boleslawianin
boleslawianin
  13 września 2009 (pierwszy post)


Sadzilem, ze canon eos 500 D jest lepszy od 450 D ...

jak czytam sobie parametry...

wiec pytanie, czemu jest tanszy od starszego modelu ktory jest "niby" gorszy technicznie ... :ninja:
?
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  14 września 2009
Dejwid
Dejwid: Warto sie uczyć od podstaw,a nie.. kupic lustrzaneczke zeby zaszpanować. Tyle w tym temacie.

przeciez napisal, ze ma juz kompakt, wiec jakies podstawy sa.
HandOfFate
HandOfFate
  14 września 2009

jesli faktycznie chcesz sie tego uczyc to kup lustro, jesli sie tym interesuje itp, bo jesli tylko tak do pstrykania sobie....to po prostu szkoda Twoich pieniedzy. A co do ceny, nie wiem, moze faktycznie roznica w obiektywie ale nie mozna tego stwierdzic jednoznacznie bo przy 500d nie jest podane nic poza ogniskowa. moze to marketing, w sumie 450d sprzedaje sie doskonale z tego co wiem. w kazdym badz razie tak jeden jak i drugi obiektyw na poczatek do nauki jest w sam raz, potem rozbudujesz sie o nowe szkla w miare potrzeb. a dyskusja nt. tego czy sie nauczy czy nie i po co mu lustro jest zbedna...nie rozumiem po co taka gadka. chce sie facet nauczyc, ma mozliwosc kupic sprzet to niech kupuje i sie uczy i oby szlo mu jak najlepiej. to ze nie ma narazie o tym pojecia o niczym jeszcze nie swiadczy...nie musi zaczynac od malpki zeby nauczyc sie obslugi lustra, proste jak konstrukcja cepa.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  15 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze, po kij ci lustrzanka, jak gówno wiesz o sprzęcie? Przez rok chyba nie zaczaisz jak coś tam ustawić... Najpierw zapoznaj się z terminologią, techniką, a dopiero potem weź lustro w rękę...

brednie, właśnie po to są te aparaty by się na nich też uczyć, tylko ciii nie pisz nic o kompaktach i nauce bo na kompaktach to je dupa nie jakość...
KingOfBlackList
KingOfBlackList
  15 września 2009
raugi
raugi: na kompaktach to je dupa nie jakość...


I tu się mylisz kolego, zresztą gdyby ci ktoś pokazał to samo ujęcie zrobione kompaktem i lustrzanką, na bank nie dostrzegł byś różnicy gołym okiem...
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  15 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I tu się mylisz kolego, zresztą gdyby ci ktoś pokazał to samo ujęcie zrobione kompaktem i lustrzanką, na bank nie dostrzegł byś różnicy gołym okiem...

no ja akurat mam lustrzankę i chyba widze to co widze ?? a może ślepy jestem ale robie zdjęcia ?? ahaha
Flo
Flo
  15 września 2009
Dejwid
Dejwid: Nie nauczysz się. :] Gwarantuję Ci :)


Dejwid
Dejwid: Następna. :]

ta.. ja się nauczyłam wszystkiego na lustrze i co, jestem gorsza, tak?

Dejwid
Dejwid: Warto sie uczyć od podstaw,

chcesz się uczyć od podstaw to sobie kozaku kup analoga, albo zrób pinhola.
andzey
andzey
  15 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo do starszego modelu jest dodany lepszy obiektyw ;)


a ja zawsze myslale ze canon ma tylko jeden obiektyw 18-55 IS :ziober2:

w obu zestawach jest to samo szklo

skad roznica w cenie - nie wiem
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  19 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze, po kij ci lustrzanka, jak gówno wiesz o sprzęcie? Przez rok chyba nie zaczaisz jak coś tam ustawić... Najpierw zapoznaj się z terminologią, techniką, a dopiero potem weź lustro w rękę...

i lustro a nie taki szmelc jak ten w temacie :d

Konto usunięte
Konto usunięte: To tak jak początkującemu skrzypkowi dać strativariusa

i jakosc dziewku bedzie o niebo lepsza niz przy gownie za pare zlotych tak to jest i z lustrami tylko ze dobre to jak i wymieniona przez ciebie marka skrzypiec kosztuje adekwatnie do jakosci:d
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  19 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak ja uwielbiam to wymądrzanie sie bardziej zawansowanych fotografów

taco oni w 90% przypadkow zaawansowani jak ze mnie kosmonauta :zonk:
a tak powaznie
kup se co chcesz i to na co cie stac
jak nie potrafisz sie zdecydowac to wybierz ten ktory jest wedle ciebie ladniejszy wizualnie ;) to w koncu twoj aparat bedzie a nie rzeszy zekomych specjalistow internetowych
a pier#$%niem w stylu powyzszych sie nie przejmuj
jak bedziesz chcial to sie nauczysz bez kursow internetowych dla debili czy zalosnych 2'u letnich zekomo fotograficznych studiow policealnych :d
mnie sie wydaje ze im wyzej postawiona poprzeczka na dzien dobry tym wieksza frajda z efektow wiec co za roznica czy kumasz kompakta na 100% czy nie? wazne ze chcesz sobie cos podlubac przy czyms bardziej zaawansowanym i tyle
dzela62
dzela62
  3 grudnia 2009
:superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.