esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 658
esquilo
  25 maja 2013 (pierwszy post)

Dzień dobry :-)

Od jakiegoś czasu - w sumie kilku miesięcy obserwuję, że na czacie - pokojach każdego rodzaju - powstają swojego rodzaju nowe, "epickie" wyrazy/zwroty i jestem ciekawa, skąd to się bierze - z tzw. znudzenia, chęci "zabłyśnięcia" na mainie - bycia zauważonym? ( co wcale mnie nie dziwi)
Z drugiej strony, niektóre z tych wyrazów są zabawne, wzbudzają kontrowersje, co do ich "stosowności użycia" - z uwagi na kulturę i sposób odbioru przez innego usera.

1. "...Osomka..." - :wtf:
2. "...Wypapuziona jesteś..." - hahahahah.
3. "Skont ta cała chocicza się bierze?...".

A gdy ktoś napisze:
1. Koteria - grupa osób.
2. Cymelia - archiwa.
3. Ścibolisz - chaotycznie piszesz.
...jest wyśmiewany za słowotwórstwo, a przecież to polskie wyrazy?

Mała wzmianka - ciekawostka:
Kontrowersyjny na pewno jest wyraz "cioty" - wg staropolskiego zabobonu ludowego - złe duchy nasyłające myszy i wywołujące u ludzi kołtun (dla mniej obeznanych - bardzo splatane włosy, nie dające się rozczesać). Wyraz "ciota" w osobie pojedynczej, jeszcze w XIX i na początku XX wieku, w niektórych częściach Polski używany był na oznaczenie czarownicy.
Ogólnie, każdy zna znaczenie potoczne tego słowa.

praksyda
praksyda
  25 maja 2013
esquilo
esquilo: 1. "...Osomka..." - 2. "...Wypapuziona jesteś..." - hahahahah. 3. "Skont ta cała chocicza się bierze?...".


pierwsze czytam, nie widziałam jeszcze żeby ktos tak pisał ;o
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 658
esquilo
  25 maja 2013
praksyda
praksyda: nie widziałam jeszcze żeby ktos tak pisał

Echh...dlatego napisałam. Tylko ja wyłapuję takie "nowości" :woot:
Bianka
Bianka
  25 maja 2013

praksia, też jesteś wypapuziona ;* :rotfl:
Skąd to się bierze.. raczej to spontaniczne tworzenie nowych słów.. i chwilowe :D nie spotykam sie często z takimi zwrotami i szczerze się z tego ciesze bo nie wiem czy bym się dogadała z jakiś osobnikiem w takim slangu :D

praksyda
praksyda
  25 maja 2013
esquilo
esquilo: A gdy ktoś napisze: 1. Koteria - grupa osób. 2. Cymelia - archiwa. 3. Ścibolisz - chaotycznie piszesz.

po co uzywac niezrozumiałych dla wszystkich słów na czacie, przeciez nie chodzi o to żeby komus pokazać
że potrafie posługiwać sie wyszukanymi słowami, często to przynosi później odwrotny skutek.(nie powiem jaki)
esquilo
esquilo: Tylko ja wyłapuję takie "nowości"

chyba tak, albo ja ślepa :woot:
Bianka
Bianka: praksia, też jesteś wypapuziona ;*

wariatka ;* :rotfl:
Shaitan
Shaitan
  25 maja 2013

Tęga rozkmina Madziu xD

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 658
esquilo
  25 maja 2013
praksyda
praksyda: po co uzywac

Nie wiem, ja to przyznam - skopiowałam celem napisania postu. :mrgreen:

praksyda
praksyda: chyba tak



Bianka
Bianka: się dogadała z jakiś osobnikiem w takim slangu

Czasem mi się to udaje - aczkolwiek, ja tak bardzo jestem wiewiórką. :ziober2:

Shaitan
Shaitan: Tęga rozkmina Madziu

Daginda
Daginda
  25 maja 2013
esquilo
esquilo: z tzw. znudzenia, chęci "zabłyśnięcia" na mainie - bycia zauważonym?

