Dejwid
Dejwid
  16 czerwca 2009 (pierwszy post)

Przymierzam się do kupna aparatu będzie to najpewniej jedenz wyżej wymienionych.
Moje pytanie: Jaki obiektyw stałoogniskowy w rozsądnej cenie będzie do niego pasował. Proszę o pomoc.

Dejwid
Dejwid
  16 czerwca 2009

Nikon AF 50mm f/1.8 D
Myslałem o takim,lecz na jedenej stronce piszą że nie pasuje,zaś na drugiej że pasuje. I sam juz nie wiem.

coolpourfemme
coolpourfemme
  16 czerwca 2009

no jasne że bedzie pasował tylko nie wiem czy ma srubookręt jak się nie myle bo chyba d40 i d60 nie mją śrubokrętu i muszą mieć obiektywy z wbudowanym silnikiem Af a w tym nikorze masz napęd przenoszony z korpusu a nie ma 50 1,8G , a swoją droga nie ma lepszych firm fotograficznych od tych dziwoków z nikona nikomu nie polecam tej firmy.

slodkidran
slodkidran
  16 czerwca 2009

Tak D40 i D60 nie mają silnika w body
Co do obiektywu to Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D nie współpracuje z Nikonami
D40, D40x, D60, D5000 (AF nie działa)
Lustrzanki bez wbudowanego silnika mają tą wadę że zmuszają do zakupu drogich obiektywów

sirdani
sirdani
  16 czerwca 2009

ja mam d40 z ta wlaśnie 50 bez AF.
ostrość ustawiam ręcznie, nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.
wszystko inne działa normalnie.

slodkidran
slodkidran
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ostrość ustawiam ręcznie, nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. wszystko inne działa normalnie.

No chyba wyraźnie napisałem nie współpracuje czyli nie ma AF ...
GRADEK83
GRADEK83
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ostrość ustawiam ręcznie, nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. wszystko inne działa normalnie.

bez adaptera pasuje? bo do mojej KM musze mieś adapter
sirdani
sirdani
  16 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No chyba wyraźnie napisałem nie współpracuje czyli nie ma AF ...


po części współpracuje bo jest pomiar światła i potwierdzenie ostrości.
Flo
Flo
  16 czerwca 2009

pasować będzie każdy z bagnetem nikona, ale jeśli nie interesuje Cię manualne ustawianie ostrości to szukaj z AF

SuckMyKiss
SuckMyKiss
  16 czerwca 2009

ale chwila.
bo już się pogubiłam w tych nikonowskich oznaczeniach.
jaki symbol musi widnieć żeby obiektyw miał wbudowany śrubokręt?

Flo
Flo
  16 czerwca 2009
SuckMyKiss
SuckMyKiss: ale chwila. bo już się pogubiłam w tych nikonowskich oznaczeniach. jaki symbol musi widnieć żeby obiektyw miał wbudowany śrubokręt?

AF
SuckMyKiss
SuckMyKiss
  16 czerwca 2009
http://www.allegro.pl/item658318457_nikon_af_nikkor_50mm_f_1_8d_cz_wa_umt_zapraszam.html

tak jak myślałam.
tyko mnie zdezorientowaliście. :D
bo planuję zakupić własnie stałkę 50/1,8 i wydawało mi się, że miała AF.
uff.
:D
Flo
Flo
  16 czerwca 2009
SuckMyKiss
SuckMyKiss: bo planuję zakupić własnie stałkę 50/1,8 i wydawało mi się, że miała AF.

aż zgłupiałam, w "pięćdziesiątce" nie będzie przecież działał autofocus z puszkami bez motorka..
SuckMyKiss
SuckMyKiss
  16 czerwca 2009

cholera.
a tak właściwie to dlaczego?

sirdani
sirdani
  16 czerwca 2009

AF - obiektyw bez silniczka
AF-S - z silniczkiem

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.