Dejwid
Dejwid
  16 czerwca 2009 (pierwszy post)

Przymierzam się do kupna aparatu będzie to najpewniej jedenz wyżej wymienionych.
Moje pytanie: Jaki obiektyw stałoogniskowy w rozsądnej cenie będzie do niego pasował. Proszę o pomoc.

anioleceq
anioleceq
  17 czerwca 2009

ja mam d40 + 50mm f/1.8 i oczywiscie pasuje, z tym ze nie działa AF, jesli nie chcesz sie 'meczyc' jego brakiem to nie kupuj ;)

SuckMyKiss
SuckMyKiss
  17 czerwca 2009

a jakąś stałkę do portretów z wbudowanym af w rozsądnej cenie znajdę?
czy to raczej połączenie niemożliwe ;> ?

coolpourfemme
coolpourfemme
  18 czerwca 2009

poszukaj w sieci w komisach , ze szkłem nie ma problemu tam fotoreportezy za rok wytrą pierscienie w w zoomach ale używany obiektyw portretowy powinnien cie zadowolić bo o zkła każdy raczej dba a jeżeli chcesz dobre szklo portretowe tyle że manualne to za bodaj 800pln kupisz samyanga 85 bodaj ze światłosiłą 1,4 ale to do nikona ma być?

coolpourfemme
coolpourfemme
  18 czerwca 2009

Tylko to na aps-c (dx)-raczej bedzie dowąskiego portretu a tak to 50 1,8- powinna styknąć niektózy na aps-c robią portrety nawet 35mm

coolpourfemme
coolpourfemme
  18 czerwca 2009

a jeszcze ad vocem do kwesti pasowania nikkorów do nikona pasował bedzie każdy na bagnecie F bo są strsze chyba nawet na gwincie m42 też mocowanie bagnetu F dodam tylko że można kupić i sigmy i tamrony i Carle Zeiss i Vogitlandery (tak sie chyba pisze) te dwa ostatnie są tylko na na nikona manualne. jest jeszce jedna opcja ze szkłami manualnymi można samemu przekręcić bagnet do niektórych obiektywów innych firm tylko to trochę zabawy ale chyba z R systemu odkręcając bagnecik nawet ten od nikona by pasowal i optyka jak ta lala .

Flo
Flo
  18 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: samyanga 85 bodaj ze światłosiłą 1,4

chętnie bym go potestowała
i btw. ZNAKI INTERPUNKCYJNE
paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  18 czerwca 2009

Af-s 50 mm f/1.4G bedzie Ci pasowal... cena ok.1499 zl
50 1.8 nie bedzie Ci autofokusila, masz pomiar swiatla itp ale ustawiasz recznie i tutaj w przypadku d60 to masz drabinke w wizjerze ktora Ci ulatwia ustawianie ostrosci

SuckMyKiss
SuckMyKiss: planuję zakupić własnie stałkę 50/1,8 i wydawało mi się, że miała AF.
Af ona ma ale w puszkach d40-d60 i d5000 tez nie ma motorka w puszcze iz tymi aparatami tylko manual

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  18 czerwca 2009
Flo
Flo: chętnie bym go potestowała i btw. ZNAKI INTERPUNKCYJNE

to gowno nie ma pomiaru swiatla, ale ogolnie calkiem ciekawy obiektyw to jest :ziober2:

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

Flo
Flo
  18 czerwca 2009
paulczkow
paulczkow: to gowno nie ma pomiaru swiatla, ale ogolnie calkiem ciekawy obiektyw to jest

a na co komu pomiar? :ziober2:
SuckMyKiss
SuckMyKiss
  19 czerwca 2009

stwierdziłam, że nie ma sensu wydawać tyle kasy na obiektyw z silniczkiem.
kupię bez.
jesli za rok dostałabym się na foto, to po prostu zainwestuję w lepszą puchę. ;>

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.