Avantt
Avantt
  17 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam.
Jestem amatorką i chciałabym pracować z lepszym sprzętem niż aparat cyfrowy.
Teraz mam dylemat, bo nie znam się tak dobrze na lustrzankach cyfrowych.
Stąd pojawia się pytanie, który wybrać: Nikon D60, Sony Alpha 350 czy Sony Alpha 300 ?

HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: szkoda że ja nie mam takiego wujka za ukończenie liceum z wyróżnieniem to chyba dałby mi D3

te sam wujek na moja komunie dal mi nikona fm2 albo f2t...nie pamietam bo juz go nie mam od paaaru ladnych lat :(
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moj maly kuzyn dostal w prezencie od wujka...Nikona D300


Konto usunięte
Konto usunięte: e sam wujek na moja komunie dal mi nikona fm2 albo f2t...

ja chce takiego wujka! :ninja:
bardzofajno
bardzofajno
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon D60

posiadam ten aparat i szczerze polecam.
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja chce takiego wujka!

a ja chce komunie, bo wujka juz mam hahah :D
moze jak sie ozenie dostane w prezencie slubnym d3 albo cos w tym stylu? :P
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moze jak sie ozenie dostane w prezencie slubnym d3 albo cos w tym stylu? :P

ozen sie ze mna to moze i mnie cos wpadnie :lol:
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ozen sie ze mna to moze i mnie cos wpadnie

;>
Niezly plan w sumie :D
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ;> Niezly plan w sumie :D

jestem za! czego sie nie robi dla nikona D3 :lol:
Jacek80
Jacek80
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie dogadamy sie tutaj bo Ty masz Sony

Nie chodziło mi o to, żeby wychwalać sprzęt który posiadam, tylko o to że z tego cytatu
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak chcesz wywalić po m-cu aparat za olno to weź Sony

można wywnioskować, że aparaty Sony szybko się sypią, co jest nie prawdą

Poza tym, przeglądając różne fora, grupy dyskusyjne itp, już przyzwyczaiłem się, że system sony jest oceniany przez osoby (nie mówię o Was, bo pewności nie mam, ale też by się takie osoby znalazły), które go nigdy w ręku nie miały, albo gdzieś tam jakąś opinię przeczytały i przekazują ją dalej. Takie komentarze to już plaga w sieci.
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jednak matryca jest rownie wazna...a przyznaj ze ta w Soniaszach kuleje.

No i tutaj Cię zaskoczę, bo w części crop'owych Nikonów i Sony jest ta sama matryca CCD. a główna różnica jest w oprogramowaniu aparatu, które może "pospuć" trochę fotkę, dlatego robię wszystko w RAWach.
Oczywiście przyznaje, że Sony leci typowo komercyjnie, ale po zabawie ze wspomnianyn nikosiem D60 też zaczynam mieć takie wrażenie.

A dla osób, które ciągle krytykują Sony, nie mając z tym sprzętem do czynienia, dodam, że najpierw były dwie - chyba bardzo znane - firmy... Konica i Minolta, które się kiedyś połączyły i takie połączone firmy zostały "wcielone" do Sony... od tej pory zaczęto produkcję Alphy, korzystając z doświadczenia tych dwóch firm.... i w tym momencie zaczęła się komercja i wyścig zbrojeń
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Jacek80
Jacek80: można wywnioskować, że aparaty Sony szybko się sypią, co jest nie prawdą

to na pewno nie jest prawda :)

Jacek80
Jacek80: Poza tym, przeglądając różne fora, grupy dyskusyjne itp, już przyzwyczaiłem się, że system sony jest oceniany przez osoby (nie mówię o Was, bo pewności nie mam, ale też by się takie osoby znalazły), które go nigdy w ręku nie miały, albo gdzieś tam jakąś opinię przeczytały i przekazują ją dalej. Takie komentarze to już plaga w sieci.

fakt, internet roi sie od tego typu komentarzy - lancuszkow bo ktos cos gdzies od kogos uslyszal. Osobiscie nigdy, przenigdy nie zabieram glosu jesli nie wiem o czym mowie/pisze... a alfe mialem prawie miesiac na wlasnosc od kolegi wraz z 4 obiektywami, bawilem sie tym sporo, pisze moje wlasne przemyslenia.

