omgNAT
omgNAT
  13 grudnia 2009 (pierwszy post)

nikon d40, stosunkowo nowy, bezwypadkowy
problem tkwi w tym, że na ustawieniach manualnych rejestruje tylko czarny ekran, zdjęć nie ma, niezaleznie od jakichkolwiek kombinacji parametrow eksopzycji czy zastosowanego obiektywu.
zaznaczam iż o technikach działania lustrzanki dopiero się uczę więc jeżeli rozwiązanie problemu jest banalnie proste to proszę się nie śmiać, z góry dziękuję ;)
p.s. dodawałam już ten temat rano, ale jakoś go nie ma o.O
Flo
Flo
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: średniak, mialem, sprzedalem...se takie szklo, niby stalka, niby jasna, ale jakas taka malo ostra, dziwna, mnie nie podeszla wiec opylilem...z zyskiem :D

no co Ty? ja testowałam i bardzo ostra! a bokehowała Ci ładnie? pokaż jakieś foty :)
HandOfFate
HandOfFate
  18 grudnia 2009
Flo
Flo: no co Ty? ja testowałam i bardzo ostra! a bokehowała Ci ładnie? pokaż jakieś foty :)

O Bokehu nic nie powiem bo robilem glownie krajobrazowe wiec na otwartej przyslonie, mnie jego ostrosc nie przypadla do gustu, moze jakis egzemplarz mialem nie teges, uzywalem z d90tka...moze portrety w jego przypadku bardziej Ci sie sprawdza, sam jestem ciekaw...
omgNAT
omgNAT
  18 grudnia 2009
Flo
Flo: bokehowała

was ist das?
Flo
Flo
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: was ist das?

http://images.google.pl/images?q=bokeh&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wi
rozmycie (te kółeczka, bądź po modyfikacji sercucha etc;p)
HandOfFate
HandOfFate
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: was ist das?

"taaato, maaaamo...kupcie mi lustrzanke bo teraz to kazdy ma i ja tez kceeeem"
:woot:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moze portrety w jego przypadku bardziej Ci sie sprawdza,

do portretu to sie IMO nie nadaje zdecydowanie za krotkie przerysowania beda katastrofalne nawet 50 przy ciasniejszym niezle przerysowuje

Flo
Flo:

dlaczego nie wzielas 50 ?? jak ogladam Twoje foty bardziej by Ci się przydała do tego co robisz
spioch
spioch
  18 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oba formaty plikow sa tzw formatami surowymi po angielsku RAW


Tak ja wiem o tym .... że się inaczej nazywa ..... :ninja:
spioch
spioch
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jego ostrosc nie przypadla do gustu


ja też się do niego przymierzam Nju za 750 zł a 50tka z motorkiem 1300 zł więc
Mogę kupić 35 mm za 750 zł a za jakieś 500 zł 50mm 1.8 D i ostrzyć jak do mnie wizjer mrugnie :) Jeszcze kaski zostanie :)

Co do ostrości 35 mm to parę sampelków







Powiem tak 35 mm jest ostra i jak za te pieniądze naprawdę przyzwoita ALE zgodzę się że 50mm 1.8D jest ostrzejsza ale w wersji z motorkiem dużo droższa więc co kto woli albo kompromis i zabawa otworkiem . Albo 50mm aka Żyleta :mrgreen:
HandOfFate
HandOfFate
  19 grudnia 2009
joker4444
joker4444: do portretu to sie IMO nie nadaje zdecydowanie za krotkie przerysowania beda katastrofalne nawet 50 przy ciasniejszym niezle przerysowuje

dokladnie :tak:
dlatego kupilem go do lanskejpów ale i tak srednio sie nadawal wiec sprzedalem

Konto usunięte
Konto usunięte: Powiem tak 35 mm jest ostra i jak za te pieniądze naprawdę przyzwoita ALE zgodzę się że 50mm 1.8D jest ostrzejsza ale w wersji z motorkiem dużo droższa więc co kto woli albo kompromis i zabawa otworkiem . Albo 50mm aka Żyleta

nie moge dojsc ktore zdjecia robilem tym szklem, jak cos znajde to Wam wrzuce, ale to na pewno nie dzisiaj, 50mm ostrzy o wieeeele lepiej, to prawda...ja na szczescie nie mam problemu z srubokretem wiec cenowo wychodzi mi taniej 50-tka, ktora zreszta posiadam w wersji 1.8 i 1.4, 35 uzywalem z...hm, jakies 2-3 miesiace i sprzedalem.
HandOfFate
HandOfFate
  19 grudnia 2009
http://a.img-dpreview.com/gallery/nikon_35_1p8_samples/dsc_0592_acr.jpg

sam widzisz jakie to ostre ;p

...kuva, brak edycji posta mnie dobija :))
spioch
spioch
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: am widzisz jakie to ostre ;p


Czyli co 1300 zł z kieszeni za 50taka z motorkiem :woot: to mi się nie uśmiecha...
Noo chyba że 35mm AF-S plus 50tka 1.8 D i klapać na potwierdzeniu ostrości...

Sam nie wiem ale na wiosnę chcę kupić na pewno ... Ale co to jeszcze nie wiem
HandOfFate
HandOfFate
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli co 1300 zł z kieszeni za 50taka z motorkiem to mi się nie uśmiecha... Noo chyba że 35mm AF-S plus 50tka 1.8 D i klapać na potwierdzeniu ostrości... Sam nie wiem ale na wiosnę chcę kupić na pewno ... Ale co to jeszcze nie wiem

nie myslales o zmianie puszki na raty chocby na cos z srubokretem?
...1300zl za 50mm f1.8 to duzo, za tyle bys kupil f1.4 normalnie pewnie jakbys poszukal dobrze, ja bym chyba bral 50tke, kiedys korpus zmienisz pewnie na lepszy np d90 a wtedy 50mm 1.8 jak znalazl, a ze bez srubokreta to do przezycia, przy landskejpach zupelnie spoko jak ostrzysz w nieskonczonosc, a przy portretach poprobujesz i sie wyrobisz spokojnie, tak mi sie wydaje no ale zdecydowac musisz sobie sam.
omgNAT
omgNAT
  19 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "taaato, maaaamo...kupcie mi lustrzanke bo teraz to kazdy ma i ja tez kceeeem"

przeczytaj proszę jeszcze raz w moim poście coś w stylu 'dopiero się ucze' :*
KobeOsw
Posty: 123 (po ~110 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
KobeOsw
  20 grudnia 2009
http://www.youtube.com/watch?v=1IkVBuXXGOI
spioch
spioch
  21 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przeczytaj proszę jeszcze raz w moim poście coś w stylu 'dopiero się ucze' :*


Żyj i daj żyć innym :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.