razotka
razotka
  21 maja 2009 (pierwszy post)
Prawo autorskie (symbol: ? ) ? pojęcie prawnicze oznaczające ogół praw przysługujących autorowi utworu albo przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.



Czy zdarzyło się Wam znaleśc gdzieś Wasze prace, które były podpisane jakimś innym nazwiskiem?
Jaką postawę przyjmujecie wobec takich kradzieży? A może odpuszczacie, bo plagait to dla Was nic złego?
Publikując zdjęcia na jakimś portalu fogotraficznym zostawiacie znak wodny lub w pospisujecie je jakoś, czy to nie ma znaczenia?
razotka
razotka
  21 maja 2009
Flo
Flo: ja dostałam odpowiedź od administracji, ale napisali mi, że dopóki nie udowodnię, że to nie jej zdjęcie (bo galerie moje i Darii to za mało i każdy może sobie zrobić z takimi zdjęciami) to nic nie mogą zrobić

To już paranoja jakaś :|
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak. Daje się kopiuj wchodzi na jakieś forum wklej i można powiedzieć moje foto. zawsze lepiej dać z boku te małe "by razotka"

A ten mały napis równie szybko da się zamaskować.
Alucard
Alucard
  21 maja 2009
Flo
Flo: ściganie przestępstwa z art. 115 Ustawy o prawie autorskim Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.


W fotografii całkiem inaczej to wygląda niż w muzyce czy w świecie filmu.
Jak już to raczej wielcy fotografii mogą na tym bazować.
Po 2 ile było by wyroków itp patrząc na feyki na fotce.
A jakby się czepiać to nawet można do avatarów i obrazków w opisach.
Alucard
Alucard
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A ten mały napis równie szybko da się zamaskować.

Na upartego zawsze znajdzie się sposób.
Ale większość peszy takie zdjęcie a jeszcze więcej to zna 20% możliwości painta czyli zrobi to że będzie do rozpoznania. I na jakimś forum czy stronie od razu by się ktoś o to spytał.
Flo
Flo
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W fotografii całkiem inaczej to wygląda niż w muzyce czy w świecie filmu. Jak już to raczej wielcy fotografii mogą na tym bazować. Po 2 ile było by wyroków itp patrząc na feyki na fotce. A jakby się czepiać to nawet można do avatarów i obrazków w opisach.

ja wiem, ze prawdopodobnie nic nie zdziałam nawet jeśli się na tą policję rzeczywiście wybiorę, ale postraszyć paragrafem zawsze można :D
Alucard
Alucard
  21 maja 2009
Flo
Flo: ja wiem, ze prawdopodobnie nic nie zdziałam nawet jeśli się na tą policję rzeczywiście wybiorę, ale postraszyć paragrafem zawsze można :D

Wiadomo że dzieciak się wystraszy tego i z pewnością usunie konto jakby to miało utrudnić jego znalezienie.
To jest zjawisko miarę powszechne.
Na fotce patrząc na ładną dziewczynę nie jest w 100% pewny czy to jej fotki czy z neta.
anioleceq
anioleceq
  22 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i dałaś już temu spokój?

tak, bylam zajeta wtedy nauka, nie mam siana na notariusza i zakladanie sprawy w sadzie;p a i tak juz wszyscy wtedy to widzieli i mieli polewke ;] bo to był żal - zdjecie wklejone tak jkabyśmy byly pijane i pindrzyly sie przed tym kto ten filmik robil ;]
fenacious
fenacious
  22 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy zdarzyło się Wam znaleśc gdzieś Wasze prace, które były podpisane jakimś innym nazwiskiem? Jaką postawę przyjmujecie wobec takich kradzieży? A może odpuszczacie, bo plagait to dla Was nic złego? Publikując zdjęcia na jakimś portalu fogotraficznym zostawiacie znak wodny lub w pospisujecie je jakoś, czy to nie ma znaczenia?

tak. żeby to raz.

kontaktuję sie z osobą, która przywłaszczyła sobie moje zdjęcie i każe jej je usunąć.

znak wodny.
razotka
razotka
  22 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na upartego zawsze znajdzie się sposób.

Łatwością jest wkleić zdjęcie do Painta i tem zamazać napis.
Konto usunięte
Konto usunięte: Na fotce patrząc na ładną dziewczynę nie jest w 100% pewny czy to jej fotki czy z neta.

Jest teraz opcja, która pokauzje jakim apratem było robione zdjęcie, więc trochę daje wierzytelnośc.
Konto usunięte
Konto usunięte: kontaktuję sie z osobą, która przywłaszczyła sobie moje zdjęcie i każe jej je usunąć.

zawsze skutkuje?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.