Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd

Agrykola 8 dopuszczona do rozgrywek II ligi

Dziś (3 marca) w Warszawie w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej przebywali przedstawiciele elbląskiej Olimpii. Ich celem było spotkanie z Komisją ds. Licencji Klubowych II ligi.
http://www.e-olimpia.com/images/tapety/duze/5.jpgPrzypomnijmy, iż jesienią ubiegłego roku elbląski klub otrzymał warunkową licencję zezwalającą na grę w II lidze. Wówczas to działacze PZPN w swoim raporcie wykazali wiele uchybień infrastrukturalnych, jakie zastali na obiekcie przy ul. Agrykola. Zarząd klubu wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, właścicielem obiektu, jeszcze przed poprzednią runda usunęli uchybienia. Do wykonania pozostało zadaszenie trybuny oraz zamontowanie monitoringu. I obie te rzeczy zostaną wykonane w najbliższym czasie. Już niebawem obiekt przy ul. Agrykola wzbogaci się o trybunę krytą na 300 miejsc oraz nowoczesny monitoring.

W czasie spotkania z komisją licencyjną Łukasz Konończuk, prezes elbląskiego klubu, przedstawił działaczom piłkarskim dokumentację prac, jakie do tej pory zostały wykonane oraz jakie jeszcze pozostały do wykonania na naszym obiekcie. Sternik Olimpii wręczył także pismo od Grzegorza Nowaczyka, Prezydenta Elbląga, w którym władze naszego miasta zapewniają, że do 8 maja zostaną zakończone prace remontowe trybuny VIP. Prezydent w swoim piśmie poinformował jednocześnie komisję o planach budowy w Elblągu nowoczesnego, typowo piłkarskiego, stadionu. Dostarczone dokumenty i wyjaśnienia przedstawicieli klubu sprawiły, że komisja przedłużyła termin zakończenia prac budowlanych o kolejne dwa miesiące.

- Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez członków komisji licencyjnej - informuje Łukasz Konończuk, prezes Olimpii. - Wysłuchali naszych argumentów, przyjrzeli się dokumentacji, jaką ze sobą zabraliśmy i co nas strasznie cieszy wydali pozytywną decyzję. Dodatkowo, co miłe to fakt, że Krzysztof Smulski, przewodniczący komisji stwierdził, iż spotkał się po raz pierwszy z sytuacją, w której przedstawiciele klubu, bez wcześniejszego wezwania, sami przyjeżdżają do związku i informują o postępie prac na obiekcie.

Pracownicy komisji podczas rozmowy z przedstawicielami Olimpii pozytywnie wypowiadali się na temat zmian, jakie od pewnego czasu mają miejsce w elbląskim klubie. Chwalili także dotychczasowy wkład nowych władz Elbląga w rozwój infrastruktury sportowej oraz z uznaniem odnieśli się do planów inwestycyjnych, dotyczących obiektów sportowych.