ḿ̧̜̙ảͯ̊̑ͣ̎҉̺̤̫̗̻̘̤̲s̸̢͖̗͚̙̾̅̕z̴̥͖̥̬͚͙̮̒ͩ̐̓̉ ̝̜̲̺̥̟͊ͅͅd̠̩̱̎ͥ̑̀ͮ̅ͨz̨͉̔͟͟ȋ̡͐ͪͦ̑͏̜̮̰͍̻̺ẃ̭̖̺͖͚̪̄ͮ͑ͭ̋͑̄̎͞ͅͅn̵̯͉̬̞͈̟͋̽̚͠e̸̢̫̖̣̤̣̜͍ͣ̄ͯ͗ ̶͎̯̊͑̓ṙ̲̱͙͚̩̲̙̙ͧ̄̃̀̕͠ò̫͚̳̯͙ͣ̑̽͐ͦ̕z̛ͩͣ̾̆̚͡͏̫͈̯͓k̵̸̢̰̱̝͉̯̰͓͙̠͐͗̆́͐ͫm̨̜̭͔͉̼̰̠͔̯̓͂̽̋ͩ͗ͪ̅i̳͔ͧͦñ̜̫̙̱̭͍͎̺̙̅́͢y̶̗̘͉̑̂̿͡ ̶̸͕̤̯͔̌͑̇ͣͣ̽̈ͬ̽͢
̷͇̻͙̰̝̝̬̮̌̋͊̑̈ͪ̋ͮ́l̸̨͈̇̆̋̎̀̓̌͂͆ṵ̷̡̣̞̯͉̳̞̠ͯ̀ͬͤ̃̈̈ͭͧd̮̪̥͓̟̳ͣ̏́̋͋́́ͅẓ̡̲̹̮̗̥̊̈́͘i̐̈͏̮̰͍̪̙e̯͈̥͓̱͕̿ͅͅ ̹̫̫̯̳̥͌ͤ̿̎͗̄͛̏͜͞ͅp̷̵͍ͫ̓̐̐͂o̶̞̹͚͎ͨͫ̎̋̈͒͋͑̏͠m̧̩͙ͧ̍͒̽i̵̝̰͖̠͇͍̠̾͆͒̔ͦę̡̬̺͍̥͔̻͛̒̊͊̂͊͘d̗̝̲̞͉̘̞ͦͭ̆̏̐̋͟z̳̣̘̦͋̌̈́͑y̴̗̤͔̹̙͕̱ͤͯͫ́ ̤͚̱ͣ̑͜s̤̺͋̔͜͠o̴͇̗̘̺̹̺̭ͥ̑b͙̮͔̩͎̠͗ͪ͒̍͋̑̊̄ą͊ͨ͢҉̷̮̯̳͕ ̽́̆ͭ͆ͫ҉̭͖̞̭̫͔͠ͅp̵̢̯̣̣͖͈̠̗̞͑̊͐̑ͮͥͅi͇̹͓̱̭̖̍ͣ͡ş̞̰̩̲ͩ̀̒ͥ͝z̋̌̍̓̈́̎̚͏̤̠̠̣̳͍ͅą̘̤̞̗̗͐̓ͧ,̴̞̩̙͗ͦ͛͑ͯ͐ͅ ̸̷̟̠̳̭̫̓̒̎ͩ͆̑ͮá͍̤͓͇͒ͪ̀̊͟ ͚̳̹͔̹ͬͥ̑̀̎͜͡Ť̸̨̟̭̫͖̮͍̠̾̒̇̔ͤ͐y̷̙̝͕̩̤̠̋̃̉̂ͨͦ͌̍ͅͅ ͈̣̤̤̘̹͍̺̓̒ͮ̇ż̛̗̩̝͙̄̿ͩ̅̆͡ẽ̸̩̲̱̯̓ͯͭ͐̾̾ ͇̰ͧ̔ͧ͛͋̅̐ͧ͝c̖̠̱͉̠ͣ̉̌ͧ̊͌̌̑̀h̷̟̦̋̎͊̓̀c̷̨̣̞̠̘̩̽̓́͌ͭ̚ą̹̼ͯͯ͡ ̭͇͎̬̜͔̘ͬ͛̍̆̕͞z̩̰̟̳͖͕ͬ̄̍ͥ̎͘͟a̮̲̪ͭ́̀̄ͮ̈̎ͥ͘b̦̖̩͉̼͉̹̘͙̉̀̚ł̸̡̨̪͈͉̙͐͒ͅy̘̩͎̫͕͎̾́͜s͔͙̍͊̋̌̆͛͂̔́͞͠n̢͙̖͇̭̩̟̩̠͛͛̀̌̐ą̷̶͙̹͓̮̺̲͕͇̔̋͠ć̵͍̲̩̬̑͊͂ͧ́̋ͅ ̸̼͎̊ͤ͛͌̋͑̑ͅǑ̠̮͓̼ͦ̍̾ͩ͑͐̋͢.͖ͫ̇ͅo̧̗͎̔͋
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 658
esquilo
  25 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ḿ̧̜̙ảͯ̊̑ͣ̎҉̺̤̫̗̻̘̤̲

