Co do treści tematu jak widzę sie zgadamyPo co szukać sensu gdzieś, gdzie go nie ma? Bełkot to bełkot.
Panowie
Zrób mi obiad, to może.
i kto tóó nie pisze po polskuZrób mi obiad, to może.
Co do tematu, słyszałem juz dawno o zaniku chromosomu y, jest bodaj nawet opisany stopień zaniku na pokolenie czy rok, nie pamiętam. Ty jesteś bardziej obcykana. To co mnie bardziej zastanawia, to fakt ze chyba jeden gen odpowada za jedną cechę. różnice płciowe między mężczyzną a kobietą to przecież nie tylko układy rozrodcze. Dowiedziono przecież ze różnimy się wielkością mózgu - kobiety mają większy, oraz samym jego działaniem - ośrodek mowy u kobiet jest centralny, u mężczyzn tylko jedna półkula za to odpowiada. Żartobliwie to przez to kobiety są aż tak wygadane a mężczyźni bardziej konkretni w swoich wywodach. Duża różnica występuje w przypadku bodaj przysadki i neuronów lustrzanych i jeszcze czegoś również. W konsekwencji tej ewolucji nastąpi tak daleko idący zanik cech anatomicznych, który oczywiście ma przełożenie na cechy osobowościowe?
Nie będzie zaniku cech anatomicznych, jak mówiłam gen odpowiadający za powstanie narządów męskich przenosi się na chromosom X. Wynik: XX z genem = facet. XX bez genu = kobieta.
Nie. Przykład: za barwę oczu czy skóry odpowiada kilka genów. A jeden gen może odpowiadać za kilka cech. Więc to nie jest takie proste.
chyba jeden gen odpowiada za jedną cechę
Nie. Przykład: za barwę oczu czy skóry odpowiada kilka genów. A jeden gen może odpowiadać za kilka cech. Więc to nie jest takie proste.
Dobra ale zgodnie z tym co mówiłaś moze zmienić się zachowanie bardziej kobiece co musi mieć podłoże w zmianach funkcjonowania mózgu a wiec zmiana anatomiczna.Nie będzie zaniku cech anatomicznych, jak mówiłam gen odpowiadający za powstanie narządów męskich przenosi się na chromosom X. Wynik: XX z genem = facet. XX bez genu = kobieta.
Nie. Przykład: za barwę oczu czy skóry odpowiada kilka genów. A jeden gen może odpowiadać za kilka cech. Więc to nie jest takie proste.
Walnąłem babolca. Moja wina.
Aby dodać post, musisz się zalogować.