Ewcia101
Posty: 1 (po ~1192 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
Ewcia101
  26 sierpnia 2022 (pierwszy post)

Witam. Moje poprzednie konto zostało zablokowane.Z info wynikało, że złamałam regulamin lub rozsyłałam spam...chcac wiedzieć więcej napisałam do 3 moderatorów. Jeden odczytał i cisza, drugi odesłał dalej a trzeci jak papuga powtarzał "konto zostało zablokowane" To akurat żadne odkrycie, ale chciałam poznać KONKRETNY powód. Moderator mnie zapytał, czy w ostatnim czasie dodawałam dużo głosów na użytkowników. No tak, wkoncu chyba też temu służy ten portal..??? Czyli oddałam za dużo głosów i dlatego zablokowali mi konto??? Kolejne pytanie (na które moderator też nie umiał odpowiedzieć, a nawet nie zrozumiał.. ) Czy moje zablokowane konto widnieje z FOTKĄ profilową czy bez? Mialam sytuacje, ze kto miał w ulubionych czyjeś konto z fotką profilową,ale po wejściu w to konto pojawiało się info "to konto zostało zablokowane". Więc pytam: czy jeśli ktoś ma mnie w ulubionych lub w konwersacji to moje zablokowane konto jest widoczne z fotką profilową czy bez? Jeśli tak, to jest opcja żeby ja usunąć? Liczę, że znajdzie się tu mądra głowa, która będzie umiała mi odpowiedzieć na tak (wydawało mi sie) banalne pytania..??

xAnonymouSx
Posty: 34 (po ~1084 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 8
xAnonymouSx
  27 sierpnia 2022

Hmm... Pomyślmy 🤔
Blokada konta na pewno nie mogła być nałożona za... "oddawanie głosów na profile i zdjęcia"
Dlaczego? A no dlatego...

Regulamin serwisu społecznościowego Fotka z dnia 21 maja 2018 roku.
Dział III - Rejestracja i zasady korzystania z Serwisu
Art. 12
Zarejestrowany Użytkownik Serwisu, ma prawo do:
c) przeglądania Profili innych Użytkowników, a także głosowania na profile i zdjęcia


Dziwnie sformułowany został powód blokady ➡ "złamałam regulamin lub rozsyłałam spam" ⬅ Przecież rozsyłanie spamu wiąże się ze złamaniem regulaminu.
—″—
Art. 13 Niedozwolone jest:
f) rozsyłanie spamu


Czy moje zablokowane konto widnieje z FOTKĄ profilową czy bez? To akurat sama powinnaś wiedzieć... Twoje konto, więc Ty powinnaś wiedzieć czy dodałaś zdjęcie profilowe czy też nie. Moderator ma prawo usunąć Twoje zdjęcie i nałożyć blokadę na konto jeżeli nie spełniasz tych o to zasad...

Zasady dodawania zdjęć, filmów i innych treśći graficznych
I. Zdjęcia
https://i.imgur.com/S4ZR8LL.jpeg

Nieprzestrzeganie zasad skutkować będzie:
- usunięciem zdjęcia
- czasowym banem na dodawanie zdjęć (czas długości bana zależny jest od rodzaju przewinienia)
- blokada konta na stałe (w sytuacji wielokrotnego lub rażącego łamania regulaminu)


🔴 Jeśli nie złamałaś żadnej zasady dotyczącej zdjęć, to Moderator nie usunął ich z Twojego profilu i powinny być widoczne nawet podczas blokady konta 🔴

🔹 Czy jest opcja żeby usunąć zdjęcia podczas blokady? Nie ma... 🤷🏻‍♂ Zostanie odblokowane, to sama możesz to uczynić. Chyba, że mówimy o sytuacji w której otrzymałaś tzw. Perm Bana (trwałej blokady), wtedy raczej Twoje konto zostanie usunięte z serwisu po 30 dniach, a wraz z nim wszystko co znajduje się na profilu.

