closeted
closeted
  11 maja 2013 (pierwszy post)

"Hej, chłopaki, posłuchajcie tego...
1 na 10 argentyńskich mężczyzn jest gajem
Gejem, człowieku, czyta się gejem
1 na 10?
Tak, 1 na 10 mężczyzn
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, ups!
...
Coś nie tak? Podobam wam się?"

To był tylko pretekst do rozmowy na temat męskości w XXI wieku. Bo przecież czasy się zmieniły i to diametralnie. Mężczyzna już nie musi być silny, aby mógł przynieść upolowane przez siebie mięso do domu. Nie jest łowcą. Ba, zdarza się, że jest na utrzymaniu kobiety. Idąc dalej, mężczyzna nie tylko musi zadbać o rodzinę, zapewnić bezpieczeństwo i byt, być oporą i jednym z filarów, ale również ma dzielić obowiązki domowe, zajmować się dziećmi, być czuły i ciepły. No ale jak to? Silny i twardy, ale równocześnie łagodny i kochający? Przecież te cechy wykluczają się wzajemnie, czyż nie?

Więc współczesny mężczyzna jaki ma być? On sam tego nie wie. Gdy jest zakurzony, wypaćkany olejem, spocony i zarośnięty, bo przecież ciężko pracuje i nie przejmuje się swoim wyglądem, jest brudasem. Gdy dba o siebie, układa włosy, używa kosmetyków, jest co najmniej metroseksualny, a na pewno niezbyt męski. Kryzys męskości, czy znak czasu?

Kiedy mężczyzna przestaje być męski, a kiedy wręcz przeciwnie, pokazuje 100% swojej męskości?
Bianka
Bianka
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: Zarost u mężczyzny

DELIKATNY ! jestem za < 3
gaillard
gaillard: Jakby kobieta wyszłaby na miasto w krótkich spodenkach z 4dniowym zarostem na nogach, to chyba byłby już problem.

są i takie.. przypadki..
gaillard
gaillard: Nie krytykuję, tylko staram się polemizować. :[ :*.

w tym wszystkim najbardziej przekonujący jest buziak :D ;*
gaillard
gaillard
  12 maja 2013
Shaitan
Shaitan: Ale zarost na nogach u kobiet też jest rzeczą normalną, naturalną. Tylko postęp społeczeństwa wymusił ich golenie :D Ale temu to akurat sprzeciwiać się nie będę xD

Bosz, źle to ujęła. Facet to facet: powinien być 'szorstki'; kobieta zaś 'gładka' :D
Czy gdzieś napisałam, że u kobiety włosy na nogach są nienaturalne i nienormalne? :ziober2: Nie, więc proszę mi tu nie wpajać swojego toku myślenia, tylko czytać ze zrozumieniem. :D
Bianka
Bianka: DELIKATNY ! jestem za < 3

Bródka też jest całkiem, całkiem. :3 Ale krótka.
Bianka
Bianka: w tym wszystkim najbardziej przekonujący jest buziak :D ;*

Wyraża więcej niż tysiąc słów. :D
Shaitan
Shaitan
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: Bosz, źle to ujęła. Facet to facet: powinien być 'szorstki'; kobieta zaś 'gładka' :D Czy gdzieś napisałam, że u kobiety włosy na nogach są nienaturalne i nienormalne? Nie, więc proszę mi tu nie wpajać swojego toku myślenia, tylko czytać ze zrozumieniem. :D


Jak ja uwielbiam cię wkurzać :ziober2:
gaillard
gaillard
  12 maja 2013
Shaitan
Shaitan: Jak ja uwielbiam cię wkurzać


Paszoł won.
A jak nie to zaraz kopa w dupę dostaniesz. :ziober2:
closeted
closeted
  12 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko z Umiarem jednak wtedy nie przesadzone jest jeszcze do przyjęcia
To co w takim razie jest przesadzone?

