Sylwan01
Posty: 21010 (po ~81 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 5
Sylwan01
  12 maja 2009 (pierwszy post)

A wiec jestem załamany że nie potrafię w photoshopie 7CE wykonac obrazu techniką hdr..
Wiem tyle że musze mieć 3 zdjęcia :
*niedoświetlone
*naświetlone
*prześwietlone

To mniej więcej wiem jak ma być... ale teraz jak to połączyć w photoshopie.. bo tego już nie wiem są tutoriale do CS2, 3 4 ale nie do CE7 :and:

darius & finlay - destination (michael mind remix)
play & win - slow motion
:nutki: :zakochany:
Drozu
Drozu
  13 maja 2009

Ja z kolei polecam program "dynamic-photo HDR". Pozwala tworzyć fajne hdry już z jednego zdjęcia jpeg! Moim zdaniem lepszy od photomatixa którego też używam...

LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozwala tworzyć fajne hdry już z jednego zdjęcia jpeg!

To nie są HDRy !
Drozu
Drozu
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To nie są HDRy !


Ale efekt jest bardzo fajny (podobny). Jest to tzw pseudo hdr. Mając tylko jednego jpega wychodzi ok. Nie każdy robi lub chce mu się robić rawy, "wywoływać" 7 zdjęć z różnymi czasami ekspozycji i później sklejać...
ArtuRFR
ArtuRFR
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ie każdy robi lub chce mu się robić rawy, "wywoływać" 7 zdjęć


lol nie kazdemu to sie moze chciec bracketing odstawiac bo wywolywanie rawow to tez jest pseudo-hdr , wlasciwe hdr to takie ktore bezsposrednio z matrycy sie zdejumuje sprzetowo a nie kompresuje programowo ^^
andzey
andzey
  15 maja 2009

3 ekspozycje
jedna na swiatla punktowo , jedna na cienie punktowo ,jedna usredniona wg pomiaru matrycowego.

Soft Adobe Photoshop CS3
zlozone na 3 warstwy i przenikanie na maskach

andzey
andzey
  15 maja 2009


obrazek sie nie dodal w poprzednim poscie :mrgreen:
infinitive89
infinitive89
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozwala tworzyć fajne hdry już z jednego zdjęcia jpeg!

tylko że jak już wcześniej ktos stwierdził - to nie HDR :D na tej samej zasadzie działa w Photoshopie opcja "Cień, światło".
Jest jeszcze uproszczona wersja HDRa, mianowicie DRI. Róznica jest taka, że w HDR program bierze z każdego zdjęcia po 1 punkcie i oblicza z niego jeden uśredniony i robi tak z każdym punktem. W DRI program jest bardziej cwany i nie przekształca każdego punktu, ale bierze tylko te prześwietlone miejsca i je zastępuje tymi "dobrymi" z innego zdjęcia i niedoświetlone miejsca analogicznie.

Niestety HDR często powoduje znaczne pogorszenie jakości zdjęcia, wzrost szumu itp. dlatego zaleca się to zdjęcie potem odszumić albo... na HDRa nałozyć warstwe z jednego ze zdjęć, na którym ten obiekt wyszedł lepiej i w tym miejscu zastosować maskę ;) dużo lepszy efekt to daje i bardizej naturalnie wygląda... HDR czasem na siłę próbuje wyeliminować cienie, a to już mało naturalnie wygląda...


zwykły HDR... na większych wymiarach widać straszne zaniki szczegółów i wzrost pixelozy


jak widać jest to inne zdjęcie tego samego miejsca, ale oświetlenie podobne - tutaj nałozyłem maskę z "normalnego" zdjęcia na chmury i gdzieniegdzie na cieniach i jest ciut lepiej ;)
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  18 maja 2009

Zazwyczaj drażnią mnie przerysowane HDRy, sztuczny wygląd, efekt halo przy kontrastach. Mało takich widziałem dobrych. Osobiście preferuję delikatniejsze efekty - moja ulubiona kolekcja:
http://www.cambridgeincolour.com/cambridge-gallery.htm

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

andzey
andzey
  18 maja 2009
Beholder
Beholder: Zazwyczaj drażnią mnie przerysowane HDRy, sztuczny wygląd, efekt halo przy kontrastach. Mało takich widziałem dobrych. Osobiście preferuję delikatniejsze efekty - moja ulubiona kolekcja: http://www.cambridgeincolour.com/cambridge-gallery.htm


takie foty sie wyciaga z jednego rawa
i to na etapie wywolywania
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.