Jeżeli nie zgadzasz się z nadaną blokadą lub chcesz złożyć skargę, to skontaktuj się z Moderatorem Globalnym


*Post zawiera informacje, które mogą, ale nie muszą być prawdziwe - jestem tylko zwykłym użytkownikiem serwisu, więc napisałem tak jak Ja to widzę, popierając Swoje zdania Regulaminem.
Każdy ma prawo mnie poprawić, a jeśli będą jakieś pytania / niejasności, to chętnie odpowiem / wytłumacze.
Hiacynta
Hiacynta
  27 sierpnia 2022
Ewcia101
Ewcia101: napisałam do 3 moderatorów. Jeden odczytał i cisza, drugi odesłał dalej a trzeci jak papuga powtarzał "konto zostało zablokowane" To akurat żadne odkrycie, ale chciałam poznać KONKRETNY powód.
Takiej informacji udzielić może jedynie Fotka Przyjaciel, których znajdziesz tutaj: https://pl.fotka.com/przyjaciele#fotka_przyjaciele lub Fotka Team do których możesz napisać wypełniając formularz: https://pl.fotka.com/kontakt . Moderatorzy pozostałych działów nie udzielą Ci takowej informacji.
Ewcia101
Ewcia101: Moderator mnie zapytał, czy w ostatnim czasie dodawałam dużo głosów na użytkowników. No tak, wkoncu chyba też temu służy ten portal..??? Czyli oddałam za dużo głosów i dlatego zablokowali mi konto???
Jeśli generujesz duży ruch oddając dużo głosów w krótkim czasie, możesz dostać bana i blokadę na dostęp do konta.
Ewcia101
Ewcia101: Czy moje zablokowane konto widnieje z FOTKĄ profilową czy bez?
Jeśli zdjęcia na profilu są zgodne z regulaminem, czyli nie można ich usunąć- tak, zdjęcie profilowe (tzw. avatar) będzie widoczne dla użytkowników.
Ewcia101
Ewcia101: Mialam sytuacje, ze kto miał w ulubionych czyjeś konto z fotką profilową,ale po wejściu w to konto pojawiało się info "to konto zostało zablokowane".
Nie można wejść na profil który został zablokowany, co do zdjęcia profilowego jw.
Ewcia101
Ewcia101: Więc pytam: czy jeśli ktoś ma mnie w ulubionych lub w konwersacji to moje zablokowane konto jest widoczne z fotką profilową czy bez?
jw.
Ewcia101
Ewcia101: Jeśli tak, to jest opcja żeby ja usunąć?
Nie, jeśli zdjęcia są zgodne z regulaminem.

Warto również pamiętać, że zablokowany dostęp do konta, czyli na logowanie się, nie jest tym samym co zablokowanie konta na stałe. Różnica między tym jest taka:
konto zablokowane na stałe- brak możliwości odwiedzenia profilu i zalogowania się na konto
blokada dostępu do konta- brak możliwości zalogowania się na konto, dostępna możliwość przeglądania profilu będąc niezalogowanym lub zalogowanym na innym koncie.
Powód blokady konta lub blokady dostępu do konta nie jest podawany na forum, w razie pytań skontaktuj się z Fotka Przyjacielem lub Fotka Team. Linki podałam wyżej.
xAnonymouSx
xAnonymouSx: Blokada konta na pewno nie mogła być nałożona za... "oddawanie głosów na profile [...]"
Może być.
xAnonymouSx
xAnonymouSx: Dziwnie sformułowany został powód blokady ➡ "złamałam regulamin lub rozsyłałam spam" ⬅ Przecież rozsyłanie spamu wiąże się ze złamaniem regulaminu.
Nie ma w tym nic dziwnego. Tekst ma być formą ostrzeżenia.
xAnonymouSx
xAnonymouSx: Jeżeli nie zgadzasz się z nadaną blokadą lub chcesz złożyć skargę, to skontaktuj się z Moderatorem Globalnym
Skarge na Fotka Przyjaciela zgłasza się do Fotka Team, na resztę moderatorów do Moderatora Globalnego zgodnego z przydziałem (aktualnie wyróżniamy MG: czatu, kamerek i zdjęć), jednak każdy z Fotka Przyjaciół/Fotka Team'u- udzieli Ci informacji odnośnie Twoich blokad (bez znaczenia na co aktualnie je posiadasz) jeśli masz jakieś pytania, zastrzeżenia lub pokieruje Cię do odpowiedniej osoby.
xAnonymouSx
Posty: 34 (po ~1084 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 8
xAnonymouSx
  27 sierpnia 2022
Hiacynta
Hiacynta: Może być