gaillard
gaillard: Ale dla mnie to już nie są podstawowe kosmetyki. ;> Jak już mówiłam to rzecz gustu.
Podałaś krem do twarzy jako podstawowy a krem do rąk już takim nie będzie? Nie widzę konsekwencji w rozumowaniu.
gaillard
gaillard: Nie wiem czy przemycie twarzy i spięcie włosów można zaliczać do dbania o siebie. Hm. To raczej jest trzymanie fasonu, coby ludzi nie odstraszać wyglądem czy zapachem. :P
To co w takim razie jest dbaniem o siebie? (w taki sposób, żeby mieć umiar i nie przesadzić?) Czy w ogóle można to uprościć i zdefiniować?
gaillard
gaillard: Skoro mężczyźni są uznawani za płeć brzydką, to niech już sobie będą tymi 'brzydkimi'.
Ale właśnie może już nie chcą być tacy? Jeśli kobiety chcą być silne, to dlaczego mężczyźni nie mogą być piękni?
gaillard
gaillard: Ja przedstawiłam tylko swoje zdanie na ten temat, ale wiem jak to jest w rzeczywistości.
Rozumiem i szanuję. Jednak, cytując Margotkę, tylko krowa nie zmienia zdania, więc warto chyba porozmawiać i przedstawić różne punkty widzenia.

Konto usunięte
Konto usunięte:
Parafrazując Twoje słowa, dlaczego dodajesz durne posty?

praksyda
praksyda: zalezy co brac tu pod uwage wygląd, styl ,sposób bycia, osobowość?
Wszystko to i jeszcze więcej.
A jeśli chodzi o podany przykład, nie bardzo rozumiem. Obydwóch panów ma zarost, włosy na żel (czy coś podobnego) i prawdopodobnie sweter z V-wcięciem. Według różnych znanych kryteriów można przewrotnie stwierdzić, że to ten drugi jest bardziej męski (patrz: tatuaż). Pierwszy model ma założony szal, przez lata atrybut wyłącznie kobiecy.
praksyda
praksyda: Jak sie wychodzi na ulice czesto w duzych miastach i przechodząc obok ,zastanawiasz sie, czy to kobieta czy mężczyzna to w takich chwilach popieram aborcje, nieogarniam współczesnej mody, albo serio cos sie z tym światem dzieje. Chcą pokazac jak bardzo są innni, dla nich jest to bycie sobą, dla mnie.....albo lepij nie napisze, starczy o wyglądzie.
Masz na myśli zarówno mężczyzn jak i kobiety, czy tylko tych pierwszych?
praksyda
praksyda: ciężka praca nie zwalnia z higieny i dbania o siebie, to kobiety mają chodzić zawsze czyste zadbane a facet moze sobie chodzić brudny nieogolony, bo cięzko pracuje? ... niech dba o siebie, ale niech nie poświęca na to więcej czasu od kobiety.
Niestety, tu widzę pewną sprzeczność. Napisałbym całą masę różnych względnych, ale kto ma czas to czytać? W każdym razie, dlaczego właściwie kobieta może poświęcać dużo czasu na dbanie o wygląd a mężczyzna nie?

Bianka
Bianka: różowa koszulka np podkreśla, że facet jest pewny swojej seksualności i nawet w takim kolorze potrafi być męski. niezależnie od sytuacji pokazuje, że jest facetem.
Czyli męskość to nie strój czy włosy, a zachowanie i pewność siebie?

Shaitan
Shaitan: a czasem wychodzę z domu z 4dniowym zarostem i jakoś nie czuję się przez to mniej męski ;)
Ale właśnie wręcz przeciwnie, powinieneś się czuć bardziej męski :-P
Shaitan
Shaitan: Ogólnie w tych czasach pojęcia męskość i kobiecość zostały tak zachwiane, że już do ładu to nie powróci.
Czyli ogólny porządek świata został rozburzony i teraz panuje bałagan, żeby nie powiedzieć innego słowa na b? A co jeśli ten bałagan jest nowym ładem?

gaillard
gaillard: powinien być 'szorstki'; kobieta zaś 'gładka' :D
W dalszym ciągu koncepcja yin i yang? Dwie przeciwności, nieuniknione i naturalne?
Bianka
Bianka
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: Bródka też jest całkiem



Dobrze, że napisałaś o krótkiej bo bym miała polewke :mrgreen:
ale pomyśl.. pleść warkocze leżąc w jego objęciach..
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli męskość to nie strój czy włosy, a zachowanie i pewność siebie?

owszem :P
Shaitan
Shaitan
  12 maja 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
gaillard
gaillard: Paszoł won. A jak nie to zaraz kopa w dupę dostaniesz


A co jeśli się okaże, że mam taki fetysz? :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli ogólny porządek świata został rozburzony i teraz panuje bałagan, żeby nie powiedzieć innego słowa na b? A co jeśli ten bałagan jest nowym ładem?


