Avantt
Avantt
  17 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam.
Jestem amatorką i chciałabym pracować z lepszym sprzętem niż aparat cyfrowy.
Teraz mam dylemat, bo nie znam się tak dobrze na lustrzankach cyfrowych.
Stąd pojawia się pytanie, który wybrać: Nikon D60, Sony Alpha 350 czy Sony Alpha 300 ?

slodkidran
slodkidran
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dla mnie lustrzanki sony to jakas pomylka i bardiej zjawisko marketingowe niz sprzet ktory sie nadaje do fotografowania

Dla mnie też :) Ooo live view , jakieś bańki mydlane latają do tego tryliard pixeli ...
Ojjj nieee ... Na to się nie złapię do tego jeszcze naciąganie modelu do użytkownika
Czemy nie wypuścili samej 350tki ? A no temu że blado by wypadła zbyt blado .
Zrobili jakąś pseudo szkołę sony i niezłe zjawisko medialne z tej Alfy no i nic poza tym tak jak kolega wspomniał dopiero A700 coś tam potrafi ale w porównaniu do konkurencji i tak blado wypada . Sony może i robi ale dobre kompakty a lusterka niech zostawi lepiej liderom .
To jest moje zdanie jego się będę trzymał .
Beataa16
Beataa16
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

jeśli chodzi o lustrzanki..
to proponuje z firmy NIKON..
natomiast SONY no nie ma zbytnio moim zdaniem dobrych lustrzanek np.Alfa 300
Avantt
Avantt
  18 sierpnia 2009

Dziękuję wszystkim. Tak mi się wydawało, że Nikon będzie najlepszy.

slodkidran
slodkidran
  18 sierpnia 2009

Ale jak masz zamiar robić zdjęcia na AUTO to kup Sony Tobie i tak nie zrobi różnicy

HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie też :) Ooo live view , jakieś bańki mydlane latają do tego tryliard pixeli ...

Live View sam posiadam w swojej D90-tce...i o dziwo, mimo ze na poczatku podchodzilem do sprawy mega sceptycznie to...cholerstwo sie czasem przydaje :)
...Szczegolnie przy makro kiedy juz tak leze na glebie ze nie dam rady przylozyc oka do wizjera bo ryje broda w gruncie :D
Ale reszta czyli....

Konto usunięte
Konto usunięte: Zrobili jakąś pseudo szkołę sony i niezłe zjawisko medialne z tej Alfy no i nic poza tym

oraz

Konto usunięte
Konto usunięte: Sony może i robi ale dobre kompakty a lusterka niech zostawi lepiej liderom .


to swieta prawda...i pisze to obiektywnie, nie dlatego ze mam Nikona, mialem przez pewien czas Alfe do testow od znajomego, zero intuicji w obsludze, wszystko jakos...odwrotnie niz u reszty konkurencyjnych firm...zero przejrzystosci menu, cienka matryca a co za tym idzie - ziarno... mnie nikt do Alfy nie przekona, natomiast juz do Canona czy Pentaxa tak :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziękuję wszystkim. Tak mi się wydawało, że Nikon będzie najlepszy.

Przy czym pamietaj ze Nikon D90 nie ma srubokreta do AF, jesli zdecydujesz sie na ten korpus pamietaj, ze obiektywy beda sporo drozsze, bo bedziesz musiala kupowac te, ktore maja wbudowany silnik AF, nie ma oczywiscie najmniejszych przeszkod zebys uzywala obiektywow bez silnika, ale wtedy czeka Cie reczne ostrzenie, co nie kazdemu musi odpowiadac.
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przy czym pamietaj ze Nikon D90 nie ma srubokreta do AF

crap!
Nikon D60 oczywiscie - pomylka :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jak masz zamiar robić zdjęcia na AUTO to kup Sony Tobie i tak nie zrobi różnicy

W takim wypadku lustro nie ma najmniejszego sensu, kasa wyrzucona w bloto. a zdjecia pewnie beda gorsze niz z niejednego lepszego kompaktu :P
slodkidran
slodkidran
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W takim wypadku lustro nie ma najmniejszego sensu, kasa wyrzucona w bloto. a zdjecia pewnie beda gorsze niz z niejednego lepszego kompaktu :P

Ale na ma "długą lufę " no i na pasku neoprenowym żółty napis NIKON przecież to jest najważniejsze .

