Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd

Zegar słoneczny w całości

Już 2 tygodnie temu zakończył się montaż zegara słonecznego :)
Pierwsza część kompozycji - zegar czasu zimowego zamontowany został wlipcu. Stalowa konstrukcja ma wysokość 3,1 m, długość 2,28 m iszerokość 3m. Waży około 750 kilogramów. Jego podstawa ma średnicęok. 4 m. Wykonana ona została z płyty granitowej w dwóch kolorach, naktórej umieszczony jest herb Elbląga oraz rok. Aby odczytać godzinęnależy wyszukać cień, który rzuca krawędź zegara równikowegobezpośrednio przy podstawie z herbem. Zegar nie wskazujeczasu urzędowego, a czas słoneczny.
Biorąc więc pod uwagę porę roku zegar będzie się albo późnił, albo śpieszył. Aktualne położenie słońca powoduje, że zegar śpieszy się ok.15 minut. W lutym zaś będzie ok. kwadrans opóźnienia (wreszcie nie będziemy mogli narzekać na opóźnienia pociągów). Najmniejszeróżnice między czasem słonecznym a urzędowym będą w okresie letnim.
Zegar kosztował 100 tysięcy złotych brutto.
Wykonawca zegara: Marek Michowski

http://img503.imageshack.us/img503/6061/zdjcie0255ibn8.jpg

Teraz pozostaje nam czekać na fontanne i dokończenie placu dworcowego... Ale co z tego skoro kamere z dworca zlekwidowano? Za jakis czas zegar będzie pięknie zdewastowany. O odnowieniu dworca PKP słuch zaginął. Podziemny tunel to jedna wielka ruina. Większość miasta nie jest lepsza... Jak narazie robią pozory, że coś robią. Jakby nie patrzeć, Elbląg to nadal wielka dziura zabita dechami. Wystarczy pojechać 60 km dalej (Gdańsk-Sopot-Gdynia) i zobaczyć czym nasze miasto jest naprawdę- niczym, zwykłą wioską.
Przynajmniej takie jest moje zdanie ;]
A jakie Wy macie?

Pozdrawiam, Damnavi.
Konto usunięte
Elbląg { my town } , * { znaky }
10 maja 2009
Konto usunięte
Kamere Z Dworca Zlikwidolwali ... Moze Dla Mnie To I Lepiej ^^ :D
16 listopada 2008
Konto usunięte
pomyślałem tyle ... że chyba musisz być z Elbląga, z całym poważaniem;)
6 listopada 2008
Konto usunięte
co do dworca sie nie wypowiem bo nie bywam w tamtych okolicach. moge powiedziec ze modrzewina dosc pieknie sie rozwija a poki co mozna sie tam cieszyc cisza i spokojem mimo ze sie jest obok skupiska blokow i ulic.
6 listopada 2008
Konto usunięte
Ehe .. ja też nie widziałam.
6 listopada 2008
Anja
Tyyy... Nie widziałam go :szok2:
6 listopada 2008
Konto usunięte
nie no zegar fajny...ale po co? Wydaje mi sie ze sa wazniejsze sprawy ...
6 listopada 2008
Konto usunięte
ja chcem zoo : D a nie ciagle centrum handlowe itp albo kolejne pomniki...elblag spada jakoś...po co jakies zegary sloneczne ?? co to średniowiecze ? ;p
6 listopada 2008
slawek
a na kosze na smieci to nie ma kasy :P
6 listopada 2008
więcej komentarzy (4)