No raczej nastał nowy ład.. I co? No nic, jakoś trzeba z tym żyć i być sobą ;)

Bianka
Bianka: Dobrze, że napisałaś o krótkiej bo bym miała polewke


:rotfl:
gaillard
gaillard
  12 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Podałaś krem do twarzy jako podstawowy a krem do rąk już takim nie będzie? Nie widzę konsekwencji w rozumowaniu.

Tak samo jak możesz mi wytknąć, że np. krem do golenia nie zaliczyłam do podstawowych kosmetyków. Dla Ciebie konsekwencja to to, że jak napisałam 'krem' to muszę wliczyć w to słowo wszystkie rodzaje kremów zaczynając od kremów pod oczy, a kończąc na kremach do stóp?
Konto usunięte
Konto usunięte: To co w takim razie jest dbaniem o siebie? (w taki sposób, żeby mieć umiar i nie przesadzić?) Czy w ogóle można to uprościć i zdefiniować?

Nie można. Jak już mówiłam to indywidualna sprawa i każdy podchodzi do tego inaczej. Dla jednego faceta używanie mydła podczas mycia się jest już wystarczającym dbaniem o siebie, a zawracanie sobie głowy dezodorantami czy kremami to strata czasu i odbieranie sobie męskości. A dla drugiego opuszczenie opalanka w solarium jest haniebnym zaniedbaniem. ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Rozumiem i szanuję. Jednak, cytując Margotkę, tylko krowa nie zmienia zdania, więc warto chyba porozmawiać i przedstawić różne punkty widzenia.

Właśnie to robię przecież. :D
Ale zdanie może za kilka lat zmienię.
Bianka
Bianka: ale pomyśl.. pleść warkocze leżąc w jego objęciach..

Nienienienie. :rotfl:
Shaitan
Shaitan: A co jeśli się okaże, że mam taki fetysz?

Wcale bym się nie zdziwiła. Ale jeśli to Twój fetysz to proszę, poinformuj mnie o tym. :rotfl:
Shaitan
Shaitan
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: Wcale bym się nie zdziwiła. Ale jeśli to Twój fetysz to proszę, poinformuj mnie o tym.


A będziesz mnie wtedy bardziej loffciać? :rotfl:

Nie, nie mam takich dziwnych fetyszy :D
gaillard
gaillard
  12 maja 2013
Shaitan
Shaitan: A będziesz mnie wtedy bardziej loffciać?

A w ogóle lofciam? :rotfl:
Shaitan
Shaitan: Nie, nie mam takich dziwnych fetyszy :D

Czyli masz tylko normalne fetysze? :D
Shaitan
Shaitan
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: A w ogóle lofciam?

A wkleić screena? :rotfl:

gaillard
gaillard: Czyli masz tylko normalne fetysze? :D


W zasadzie to w ogóle nie mam :woot: Tylko cyckomaniakiem jestem xD
Bianka
Bianka
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: Nienienienie.

ja tam swoje wiem :mrgreen:
gaillard
gaillard
  12 maja 2013
Shaitan
Shaitan: A wkleić screena?

Też mam parę screenów z Tobą w roli głównej! :rotfl: [quote=Shaitan]W zasadzie to w ogóle nie mam
Bianka
Bianka
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: Gdybym była w ramionach takiego, to najpierw bym się długo zastanawiała, co ja właściwie tam robię, a potem wzięłabym zapalniczkę. ]:->

maszynka do golenia i na śpiocha d83ddc40 palone włosy śmierdzą. :D chociaż smrodku sobie oszczędź :D
Shaitan
Shaitan
  12 maja 2013
gaillard
gaillard: Też mam parę screenów z Tobą w roli głównej!


OMFG jaka sadystka :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.