To bardzo dziwne i najwyższa pora chyba wziąć się za poprawki w Regulaminie, bo jedno przeczy drugiemu.
Przytoczyłem Art. 12 z Regulaminu Serwisu, który POZWALA użytkownikom oddawać głosy na profile innych = ➡ Jest na to ZGODA ⬅ udzielona od samej Administracji serwisu, ale gdy tylko w krótkim czasie oddamy za dużo głosów, to od razu z automatu zostaje nałożona blokada 🤦🏻‍♂

🔴 Czy jest gdzieś informacja dla UŻYTKOWNIKA ostrzegająca go przed blokadą, jeśli nie zaprzestanie oddawać dużej ilości głosów w krótkim czasie? 🤔 Może warto dodać limity, np. 10 na 24h.

Polecam zapoznać się z Art. 4 Regulaminu... Ten artykuł jasno mówi, że gdy tylko użytkownik podczas rejestracji zaznaczy odpowiednie pole, to automatycznie akceptuje Regulamin Serwisu, a w jego skład wchodzi Art. 12 który pozwala oddawać głosy.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Hiacynta
Hiacynta: Nie ma w tym nic dziwnego. Tekst ma być formą ostrzeżenia

"Tekst ma być formą ostrzeżenia" 🤔 a to nie jest tak, że ostrzeżenie ↔ upomnienie, w tym przypadku mowa jest o blokadzie konta, czyli jest nakładana blokada i zostaje podany powód tej blokady?
Raczej nie upominacie / ostrzegacie użytkowników, że robią źle i mają zaprzestać, bo skończy się to blokadą.

Moim zdaniem dziwnie brzmi powód blokady: został złamany regulamin lub rozsyłano spam.
Konkretnie należy podawać powody kar, a nie tak by użytkownik miał się domyślać o co mogło chodzić Moderatorowi.
W końcu złamanie regulaminu to nie jest konkretny powód... Konkretnym powodem jest rozsyłanie spamu. Tego "lub" tam nie powinno być (chyba, że to ta Pani wyżej "coś" pokręciła, to zwracam honor)
Hiacynta
Hiacynta
  28 sierpnia 2022
xAnonymouSx
xAnonymouSx: Polecam zapoznać się z Art. 4 Regulaminu... Ten artykuł jasno mówi, że gdy tylko użytkownik podczas rejestracji zaznaczy odpowiednie pole, to automatycznie akceptuje Regulamin Serwisu, a w jego skład wchodzi Art. 12 który pozwala oddawać głosy.
Polecam zapoznać się z całym regulaminem, a nie tylko wyjątkami które są dla Ciebie czy innych- najważniejsze.
1) Regulamin serwisu społecznościowego Fotka z dnia 21 maja 2018 roku, dział I art. 4, idąc dalej, dział III art. 13e.
2) Zasady obowiązujące na Fotka.com, XI. Niedozwolone programy(automaty).
Wypowiadanie się na temat słuszności blokad (jakichkolwiek) przez osoby do tego nieuprawnione oraz przez osoby, które takowych blokad nie posiadają jest nie na miejscu. Nie znasz zasad wewnętrznych ani historii danego użytkownika.
Dodatkowo wyjaśnię kwestię tego
xAnonymouSx
xAnonymouSx: Moim zdaniem dziwnie brzmi powód blokady: został złamany regulamin lub rozsyłano spam.
Takie coś nie ma miejsca! Autorka tematu skłamała, w jakim celu? Niech każdy wyciągnie sam swoje wnioski. Oto jaką informację otrzymujemy gdy konto zostanie zablokowane na stałe:


Została udzielona klarowna i wyczerpująca temat odpowiedź, nie ma sensu dalej drążyć, jw.
xAnonymouSx
xAnonymouSx: pora chyba wziąć się za poprawki w Regulaminie, bo jedno przeczy drugiemu
Sugestie i propozycje w tej sprawie proszę kierować do FotkaTeam: https://pl.fotka.com/kontakt
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.