Jacek80
Jacek80: No i tutaj Cię zaskoczę, bo w części crop'owych Nikonów i Sony jest ta sama matryca CCD. a główna różnica jest w oprogramowaniu aparatu, które może "pospuć" trochę fotkę, dlatego robię wszystko w RAWach. Oczywiście przyznaje, że Sony leci typowo komercyjnie, ale po zabawie ze wspomnianyn nikosiem D60 też zaczynam mieć takie wrażenie.

tak, wiem ze maja takze matryce CCD (o ile mnie pamiec nie myli nawet D80 ma jeszcze CCD i dopiero D90 ktorego mam ma CMOS - ale tu moge sie mylic, nie pamietam). Jednak porownanie zdjecia z D80 i A350....no sam sobie powiedz szczerze.
...i owszem Nikon tez wali w uja, teraz chocby ten caly D5000, typowa zabawka robiona pod szeroka publike. D60 to z kolei okrojone D80 lub D70 na potrzeby szerszej publicznosci bo tanszy.

Jacek80
Jacek80: A dla osób, które ciągle krytykują Sony, nie mając z tym sprzętem do czynienia, dodam, że najpierw były dwie - chyba bardzo znane - firmy... Konica i Minolta, które się kiedyś połączyły i takie połączone firmy zostały "wcielone" do Sony... od tej pory zaczęto produkcję Alphy, korzystając z doświadczenia tych dwóch firm.... i w tym momencie zaczęła się komercja i wyścig zbrojeń

Rzecz wiadoma ze Alpha jedzie na Koice Minolcie...ktore kiedys owszem robily doskonale, jedne z lepszych sprzetow foto...ale to bylo kiedys, dlatego przestaly istniec jako takie, dlatego wcielilo je Sony.
...chyba dlatego haha ;p
razotka
razotka
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sony Alpha 300 ?

albo zmiast 350, może lepiej 380 ;-)
slodkidran
slodkidran
  18 sierpnia 2009
Jacek80
Jacek80: można wywnioskować, że aparaty Sony szybko się sypią, co jest nie prawdą Poza tym, przeglądając różne fora, grupy dyskusyjne itp, już przyzwyczaiłem się, że system sony jest oceniany przez osoby (nie mówię o Was, bo pewności nie mam, ale też by się takie osoby znalazły), które go nigdy w ręku nie miały, albo gdzieś tam jakąś opinię przeczytały i przekazują ją dalej. Takie komentarze to już plaga w sieci.


Nie w sensie sypią a raczej są ciężkie do opanowania i radość trwa do momentu jak nie weźmiesz do ręki D80 czy 90 wtedy to jest dopiero przepaść.

Jeśli o to chodzi to miałem w ręku i sporo pstrykałem 100,350 oraz raz miałem przyjemność 700setką kilka ujęć . Jedynie 700 mógłbym komuś polecic .

Nawet jeśli to plaga i plotki to w końcu każda plotka ma w sobie ziarno prawdy .
NIe ma co się rozwodzić Sony robi dobre kompakty telewizory i sprzęt audio ale lustrzanki to im raczej nie wyszły ...
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 sierpnia 2009
bez sensu dyuskusja
fanem sony nie jestem ale:
1 sony to tak naprawde odkupiona KM (calkiem niezla notabene)
2 carl zaiss w systemie :zakochany: i to juz powinno uciac dyskusje
3 na nie o sony wypowiadaja sie osoby ktore co najwyzej trzymaly go w MM w reku chwile
4 mysle ze dla autorki tematu to moze byc calkiem rozsadny wybor i bez ironii i zlosliwosci
5 live view bez uchylnego lcd (a sony go ma)to tak jak super sportowe opony wytrzymujace 300km/h w polonezie (drogi trzymal sie bedzie lepiej ale 300 km/h to on nie pojedzie)

sony produkuje matryce dla nikona:ninja:

Pozdrawiam
Bozar
Bozar
  19 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tam dostalem rower , zegarek casio i walkmana sony .

a ja plastikowy kompakt na klisze :P

dlaczego nikt nie poleca canona? z testów wynika, że 450D bije jakością obrazu wszystkie inne puszki w podobnej klasie cenowej. sam zamierzam go kupić. oczywiście trzeba do tego jeszcze dobrego szkła, ale to już całkiem inna bajka
Metaluga
Metaluga
  19 sierpnia 2009

Nikon bez porównania.

wrozka1402
wrozka1402
  19 sierpnia 2009

Zapraszam Cię do zwiększania wiedzy. Za czytanie w internecie otrzymujesz punkty, które wymienisz na nagrody. Zarejestruj się teraz z tego linku , a otrzymasz 100 punktów ekstra.

http://przeczytamwszystkich.pl/przyjmij-zaproszenie?it=1259668e-25cb-42b8-bc71-b8d9d371af4f

uzbieraj 50 punktów a dostaniesz dodatkowe punkty bonusowe ;)

wszystko jest za darmo:)

Polega to tylko na tym, że klikasz na różne artykuły i za nie dostajesz punkty. Nie musisz ich nawet czytać bo nikt cię przecież nie sprawdzi. Portal z nagrodami dopiero się rozpoczął więc wszyscy mogą być na jednym poziomie z punktami

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.