
omgNAT
  16 grudnia 2009
Flo
Flo: i się dziwiłam xd

pewnie tęz się zdziwie, jeszcze pokombinuje ;)
póki co chyba zostanę przy robieniu na zenicie TTl :D
Flo
Flo
  16 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie tęz się zdziwie, jeszcze pokombinuje ;) póki co chyba zostanę przy robieniu na zenicie TTl :D

przyjedź do mnie to Ci pomogę, do piątku jestem w Polsce :ziober2:
spioch
spioch
  16 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: robie w jpg ale zmieniając na raw nic nie daje


Chyba NEFy bo D40 nie ma RAWów Tyyyy chyba coś kręcisz jak na mój gust :)

Zróbmy tak .... robisz zdjęcie na manulu w NEFie jak twierdzisz że czarne.

Potem wrzucasz nam tu na forum oryginalny plik bez przeróbek a my już w niego zerkniemy !!!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.