LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  11 maja 2009 (pierwszy post)

do wyboru

Canon Eos 450 D za 2,499 z kitem 18-55 IS

Nikon d60 za 2,599 z kitem 18-55 oraz ob. 55-200 VR

posiada ktos z Was jeden z wymienionych ? na ktory sie zdecydowac :mrgreen:

Czekam na jakies opinie/zalety :)

Kupowac juz czy potanieją ? : D

btw. fajny dzial:)

ohhhh
ohhhh
  11 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Nikon d60 za 2,599 z kitem 18-55 oraz ob. 55-200 VR

best lustrzanka

sam używam
Suzi
Suzi
  11 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Nikon d60 za 2,599 z kitem 18-55 oraz ob. 55-200 VR


ja mam go.
ogolnie jest wystarczajacy na moje potrzeby.
spelnia moje wymagania. ;-d
Korin19
Korin19
  11 maja 2009

moim zdaniem canon najlepsze aparaty robią, sama niestety nie posiadam ale nieraz miałam okazje z niego skorzystać i zawsze byłam bardzo zadowolona

przytulmniex3
przytulmniex3
  11 maja 2009

Ja osobiście wybrałabym Canon'a lepsze aparaty są choć osobiście mam Olympusa.

Pixel1010
Pixel1010
  11 maja 2009

Pociskacie ^^ D60 to w ogóle aparat jest??:D Ja używałem Nikona D70 ale dokładnie za miesiąc Wejdzie w moje posiadanie Nikon D700 :D Pełna klatka i to się liczy :D

Suzi
Suzi
  11 maja 2009
aaa.. no i zdjecia moje sa tu : www.suzji.fbl.pl
Dena
Dena
  11 maja 2009

d60 jest dobry dla początkujących.
450d jest świetny ale lepszy d80 ;)

ZimnaVodka1910
ZimnaVodka1910
  11 maja 2009

nikon zawsze lepszy ;)

Flo
Flo
  11 maja 2009
LeonGrande
LeonGrande: Canon Eos 450 D za 2,499 z kitem 18-55 IS Nikon d60 za 2,599 z kitem 18-55 oraz ob. 55-200 VR posiada ktos z Was jeden z wymienionych ? na ktory sie zdecydowac

a na jakich szkłach będziesz pracował? jeśli Nikon to brałabym min d70<
jeśli te dwa modele to bierz Canona
procesor
Posty: 4155 (po ~240 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
procesor
  11 maja 2009

Jest jeszcze 3 droga 1000D + kit + 55-250 IS. Moim zdaniem taki zestaw daje wieksze mozliwosci.

\"Say what you mean, mean what you say.\"
xRebelYell
xRebelYell
  11 maja 2009

prawa jest taka, że ten kto ma Canona powie `bierz Canona, Canony są naj`, a ten, który ma Nikona powie `Nikony są lepsze i mają tańsze szkła - kup Nikona`.

osobiście mam D60 + Nikkor 18-55.
obiektyw na sam początek dobry, ale po roku użytkowania go stwierdzam, że przydałoby się coś lepszego. beczkuje - to podstawowa wada jak dla mnie. po drugie pierścień ustawiania ostrości w trybie manualnym sam się wysuwa i wsuwa.

tak jak mówię, na początek niezły sprzęt.

najlepiej jest przyjsc do sklepu, `pomacać` oba aparaty i wybrać.

BreatheMee
BreatheMee
  11 maja 2009

wolę nikona, być może dlatego, że z nim miałam najwięcej doczynienia. posiadam model d80 i jestem z niego bardzo zadowolona;)

mietek81
mietek81
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: prawa jest taka, że ten kto ma Canona powie `bierz Canona, Canony są naj`, a ten, który ma Nikona powie `Nikony są lepsze i mają tańsze szkła - kup Nikona`. najlepiej jest przyjsc do sklepu, `pomacać` oba aparaty i wybrać.


Popieram w całej rozciągłości. Prawda jest taka, że większość lustrzanek w tej samej cenie ma porównywalne parametry, więc lepiej wybierać coś, co dobrze będzie Ci leżało w rękach i przyjemnie się obsługiwało. Jak chcesz poczytać porządne recenzje sprzętu to zajrzyj tu: http://www.dpreview.com/

Osobiście używałem Nikona D80 z obiektywem Tamrona 28-300 (i jakoś nie było z nim problemów wbrew temu, co napisał ktoś parę postów wyżej) oraz jakiegoś Canona, z tym, że o klasę niższego niż D80, ale Nikosia jednak więcej, więc siłą przyzwyczajenia menu w Nikonie, przyciski itp bardziej mi pasują..

Co do Twojej sytuacji to musisz określić się, kiedy będziesz w stanie wydać kolejną kasę na następny obiektyw, bo jak wszyscy wiemy kupno lustra to dopiero początek wydatków. Jeśli nie za szybko to wziąłbym Nikona pomimo, że D60 ma nie najlepszą opinię. Po prostu samym szkłem 18-55 jakie dają do Canona nie da się focić wszystkiego, np. do portretów nadaje się ono tak średnio..
htsz
htsz
  11 maja 2009

moim zdaniem lepszy korpus to ten, który łatwiej ci obsługiwać i lepiej leży w ręce (oczywiście mowa o porównywalnych do siebie korpusach a nie wychwalaniu się, który producent ma obecnie najlepszy korpus - tylko nikt potem nie dodaje, że kosztują one po 20tyś).

porównujesz fajny korpus od canona z większym zestawem od nikona (w zestawie też jest tele). Dla mnie d60 to np. za mała puszka dziwna i taka zabawkowa. Mam D80 i jestem zadowolony chociaż pewnie już teraz wolałbym d300.

poza tym oba zestawy posiadają obiektywy kit, które zwykle nie świecą genialnością a to szkła są dość istotne. Pooglądaj na stronach testy jak wypadają te szkła i wybierz lepszego.

warto także zastanowić się do tego po co ci taki aparat, bo jak masz robić zdjęcia na imprezie u babci to chyba lepiej wybrać jakąś chybrydę ;)

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo jak masz robić zdjęcia na imprezie u babci


Bardziej potrzebny mi taki gdzie w terenie, krajobrazy nature....

owady, robaczki itp :ziober2: czyli tez makro wchodzi w gre

Nic z portretow
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.