TruLuv
TruLuv
  13 maja 2009 (pierwszy post)

yyy.. co jest grane?

czy mi się wydaje, czy sprzęt fotograficzny drożeje.

chciałem dzisiaj sprawdzić ile staniał obiektyw na który czaiłem się jakieś pół roku temu. wtedy chodził po 1200. dzisiaj patrzę na allegro a tam 1600. o co chodzi? podobnie z innymi.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  14 maja 2009

Skad ja znam ten temat :)

przerabialem go w lutym? marcu? :) tak gdzies bedzie...

niestety, rowniez przespalem czas gdy bylo relatywnie "tanio" tzn w styczniu, pozniej euro jak szalone poszlo w gore zlotoweczke stracila bardzo.... i takie sa efekty

a zeby bardziej ukazac ów skok cenowy, rzyc okiem na ten wykresik



:)

chodzi o model lustrzanki : canon eos 450 D z kitem 18-55 IS

bartheq
bartheq
  14 maja 2009

nie ma to jak w maju zorientowac sie ze ceny sprzetu poszly w gore. jak wspomnial kolega powyzej stalo sie tak juz na poczatku lutego (:

wiedzac ze tak bedzie jeszcze w styczniu kupilem 70-200 f/2.8 L IS za 5000 - teraz kosztuje ponad 8000. moglem kupic dwa i jednego teraz sprzedac.....

htsz
htsz
  15 maja 2009

no ja sie nie obudziłem teraz, z bólem serca śledziłem moje dwa upatrzone obiektywy i ich wzrastające ceny, ale niestety ani wtedy ani tym bardziej teraz nie stać mnie by je kupić.

coolpourfemme
coolpourfemme
  15 maja 2009

to ja wole nie mówić jak się ciesze że dolar nie stoi tak jak kiedyś w Katowicach poniżej 2 zetów. bo radość okazał bym w dosyć wulgarny sposób ... mój obiektyw poszedł o 1000 w górę :( i właściwie przez to nie jest mój:(((((

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.