:rotfl: Jesteś mistrzynią - skąd to skopiowałaś? :ninja:
Mandarino
Mandarino
  25 maja 2013
esquilo
esquilo: 1. Koteria - grupa osób.

Mi się kojarzy z kociarzami nie wiem czemu :and:
esquilo
esquilo: 1. "...Osomka..." - 2. "...Wypapuziona jesteś..." - hahahahah. 3. "Skont ta cała chocicza się bierze?...". A gdy ktoś napisze: 1. Koteria - grupa osób. 2. Cymelia - archiwa. 3. Ścibolisz - chaotycznie piszesz.

Muszę się nauczyć tych słów na pamieć d83dde1c
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 658
esquilo
  25 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: kociarzami

Lubię koty. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: na pamieć

Po co :woot:
gaillard
gaillard
  25 maja 2013

Ładafak.:rotfl:
Czatowicze chyba przechodzą jakąś ewolucję umysłową. Dziwny jest fakt, że najpierw robią błędy ortograficzne, a potem przechodzą na tworzenie nowych, pociesznych słów. :D (oczywiście nie piszę tu o wszystkich)
Grunt, że jeszcze nie piszą do siebie jakiś prehistorycznych stękań. :ssh:

Johnson
Johnson
  25 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ḿ̧̜̙ảͯ̊̑ͣ̎҉̺̤̫̗̻̘̤̲s̸̢͖̗͚̙̾̅̕z̴̥͖̥̬͚͙̮̒ͩ̐̓̉ ̝̜̲̺̥̟͊ͅͅd̠̩̱̎ͥ̑̀ͮ̅ͨz̨͉̔͟͟ȋ̡͐ͪͦ̑͏̜̮̰͍̻̺ẃ̭̖̺͖͚̪̄ͮ͑ͭ̋͑̄̎͞ͅͅn̵̯͉̬̞͈̟͋̽̚͠e̸̢̫̖̣̤̣̜͍ͣ̄ͯ͗ ̶͎̯̊͑̓ṙ̲̱͙͚̩̲̙̙ͧ̄̃̀̕͠ò̫͚̳̯͙ͣ̑̽͐ͦ̕z̛ͩͣ̾̆̚͡͏̫͈̯͓k̵̸̢̰̱̝͉̯̰͓͙̠͐͗̆́͐ͫm̨̜̭͔͉̼̰̠͔̯̓͂̽̋ͩ͗ͪ̅i̳͔ͧͦñ̜̫̙̱̭͍͎̺̙̅́͢y̶̗̘͉̑̂̿͡ ̶̸͕̤̯͔̌͑̇ͣͣ̽̈ͬ̽͢ ̷͇̻͙̰̝̝̬̮̌̋͊̑̈ͪ̋ͮ́l̸̨͈̇̆̋̎̀̓̌͂͆ṵ̷̡̣̞̯͉̳̞̠ͯ̀ͬͤ̃̈̈ͭͧd̮̪̥͓̟̳ͣ̏́̋͋́́ͅẓ̡̲̹̮̗̥̊̈́͘i̐̈͏̮̰͍̪̙e̯͈̥͓̱͕̿ͅͅ ̹̫̫̯̳̥͌ͤ̿̎͗̄͛̏͜͞ͅp̷̵͍ͫ̓̐̐͂o̶̞̹͚͎ͨͫ̎̋̈͒͋͑̏͠m̧̩͙ͧ̍͒̽i̵̝̰͖̠͇͍̠̾͆͒̔ͦę̡̬̺͍̥͔̻͛̒̊͊̂͊͘d̗̝̲̞͉̘̞ͦͭ̆̏̐̋͟z̳̣̘̦͋̌̈́͑y̴̗̤͔̹̙͕̱ͤͯͫ́ ̤͚̱ͣ̑͜s̤̺͋̔͜͠o̴͇̗̘̺̹̺̭ͥ̑b͙̮͔̩͎̠͗ͪ͒̍͋̑̊̄ą͊ͨ͢҉̷̮̯̳͕ ̽́̆ͭ͆ͫ҉̭͖̞̭̫͔͠ͅp̵̢̯̣̣͖͈̠̗̞͑̊͐̑ͮͥͅi͇̹͓̱̭̖̍ͣ͡ş̞̰̩̲ͩ̀̒ͥ͝z̋̌̍̓̈́̎̚͏̤̠̠̣̳͍ͅą̘̤̞̗̗͐̓ͧ,̴̞̩̙͗ͦ͛͑ͯ͐ͅ ̸̷̟̠̳̭̫̓̒̎ͩ͆̑ͮá͍̤͓͇͒ͪ̀̊͟ ͚̳̹͔̹ͬͥ̑̀̎͜͡Ť̸̨̟̭̫͖̮͍̠̾̒̇̔ͤ͐y̷̙̝͕̩̤̠̋̃̉̂ͨͦ͌̍ͅͅ ͈̣̤̤̘̹͍̺̓̒ͮ̇ż̛̗̩̝͙̄̿ͩ̅̆͡ẽ̸̩̲̱̯̓ͯͭ͐̾̾ ͇̰ͧ̔ͧ͛͋̅̐ͧ͝c̖̠̱͉̠ͣ̉̌ͧ̊͌̌̑̀h̷̟̦̋̎͊̓̀c̷̨̣̞̠̘̩̽̓́͌ͭ̚ą̹̼ͯͯ͡ ̭͇͎̬̜͔̘ͬ͛̍̆̕͞z̩̰̟̳͖͕ͬ̄̍ͥ̎͘͟a̮̲̪ͭ́̀̄ͮ̈̎ͥ͘b̦̖̩͉̼͉̹̘͙̉̀̚ł̸̡̨̪͈͉̙͐͒ͅy̘̩͎̫͕͎̾́͜s͔͙̍͊̋̌̆͛͂̔́͞͠n̢͙̖͇̭̩̟̩̠͛͛̀̌̐ą̷̶͙̹͓̮̺̲͕͇̔̋͠ć̵͍̲̩̬̑͊͂ͧ́̋ͅ ̸̼͎̊ͤ͛͌̋͑̑ͅǑ̠̮͓̼ͦ̍̾ͩ͑͐̋͢.͖ͫ̇ͅo̧̗͎̔͋


:nielapie: :rotfl:
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 658
esquilo
  25 maja 2013
gaillard
gaillard: Grunt, że jeszcze nie piszą do siebie jakiś prehistorycznych stękań.

Ojezuuu, nie trzeba było tego pisać Agnieszko, teraz tylko czas...i będzie nowe "objawienie" :ziober2:.
gaillard
gaillard
  25 maja 2013
esquilo
esquilo: Ojezuuu, nie trzeba było tego pisać Agnieszko, teraz tylko czas...i będzie nowe "objawienie"

I będzie 'Otrzymujesz blokadę na czat za ugabuga bu ee e u!' :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.