Jacek80
Jacek80
  19 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Zainspirowany jednym z ostatnich tematów nt wyższości pewnych marek nad innymi, postanowiłem wrzucić trzy fotki (nie przerabiane).
Jedna fota robiona była Nikonem D90, druga Canonem 40D, trzecia Alfą 350.
Zdjęcia przedstawiają ten sam obiekt, przysłona F/8, reszta parametrów zbliżona. Na pierwszy rzut oka widać różnicę w temperaturze kolorów, no ale....
Które zdjęcie było robione jakim aparatem ?
(dane exif usunąłem, żeby nie było oszustw - oryginały z EXIFem posiadam jakby ktoś miał wątpliwości ;P )

Fajnie byłoby, gdybyście jakoś uzasadnili odpowiedź np fotka nr 1 była robiona ...... aparatem, bo......
Oto zdjęcia (UWAGA: ich rozdzielczość wynosi ok 3500 x 1850, a waga waha się między 2 a 2,5 MB)
1 - http://www.jacek80.ovh.org/1a.jpg
2 - http://www.jacek80.ovh.org/2a.jpg
3 - http://www.jacek80.ovh.org/3a.jpg

Wy też chyba jesteście ciekawi wyników takiego testu :mrgreen:

Flo
Flo
  19 sierpnia 2009

1-canon, 2-nikon, 3-sony, albo odwrotnie dwa pierwsze :ziober2:

Jacek80
Jacek80
  19 sierpnia 2009

jak się uzbiera jakaś ilość odpowiedzi to dopiero podam prawidłowe rozwiązanie, także proszę nie zamykać ;)

Flo
Flo
  19 sierpnia 2009

napisz mi prawidłową na pw bo jestem ciekawa :mrgreen:

andzey
andzey
  19 sierpnia 2009

1 - 40D
2 - d90
3 sony zaszumione cienie

slodkidran
slodkidran
  19 sierpnia 2009

Trochę się wacham z wyciągniętą czernią bo Akurat sony czerń wyciąga najbardziej więc skłonny byłym dać 2 na sony ale po ciepłocie kolorów. Stawiam :

1.Nikon
2.Canon
3. Sony

Tyle że akurat takie porównanie mija się z celem bo aparat nie robi zdjęcia sam tylko trzeba go do tego ustwić więc w zależności od warunków atmosferycznych jedem wypadnie gorzej drugi lepiej ... Akurat tutaj porównanie to czysta loteria i mija się z prawdą ale pobawić się można ... Jak widać różnica jest. Ale to że niby Sony zrobił lepsze zdjęcie od Canona to dla mnie po prostu śmieszne :)

slodkidran
slodkidran
  19 sierpnia 2009

Aha no to jako uzupełnienie zgadywanki dodam tutaj link do testu
400D , D80 oraz A100

Jak ktoś ma bystre oko ro się dopatrzy jak nie to może go to zmylić jedno jest widoczne że Canon robi ciepłe zdjęcia , Sony zimne i lekko rozjaśnione kontrastując czerń a Nikon pośredniczy między jednym a drugim.
http://www.cameralabs.com/features/10Megapixel_DSLR_test/page6.shtml

slodkidran
slodkidran
  19 sierpnia 2009

Dodam jeszcze ze na zdjęciu nr 1 po prawej stronie w rogu na górze widać taki jakiś dziwny złoto brązowy szum taki pasek jakby jakieś promienie słońca na liściach na pozostałych dwóch fotkach tego nie ma.
Dodam jeszcze że jedyne wiarygodne testy to zdjęcia w studio tutaj wystarczyła jedna chmurka przesłaniająca słońce i zdjęcie już będzie inne . To by było tyle w temacie

HandOfFate
HandOfFate
  19 sierpnia 2009

1- Canon
2 - Nikon
3 - Sony

...Jestem niemalze pewien. Nikon ma najmniejsze szumy (widac po drzwiach wejsciowych, do tego barwy jakos tak mi nikonowe przypominaja), Ostrosc, szumy i kolory nie pozostawiaja watpliwosci ze 3-cie zdjecie to Sony.

...Ale takie porownanie i tak nie ma sensu, uj wie kto i jak robil te zdjecia. Porownac mozna robiac zdjecia obiektywem o identycznej lub zblizonej jakosci, na identycznych ustawieniach korpusu, w identycznych warunkach (czyli najlepiej studyjnych), w zwiazku z czym, niewykluczone ze sie myle co do wynikow testu.

GRADEK83
GRADEK83
  19 sierpnia 2009

1-nikon
2-sony
3-canon

slodkidran
slodkidran
  19 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon ma najmniejsze szumy (widac po drzwiach wejsciowych, do tego barwy jakos tak mi nikonowe przypominaja), Ostrosc, szumy i kolory nie pozostawiaja watpliwosci ze 3-cie zdjecie to Sony.

No właśnie też tak myśle ale Canon raczej robi cieplejsze zdjęcie hmm tutaj mam wątpliwości ale się dowiemy .. Oby to nie jakaś prowokacja :ninja: :lol2:
HandOfFate
HandOfFate
  19 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oby to nie jakaś prowokacja

...a niech sobie bedzie.
Ja i tak wiem o Sony swoje ;]
Fieska
Fieska
  19 sierpnia 2009
1. Sony
2. Nikon
3. Canon

:mrgreen:
kamilosk93
Posty: 5 (po ~346 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kamilosk93
  19 sierpnia 2009

a co tam:
1 - Nikon
2 - Canon
3 - Sony

ale uważam, że takie porównanie jest bez sensu - nie tylko ze względu na obiektywy, ale też balans bieli, stopień kompresji, czy punkt ostrzenia AF - więc wcale się nie zdziwię, jeśli 1 lub 2 wypluło Sony :)

Metaluga
Metaluga
  19 sierpnia 2009

1-Nikon.
2-Canon.
3-Sony.

Sama jestem posiadaczką soniacza, wątpie by dwa pierwsze zdjęcia były robione właśnie nim.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.