Ooo boże heLLoŁ aLe Ty JeSteŹ zaCoFFanY OMG :ninja: :lol2:
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ooo boże heLLoŁ aLe Ty JeSteŹ zaCoFFanY OMG

Pshestan, psiapsiolki maja i ja też kcem mjec takie cus!:pikaczu:
i6see6dead6people
i6see6dead6people
  18 sierpnia 2009

Ja osobiście polecam lustrzankę cyfrową SONY Alpha 350. Jestem z niej w pełni zadowolona. łatwa w obsłudze i nie można się nią znudzić. :)

infinitive89
infinitive89
  18 sierpnia 2009

Jeśli nie masz zamiaru za bardzo go rozbudowywać do bierz D60 ;) Jak wiesz już w tej chwili, że będziesz potrzebować jakieś konkretne obiektywy to odradzam... to kastrat bez silnika AF w korpusie, a za obiektywy AF-S które będą w pełni obsługiwane będzie trzeba zapłacić dużo więcej :and: proponuje dozbierać do D80 albo rozejrzeć sie za używanymi D50 lub D70s jak nie stać Cię na D80 :tak:

Sony A350 odradzam, za bardzo przepakowane megapixelami, przereklamowane i do tego szumi jak głupi... Lepiej wziąć A300 - ma to samo i mniej zbędnych pixeli :D Albo jak nie potrzebujesz LiveView to bierz A200 - wszystko jak w A300 tylko nie ma LV ;)
Co do samych lustrzanek Sony to nie mam jakichś wielkich wątpliwości (no może tylko ta plastikowa obudowa)... przecież to nic innego jak Minolta tylko że z nalepką Sony :and: Sony kupiło segment DSLR od Minolty razem z ich fabrykami, patentami, ludźmi itp. Dzięki temu masz sporo świetnych szkieł od Minolty. Za tę kasę to i tak sporo oferuje...

slodkidran
slodkidran
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i nie można się nią znudzić. :)

no to na pewno nie :lol2:
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: proponuje dozbierać do D80 albo rozejrzeć sie za używanymi D50 lub D70s jak nie stać Cię na D80

faktycznie, zapomnialem ze D50 ma srubokret...wiec lepiej D50 jesli nie masz kasy na D80 lub nie chcesz uzywanego starszego D70s...o!
HandOfFate
HandOfFate
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale na ma "długą lufę " no i na pasku neoprenowym żółty napis NIKON przecież to jest najważniejsze . Ooo boże heLLoŁ aLe Ty JeSteŹ zaCoFFanY OMG

...a tak BTW...w tym roku u mnie w rodzinie byla komunia, moj maly kuzyn dostal w prezencie od wujka...Nikona D300 :mrgreen:
...dziwne czasy, zaiste dziwne :)
infinitive89
infinitive89
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moj maly kuzyn dostal w prezencie od wujka...Nikona D300

:crylol: szkoda że ja nie mam takiego wujka :jezyk: za ukończenie liceum z wyróżnieniem to chyba dałby mi D3 :lol:
slodkidran
slodkidran
  18 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ...dziwne czasy, zaiste dziwne :)

Teraz no komunię to się daje Skuter , Quada , Albo porządnego laptopa :)
Ja tam dostalem rower , zegarek casio i walkmana sony .
To było wtedy coś ! No i jaka radocha ... a teraz daj dzieciakowi zegarek to się popatrzy na Ciebie ?
Chyba że będzie miał odtwarzacz mp3, divix, funkcję pamięci przenośnej i służył jako projektor na ścianę .
Cóż takie czasy wszystko idzie do przodu.

Ale najbardziej śmieszą mnie ludzie " w Porsche bez prawa jazdy" :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.