Farida
Farida
  11 maja 2009 (pierwszy post)
Podzielcie się informacjami na temat programów do obróbki zdjęć, których używacie:) Jaki program polecacie/odradzacie i dlaczego?
blondynka222
blondynka222
  17 listopada 2014

photofiltre ja tez uzywam tego i jestm bardzo zadowolona :P
i rowniezz photoscape : ) :)
oby dwa programy :D sa mega jak dla mne i:)

zonerbic
zonerbic
  19 marca 2015

Photoshop CC, najlepsza jak do tej pory wersja programu

gigus39
gigus39
  18 maja 2015
blondynka222
blondynka222: photofiltre ja tez uzywam tego i jestm bardzo zadowolona :P i rowniezz photoscape : ) :) oby dwa programy :D sa mega jak dla mne i:)


Ja polecam tylko ten program darmowy i ogromny Kombajn photoscape zmniejsza wagę samej fotografii bez strat , i ma sporo innych ciekawych funkcji
DziadekEinstein
Posty: 4 (po ~41 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 0
DziadekEinstein
  26 maja 2015

Gimp 2 darmowy program i można się w nim pobawić zdjęciami.

bfg
bfg
  10 września 2015

Adobe Lightroom i Adobe Photoshop CC 2014 - Nie ograniczone możliwości ;)))

oladudek50767
wpis jest ukryty
teenagesoul
teenagesoul
  14 listopada 2015

vsco cam !

Adultmen
Adultmen
  25 listopada 2015

w ogóle po jaka cholerę obrabiać fotki?

FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  7 lutego 2016
Konto usunięte
Konto usunięte: w ogóle po jaka cholerę obrabiać fotki?

zaden normalny fotograf nie wypusci zdjecia prosto z puszki do neta.
po co obrabiac fotki? chociazby dla kasy z reklam. produkt ma sie sprzedac to i zdjecie zachecajace do kupna ma byc ladne, bo to dziala na odbiorce, nasycone ladne kolory, jasne zdjecie, ciepla atmosfera.

po co jeszcze? po to ze masz tego mozliwosc dzieki zaawansowanym programom.
druga sprawa wg ciebie zapewne obrobka to tylko powiekszanie biustu/tylka/usuwanie zmarszczek...
ale jest jeszcze cos tkaiego jak poprawa kontrastu, jasnosci, redukcja szumu itd.

pomysl - pojechales w jakies super miejsce,w ktore juz nie wrocisz za szybko i masz z niego pare lipnych fot bo i nie ostre i za ciemne - to chyba postarasz sie je poprawic w zaleznosci od swoich mozliwosci zeby byly jak najlepsze zeby jak najlepiej oddawaly to co widziales robiac to zdjecie.

jesli to Cie nie przekonalo to na szczescie jest peweien rodzaj fotografii gdzie robisz byle co, byle czym nie obrabisz i potem masz jakies badzewie- ten rodzaj fotografii nazywa sie " Lomografia"

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

Ghooost
Ghooost
  28 maja 2017

Ja osobiście zawsze i wszędzie polecę darmowy program GIMP, jest on dostępny na stronie gimpuj.info

Nie jest on tak "potężnym" narzędziem do obróbki grafiki jak "fotoszop", ale daje rade.

Na potrzeby domowe, tak naprawdę nic więcej nie trzeba. ;)

sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  31 maja 2017

Witam szanowne grono,
w początkach mojej przygody z fotografią robiłem zdjęcia w JPG i na pełnym automacie. Nie pamiętam bym je obrabiał w jakimś programie. Jednak z czasem zacząłem dostrzegać niedoskonałości w uchwyconych kadrach, za ciemny kadr, nie te kolory, tu coś przeszkadza itp. W późniejszym okresie zacząłem obrabiać JPG-i w GIMP-ie. Na chwilę obecną jest to chyba jeden z najlepszych darmowych programów do grafiki rastrowej którego zresztą do dziś używam. W miarę poznawania możliwości aparatu/lustrzanki jaką dysponowałem, przeszedłem na RAW-y. By je wywołać, ściągałem wersje demo i testowałem. Pierwszy był chyba RAW Therapee ( to chyba była darmowa wołarka do RAW-ów ). Nie przypadł mi do gustu. Przypomniałem sobie że producent aparatu przecież dał program do wołania RAW. Ten też nie był zbyt ciekawy, ale lepsze to niż poprzedni program. Następnie kolej przyszła na demo Lightroom-a ( chyba wersja 3 ). Tu " szczęka opadła " w dosłownym słów znaczeniu. Jak na amatora w tamtych czasach, targnąłem się na licencję bo w mojej ocenie nie było nic lepszego. Z biegiem czasu, trafiłem na youtube, na filmik prezentujący możliwości programu DxO. Zainstalowałem demo i od tego czasu nie chciałem nic innego. Jakiś czas temu kupiłem nowe body, a wraz z nim dostałem licencję na Capture One. Przetestowałem i wróciłem do DxO. Dla mnie nie ma lepszego programu do obróbki/wołania zdjęć jak właśnie Dxo OptixPro aktualnie w wersji 11.

JestemSoba9603
JestemSoba9603
  8 czerwca 2017

Moim zdaniem najlepszy jest Photoscape. Ma bardzo dużo funkcji do przerabiania zdjęć. A na drugim miejscu oczywiście Picassa.

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  25 lutego 2018
sourcerer
sourcerer: Witam szanowne grono, w początkach mojej przygody z fotografią robiłem zdjęcia w JPG i na pełnym automacie. Nie pamiętam bym je obrabiał w jakimś programie. Jednak z czasem zacząłem dostrzegać niedoskonałości w uchwyconych kadrach, za ciemny kadr, nie te kolory, tu coś przeszkadza itp. W późniejszym okresie zacząłem obrabiać JPG-i w GIMP-ie. Na chwilę obecną jest to chyba jeden z najlepszych darmowych programów do grafiki rastrowej którego zresztą do dziś używam. W miarę poznawania możliwości aparatu/lustrzanki jaką dysponowałem, przeszedłem na RAW-y. By je wywołać, ściągałem wersje demo i testowałem. Pierwszy był chyba RAW Therapee ( to chyba była darmowa wołarka do RAW-ów ). Nie przypadł mi do gustu. Przypomniałem sobie że producent aparatu przecież dał program do wołania RAW. Ten też nie był zbyt ciekawy, ale lepsze to niż poprzedni program. Następnie kolej przyszła na demo Lightroom-a ( chyba wersja 3 ). Tu " szczęka opadła " w dosłownym słów znaczeniu. Jak na amatora w tamtych czasach, targnąłem się na licencję bo w mojej ocenie nie było nic lepszego. Z biegiem czasu, trafiłem na youtube, na filmik prezentujący możliwości programu DxO. Zainstalowałem demo i od tego czasu nie chciałem nic innego. Jakiś czas temu kupiłem nowe body, a wraz z nim dostałem licencję na Capture One. Przetestowałem i wróciłem do DxO. Dla mnie nie ma lepszego programu do obróbki/wołania zdjęć jak właśnie Dxo OptixPro aktualnie w wersji 11.


najwazniejsze, zeby robic w raw. pozniej mozesz zrobic z tym wiele, duzo wiecej niz ze zwyklym jpge.
marta960303
marta960303
  23 maja 2018

Photoscape lub Picassa

iLoveeMusic
iLoveeMusic
  28 czerwca 2018

Ja osobiście korzystam z portrait profesional jeśli robię zdjęcia dla kogoś to zdecydowanie daję on sporo możliwości odnośnie zdjec portretowych...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.