artphotos
artphotos
  19 maja 2009 (pierwszy post)

Hej!
Trochę z innej beczki, ale umieszczam to własnie tu a nie w bardziej oczywistych forach.

Dziewczyny! Czy facet zajmujący się fotografią zawodowo (tu precyzując - fashion, glamour, reklama) lub przynajmniej szalony pasjonat w tej tematyce, może u Was liczyć na większe powodzenie?
Niegdyś panowała opinia, że artyści mają "to coś", a po obejrzeniu "Vicky, Cristina Barcelona" (POLECAM!!!) chyba każda zapamiętała głównego bohatera malarza :)

Oczywistym jest, że każda kobieta ma swój gust oraz że na atrakcyjność faceta wpływa nie tylko wygląd zewnętrzny ale i pasja, charakter.
Natomiast, czy fotograf jako jeden z grupy artystów, odznacza się w waszych oczach czymś szczególnym?

AndysPL
AndysPL
  20 maja 2009

Wzruszyła mnie twoja historia.....

Nie bądź taki, idź do programu Ewy D. do TVN, daj szansę większej liczbie ludzi się wzruszyć.

AndysPL
AndysPL
  20 maja 2009

artphotos przepraszam moja odpowiedź jest nie do Ciebie, tylko do kolegi post przed Tobą.
Jesli się poczułeś urażony to sorry, pisaliśmy post jednocześnie

folkemon
folkemon
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny! Czy facet zajmujący się fotografią zawodowo (tu precyzując - fashion, glamour, reklama) lub przynajmniej szalony pasjonat w tej tematyce, może u Was liczyć na większe powodzenie?

zawodowiec na pewno, wiele kobiet jest skłonna przez łóżko utorować sobie drogę do sławy i pieniędzy.

a szalony pasjonat? W obecnych czasach, w których każde średniozamożne dziecko może dostać lustrzankę pod choinkę i mówić, że jest fotografem, każdy może robić przyzwoite zdjęcia. Szacunek i podziw dla fotografów się dewaluuje. Po prostu za dużo Was, szalonych pasjonatów z aparatami na zdjęciach. Zostaną najlepsi, reszta będzie mile wspominać lata prób z aparatem i być może wyrywania głupich lasek na słowo 'fotograf', tak jak kiedyś kolesie w starych beemkach, albo goście mówiący, że są didżejami, bo puszczali muzykę na wiejskiej potańcówce.
savoureaux
savoureaux
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a szalony pasjonat? W obecnych czasach, w których każde średniozamożne dziecko może dostać lustrzankę pod choinkę i mówić, że jest fotografem, każdy może robić przyzwoite zdjęcia. Szacunek i podziw dla fotografów się dewaluuje. Po prostu za dużo Was, szalonych pasjonatów z aparatami na zdjęciach. Zostaną najlepsi, reszta będzie mile wspominać lata prób z aparatem i być może wyrywania głupich lasek na słowo 'fotograf', tak jak kiedyś kolesie w starych beemkach, albo goście mówiący, że są didżejami, bo puszczali muzykę na wiejskiej potańcówce.

:tak:
najlepsze jest to , że teraz panuje głupia moda na lustrzanki. wkuwia mnie to, jak co drugie dziecko z lustrzanką w ręku nazywa siebie fotografem. ale nie piję tutaj do autora tematu tylko ogólnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Natomiast, czy fotograf jako jeden z grupy artystów, odznacza się w waszych oczach czymś szczególnym?

szczerze? tak :lol2: złapałam sie na tym, że fotografowie wydają mi się atrakcyjniejsi :) dlaczego? nie wiem, może dlatego, że mam z nimi o czym pogadać, lubię słuchać ich rad itp...
savoureaux
savoureaux
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: artphotos

odwalasz kawał dobrej roboty :)
artphotos
artphotos
  20 maja 2009

Savoureaux :)

savoureaux
savoureaux
  21 maja 2009

co?? :lol2:

Mrrrau
Mrrrau
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny! Czy facet zajmujący się fotografią zawodowo (tu precyzując - fashion, glamour, reklama) lub przynajmniej szalony pasjonat w tej tematyce, może u Was liczyć na większe powodzenie?

Jakoś nie zauważyłam tego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Natomiast, czy fotograf jako jeden z grupy artystów, odznacza się w waszych oczach czymś szczególnym?

Tak. Dostrzegają to czego nie widzą inni, bądź nie zwracają na to uwagi.

Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli jest 'dobrym' fotografem, lubi to co robi i potrafi uchwycić chwilę i emocje, to tak.

A jeżeli jest 'złym' fotografem, ale dalej robi zdjęcia bo lubi to już nie?
Mrrrau
Mrrrau
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zawodowiec na pewno, wiele kobiet jest skłonna przez łóżko utorować sobie drogę do sławy i pieniędzy.

Mężczyźni też ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: a szalony pasjonat? W obecnych czasach, w których każde średniozamożne dziecko może dostać lustrzankę pod choinkę i mówić, że jest fotografem, każdy może robić przyzwoite zdjęcia. Szacunek i podziw dla fotografów się dewaluuje. Po prostu za dużo Was, szalonych pasjonatów z aparatami na zdjęciach. Zostaną najlepsi, reszta będzie mile wspominać lata prób z aparatem i być może wyrywania głupich lasek na słowo 'fotograf', tak jak kiedyś kolesie w starych beemkach, albo goście mówiący, że są didżejami, bo puszczali muzykę na wiejskiej potańcówce.

:brawo:

Konto usunięte
Konto usunięte: najlepsze jest to , że teraz panuje głupia moda na lustrzanki. wkuwia mnie to, jak co drugie dziecko z lustrzanką w ręku nazywa siebie fotografem. ale nie piję tutaj do autora tematu tylko ogólnie :)

Na MaxModels jest pełno profili takich dzieci i wszyscy zdjęcia mają identyczne.
Jednak niektóre dzieci też robią dobre zdjęcia ;) I faktycznie mogą nazwać siebie fotografem, ale takich dzieci jest bardzo mało.
savoureaux
savoureaux
  22 maja 2009
BasQa
BasQa: Jednak niektóre dzieci też robią dobre zdjęcia ;) I faktycznie mogą nazwać siebie fotografem, ale takich dzieci jest bardzo mało.

dla mnie ktos , kto bawi sie aparatem 2 lata , mało wie o fotografi chociaz całkiem niezłe zdjęcia robi, nie jest fotografem.
artphotos
artphotos
  25 maja 2009

Ja nie zwracam uwagi ani na wiek autora, ani na jego doświadczenie czy wykształcenie w dziedzinie fotografii.
Doceniam i szanuję najlepszych, artystów w swoim fachu. Niezależnie czy jest to fotograf, ślusarz czy kucharz.

Pierwszym wyznacznikiem jest zdjęcie, to one powie mi 3/4 o fotografie.
Później jest analiza otoczenia, sytuacji, samego warsztatu fotografa.
Znamy autorów, którzy zaczynali w wieku 40 lat, teraz zaczyna się wcześniej, dużo wcześniej.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.