DuRrex
DuRrex
  11 maja 2009 (pierwszy post)

Zastanawiam się nad kupieniem lustrzanki. Takie dwie propozycje aparatów mam SONY Alpha 300 lub NIKON D60. A może coś innego ?

Alucard
Alucard
  11 maja 2009

zależy też jaką sumą się sugerujesz przy zakupie.

DuRrex
DuRrex
  11 maja 2009

Do około 2300 zł

Flo
Flo
  11 maja 2009

odwrotnie:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. wybierz system (porównaj systemy - każdy ma określone cechy które dla jednego mogą być zaletą, dla drugiego wadą, a trzeci nie rozpozna różnicy, jeśli jesteś "trzecim" - przejdź od razu do punktu 2) 2. wybierz szkło (jakie zakresy ogniskowych Cię interesują? jakie warunki fotografowania? lubisz żonglować dobrej jakości stałkami czy poszumieć zoomem? interesuje Cię stosowanie szkieł M42? ile masz kasy? - dopiero tu pojawia się to pytanie) 3. wybierz korpus (wybierz coś co będzie dobrze pracować ze szkłami wybranymi w punkcie 2) zamienić można kolejnością w niektórych wypadkach dwa pierwsze punkty, ale dla większości zapytań - kolejność obowiązkowa
Jacek80
Jacek80
  11 maja 2009

ja bardziej ze strony technicznej

DuRrex
DuRrex: NIKON D60

miałem ostatnio w ręku i wkurza mnie wprowadzanie nastaw... na ekraniku nie zawsze chciało wyskoczyć okno z tymi informacjami, poza tym w Alfie wszystkie nastawy są dużo czytelniejsze niż w nikonie i widoczne są dodatkowo w wizjerze (nie trzeba gały odrywać od niego) ;)

jakość zdjęć - porównywalna... oczywiście wszystko zależy od obiektywu
Alucard
Alucard
  11 maja 2009
Flo
Flo: odwrotnie:

Wszędzie wklejasz te kopiuj/wklej?

DuRrex
DuRrex: Do około 2300 zł

Moim zdaniem nikon d60 będzie odpowiednim rozwiązaniem :tak:
Flo
Flo
  11 maja 2009
Alucard
Alucard: Wszędzie wklejasz te kopiuj/wklej?

tam gdzie trzeba, bo dobrze powiedział ten pan, ma rację.
DuRrex
DuRrex
  11 maja 2009

A do którego łatwiej jakieś akcesoria dokupić, bo to chyba też ważne przy wyborze ?

Flo
Flo
  11 maja 2009
DuRrex
DuRrex: A do którego łatwiej jakieś akcesoria dokupić, bo to chyba też ważne przy wyborze ?

z sonym nic wspólnego nie mam, ale d60, jeśli chodzi o rozbudowę szklarni może być problematyczny, ponieważ nie ma wbudowanego autofocusa (obiektywy z af są czasem kilkukrotnie droższe od tych bez), możesz oczywiście używać obiektywów z manualnym ustawianiem ostrości, ale af też się przydaje.
Jacek80
Jacek80
  11 maja 2009
Flo
Flo: ponieważ nie ma wbudowanego autofocusa (obiektywy z af są czasem kilkukrotnie droższe od tych bez),

masz na myśli autofokus czy moze stabilizację ?
Do Sonego dopasujesz mniej więcej taką samą ilość obiektywów co do Nikona.
Jedyne co, to do sony musisz kupić lampę tej firmy, bo inne nie wchodza, tak samo jest z ewentualnym dodatkowym akumulatorem
DuRrex
DuRrex
  11 maja 2009

A może jakieś inne propozycje aparatów ? Do tej ceny 2300 ?

Jacek80
Jacek80
  11 maja 2009
Jacek80
Jacek80: to do sony musisz kupić lampę tej firmy

tzn nie musisz jezeli ta wbudowana Cię zadowoli ;)
DuRrex
DuRrex
  11 maja 2009

To z tych dwóch który lepszy ?

Jacek80
Jacek80
  11 maja 2009

ja wziąłbym Alfę 300... nie dla tego że sam mam A350, ale dlatego, że 2-3 dni temu miałem okazję sobie je porównać

Kamaa08
Kamaa08
  11 maja 2009
DuRrex
DuRrex: Do tej ceny 2300 ?

używane wchodzą w grę, czy tylko nowe?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.