Avantt
Avantt
  17 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam.
Jestem amatorką i chciałabym pracować z lepszym sprzętem niż aparat cyfrowy.
Teraz mam dylemat, bo nie znam się tak dobrze na lustrzankach cyfrowych.
Stąd pojawia się pytanie, który wybrać: Nikon D60, Sony Alpha 350 czy Sony Alpha 300 ?

malyCTT
malyCTT
  17 sierpnia 2009

hmmm
chyba chciałaś napisać że...czymś lepszym niż kompakt (małpka)
co do aparatów które podałaś...każdy z uzytkowników tego forum będzie miał swoje zdanie
najlepiej...wybierz ten model co mają znajomi (wymiana obiektywami)

peace

Jacek80
Jacek80
  17 sierpnia 2009

na temat A350, D60 masz troszkę w tym temacie (str nr 2)
http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=26&t=6205&p=1

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Stąd pojawia się pytanie, który wybrać: Nikon D60, Sony Alpha 350 czy Sony Alpha 300

obojetne :ninja:
najlepiej kup białego KM ;)
Avantt
Avantt
  17 sierpnia 2009
joker4444
joker4444: obojetne

To nie jest obojętne. Każdy z tych aparatów jest inny.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To nie jest obojętne. Każdy z tych aparatów jest inny.

popatrz jaki system jakie szkla oferuje
poogladaj zdjecia z ww aparatow i wybierz co Ci odpowiada
kazdy ma inne wymagania jakby wszyscy tego samego po lustrzance i od lustrzanki oczekiwali bylby jeden wlasciwy wybor a tak latwo nie ma
takieblablabla
takieblablabla
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon D60,

mam ten. i spelnia moje oczekiwania:tak:
Flo
Flo
  17 sierpnia 2009
nikon
fenacious
fenacious
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Stąd pojawia się pytanie, który wybrać: Nikon D60, Sony Alpha 350 czy Sony Alpha 300 ?

najlepiej wybierz sie do sklepu i zobacz z bliska te aparaty, będziesz wiedziała, który Ci lepiej lezy w dłoni i który ma wg Ciebie lepsze menu, lepiej rozmieszczone przyciski itd.
HandOfFate
HandOfFate
  17 sierpnia 2009

nikon vs. sony? wybor jest tak oczywisty ze az dziw ze pytasz :)
...no chyba ze jestes z tych ktorzy jakims cudem wola jednak systemy sony.

A tak poza tym, to Ty kupujesz, to Twoje pieniadze i Twoj aparat...nikt Ci nie doradzi co masz kupic, bo opinie nt. ww. modeli, testy, zdjecia testowe itp....tego jest masa na roznych specjalizujacych sie w fotografii stronach www.

slodkidran
slodkidran
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon D60, Sony Alpha 350 czy Sony Alpha 300 ?


Jak chcesz wywalić po m-cu aparat za olno to weź Sony ...
Jak Cie stać na inwestycje w dobre obiektywy to bierz D60.
HandOfFate
HandOfFate
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak chcesz wywalić po m-cu aparat za olno to weź Sony ... Jak Cie stać na inwestycje w dobre obiektywy to bierz D60.

...a jak wolisz cos dobrego i tanszego jesli chodzi o obiektywy to kup D70S albo D80, albo jakiegos Canona 400D aczkolwiek na tych znam sie juz bardzo ubogo...ktorykolwiek uzywany bedzie najlepszym wyjsciem ;]
Jacek80
Jacek80
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak chcesz wywalić po m-cu aparat za olno to weź Sony ...

że niby czemu ? Mam tą alfę już długi czas i wszystko działa bez zarzutu
3/4 sukcesu to dobry obiektyw, a nie body i debatowanie, czy Sony jest lepsze od Nikona wg mnie mija się z celem... model modelowi nie równy, jeden ma lepsze to, a drugi tamto... ale to tylko moje zdanie ;)
slodkidran
slodkidran
  18 sierpnia 2009
Jacek80
Jacek80: 3/4 sukcesu to dobry obiektyw,

Dlatego też napisałem o inwestycji w dobry obiektyw :) A inwestowanie w Alfę dla mnie też mija się z celem :)
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Jacek80
Jacek80: że niby czemu ? Mam tą alfę już długi czas i wszystko działa bez zarzutu 3/4 sukcesu to dobry obiektyw, a nie body i debatowanie, czy Sony jest lepsze od Nikona wg mnie mija się z celem... model modelowi nie równy, jeden ma lepsze to, a drugi tamto... ale to tylko moje zdanie ;)

Nie dogadamy sie tutaj bo Ty masz Sony, ja mam Nikona (kolega chyba tez ma Nikona)
...Kazdy bedzie bronil swoich racji...dla mnie lustrzanki sony to jakas pomylka i bardiej zjawisko marketingowe niz sprzet ktory sie nadaje do fotografowania (no chyba ze wyzsze modele A700,A900, ktore juz ponoc jakos daja rade)
...a co do obiektywu, racja...obiektyw to wiecej niz polowa sukcesu, ale jednak matryca jest rownie wazna...a przyznaj ze ta w Soniaszach kuleje.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.