Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Sfe­ra marzeń, pasji i pragnień ...

Sfe­ra marzeń, pasji i pragnień ...

Galaktyczny1977

na wesoło :)

Galaktyczny1977

na wesoło :)

Galaktyczny1977

na wesoło :)

Galaktyczny1977

nuteczka

Crazy Frog - Axel FGalaktyczny1977

piłka nożna

LIGA MISTRZÓW:

BAYERN MONACHIUM - CRVENA ZVEZDA

3-0

W GRUPIE B. GOL LEWANDOWSKIEGO

Bayern Monachium pokonał 3-0 Crveną Zvezdę Belgrad w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Polak mógł w tym meczu trafić do bramki kilkukrotnie, ale dwa razy piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy, a raz efektownymi "nożycami" uderzył ponad bramką.

Prezioso

Prezioso

Podobny obraz

Lubicie jeść kurczaka? W jakiej postaci najbardziej?

Często go jecie?

Galaktyczny1977

na wesoło :)

Galaktyczny1977

Neptun - najbardziej wietrzna planeta Układu Słonecznego

Najbardziej wietrzną planetą naszego układu słonecznego jest Neptun. Wiatr wieje tam z prędkością 2575 km/h, czyli 9 razy szybciej niż najsilniejszy wiatr na ziemi.

Neptun jest jedyną planetą, której istnienia nie dowiedziono poprzez obserwację na niebie, ale na drodze obliczeń matematycznych! Naukowcy, obserwując odchylenia w ruchu orbitalnym Urana stwierdzili, że musi na niego wpływać inna, nieznana planeta.

Kiedy wiadomo było już teoretycznie gdzie powinien się znajdować (przewidział to Urban Le Verrier) , został zaobserwowany przez Johanna Galle. Neptun został odwiedzony przez tylko jedną sondę kosmiczną Voyager 2, która przeleciała w pobliżu planety 25 sierpnia 1989 roku.

Galaktyczny1977

Wenus - planeta, na której dzień trwa dłużej niż rok

Dzień dłuższy niż rok? Tak właśnie jest na Wenus. Planeta, by okrążyć słońce potrzebuje 225 ziemskich dni, a aby wykonać pełen obrót wokół własnej osi - 243 ziemskich dni. Wynika z tego, że wenusjański dzień jest dłuższy niż wenusjański rok. Co ciekawe, Wenus obraca się w przeciwną stronę niż reszta planet!


Wenus jest trzecim - po Słońcu i Księżycu - pod względem jasności ciałem niebieskim widocznym na niebie.


Swoją nazwę Wenus zawdzięcza rzymskiej bogini miłości o tym samym imieniu. Innymi nazwami, którymi potocznie określa się Wenus, są: Gwiazda Poranna (inaczej: Jutrzenka) lub Gwiazda Wieczorna. Skąd taka rozbieżność? Wenus widoczna jest na niebie zaraz o zachodzie słońca lub tuż przed świtem.

Galaktyczny1977

siatkówka męska

ME SIATKARZY.

CZARNOGÓRA - POLSKA

0:3

Polscy siatkarze wygrali w Amsterdamie z Czarnogórą 3:0 (25:10, 25:17, 25:19) w meczu grupy D mistrzostw Europy. To czwarte zwycięstwo "Biało-Czerwonych", którzy z kompletem punktów prowadzą w tabeli i są już pewni awansu do 1/8 finału.

Grupa

Założona 31 lipca 2009 przez Galaktyczny1977.
Moderatorzy: LokowaBinka, Prezioso
Grupa publiczna dla osób od 15 lat z ręczną akceptacją nowych użytkowników
Kategoria: Hobby

Aktywność grupy

Ostatnio dodane fotki