boleslawianin
boleslawianin
  13 września 2009 (pierwszy post)


Sadzilem, ze canon eos 500 D jest lepszy od 450 D ...

jak czytam sobie parametry...

wiec pytanie, czemu jest tanszy od starszego modelu ktory jest "niby" gorszy technicznie ... :ninja:
?
KingOfBlackList
KingOfBlackList
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiec pytanie, czemu jest tanszy od starszego modelu ktory jest "niby" gorszy technicznie ...


Bo do starszego modelu jest dodany lepszy obiektyw ;)
boleslawianin
boleslawianin
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo do starszego modelu jest dodany lepszy obiektyw ;)


Ale dla mnie jako czlowieka ktory wczesniej nie mial lustrzanki wystarczylby na poczatek ten obiektyw dodany przy 500 D ?

duza roznica w nich jest ?
KingOfBlackList
KingOfBlackList
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale dla mnie jako czlowieka ktory wczesniej nie mial lustrzanki wystarczylby na poczatek ten obiektyw dodany przy 500 D ? duza roznica w nich jest ?


Po pierwsze, po kij ci lustrzanka, jak gówno wiesz o sprzęcie? Przez rok chyba nie zaczaisz jak coś tam ustawić... Najpierw zapoznaj się z terminologią, techniką, a dopiero potem weź lustro w rękę...
boleslawianin
boleslawianin
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze, po kij ci lustrzanka, jak gówno wiesz o sprzęcie? Przez rok chyba nie zaczaisz jak coś tam ustawić... Najpierw zapoznaj się z terminologią, techniką, a dopiero potem weź lustro w rękę...

naucze sie, metoda prob i bledow :ziober2:
Basia
Basia
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: naucze sie, metoda prob i bledow

nie lepiej na początek kupić dobry kompakt, a dopiero, gdy (jeśli...) całkowicie rozgryziesz tryb manualny przerzucić się na lustro?
Lustrzanka to nie jest sprzęt dla laików :and: ale to przecież teraz takie trendy, nie?
boleslawianin
boleslawianin
  13 września 2009
Basia
Basia: ale to przecież teraz takie trendy, nie?


gówno prawda : >

po prostu mam kompakta i chce przesiasc sie na lustro, tyle

nie jestem jakims tam gowniarzem ktory potrzebuje lustrzanki by byc jak to napisalas 'trendy' :)

majac lustrzanke dojde do wszystkiego sam :) bedzie mnie to mobilizowalo zeby odkryc jak najwiecej zalet :mrgreen: i wyciagnac maksimum
Flo
Flo
  13 września 2009
Basia
Basia: nie lepiej na początek kupić dobry kompakt, a dopiero, gdy (jeśli...) całkowicie rozgryziesz tryb manualny przerzucić się na lustro? Lustrzanka to nie jest sprzęt dla laików ale to przecież teraz takie trendy, nie?

rany, ale skoro chce lustrzankę i ma na nią pieniądze to po cholerę ma kupować kompakt? na lustrze nie można się nauczyć czy jak? :ninja:
boleslawianin
boleslawianin
  13 września 2009
Flo
Flo: na lustrze nie można się nauczyć czy jak?


Otoz to : )
KingOfBlackList
KingOfBlackList
  14 września 2009
Flo
Flo: rany, ale skoro chce lustrzankę i ma na nią pieniądze to po cholerę ma kupować kompakt? na lustrze nie można się nauczyć czy jak?


Owszem, można się nauczyć, ale ten temat jest dowodem na to, że facet kompletnie się nie zna na rzeczy, więc pewnie jeszcze nie umie wykorzystać możliwości swojego kompaktu. Metodą prób i błędów zrobi swoim lustrem gorsze zdjęcia niż fotoamator byle gównem... To tak jak początkującemu skrzypkowi dać strativariusa (czy jak to pisze) żeby swoim brzdąkaniem wkurzał sąsiadów...
Jacek80
Jacek80
  14 września 2009

@KingOfBlackList:
Nie wiem w czym ciągle widzisz problem... gość chce wydać swoją kasę na lustro, które będzie używał... co w tym dziwnego? Każdy kto ma lustrzankę musiał przecież kiedyś zacząć z nią "przygodę".

Konto usunięte
Konto usunięte: więc pewnie jeszcze nie umie wykorzystać możliwości swojego kompaktu.

nawet jakby umiał, to różnica w operowaniu lustrzanką i kompaktem jest na tyle duża, że i tak musiałby się wszystkiego jeszcze raz uczyć.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  14 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sadzilem, ze canon eos 500 D jest lepszy od 450 D ...

oba strasznie plastikowe:ninja:
Dejwid
Dejwid
  14 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: naucze sie, metoda prob i bledow

Nie nauczysz się. :]
Gwarantuję Ci :)
Dejwid
Dejwid
  14 września 2009
Flo
Flo: rany, ale skoro chce lustrzankę i ma na nią pieniądze to po cholerę ma kupować kompakt? na lustrze nie można się nauczyć czy jak?

Następna. :]
Warto sie uczyć od podstaw,a nie.. kupic lustrzaneczke zeby zaszpanować. Tyle w tym temacie.
boleslawianin
boleslawianin
  14 września 2009
Dejwid
Dejwid: zeby zaszpanować.


Hahahahah! tak bede chodzil na impreze z nim, zawiesze na szyje i bede szpaner :zakochany:

litosci ! co za ubogie myslenie :) i przypisywanie wszystkiego do " szpanu lansiku i bycia trendim " :ziober2:

Kupuje wylacznie dla siebie, nie bede sie z nim obnosil i jak to sugerujesz "szpanował", proste.
Choc widze dla niektorych to zbyt ciezkie do zrozumienia, zycie :mrgreen:

Dejwid
Dejwid: Nie nauczysz się. :]

O i jeszcze jasnowidz na dodatek
:zakochany:

gadasz tak jakby to byl sprzęt nie dla ludzi tylko dla "nadludzi" :mrgreen:

Jak ja uwielbiam to wymądrzanie sie bardziej zawansowanych fotografów :ziober2: uh !
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.