Freddie2007
Freddie2007
  19 maja 2009 (pierwszy post)

Podobno:ssh:

W towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski z Grekami w sierpniu zadebiutuje w biało-czerwonych barwach pomocnik OSC Lille, Ludovic Obraniak - czytamy na łamach Przeglądu Sportowego.

Q1: Cieszycie się?
Q2: Jest nam potrzebny w reprezentacji, znajdzie miejsce w pierwszym składzie?
Q3: Czy to dobrze że kolejny obcokrajowiec będzie grał w naszej kadrze, nie wywoła to fali krytyki?

Pozdrawiam Was rodacy! :ziober2:

WueRZet
WueRZet
  20 maja 2009
alexrosers
alexrosers: jedyna roznica miedzy reprezentacjami Europy i nasza to to ze Ci obcokrajowcy rodza sie u nich w kraju i graja tam bo to zawsze wiekszy prestiz dla nich samych grac w Anglii niz np Ghany. Tak samo Niemcy, Francuzi,Portugalczycy i inni ;]

Brednie. Takie naturalizowanie piłkarzy jest domeną państw pokroju Azerbejdżanu, czy Turkmenistanu. Chyba zauważasz zasadniczą różnicę między kimś kto ma rodziców z Ghany, ale urodził się, wychował, i piłkarsko wykształcił powiedzmy w Niemczech, od kogoś kto ma jakieś dalekie korzenie w innym kraju(swoją drogą, jakie relacje z Polską miał Obraniak, przed całą tą wrzawą). Najwięcej na tym wszystkim i tak zyska Obraniak, który pokaże się na międzynarodowej arenie :ziew:

No chyba, że dajesz znak równości między naszymi "obcokrajowcami" jak Olisadebe, czy Roger, a "obcokrajowcami" pokroju Mehmet Scholl z Niemiec, lub rzeszą kolonistów z Francji.
wyrafinowany
wyrafinowany
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Brednie. Takie naturalizowanie piłkarzy jest domeną państw pokroju Azerbejdżanu, czy Turkmenistanu. Chyba zauważasz zasadniczą różnicę między kimś kto ma rodziców z Ghany, ale urodził się, wychował, i piłkarsko wykształcił powiedzmy w Niemczech, od kogoś kto ma jakieś dalekie korzenie w innym kraju(swoją drogą, jakie relacje z Polską miał Obraniak, przed całą tą wrzawą). Najwięcej na tym wszystkim i tak zyska Obraniak, który pokaże się na międzynarodowej arenie No chyba, że dajesz znak równości między naszymi "obcokrajowcami" jak Olisadebe, czy Roger, a "obcokrajowcami" pokroju Mehmet Scholl z Niemiec, lub rzeszą kolonistów z Francji.


to odwieczny spór o to co ważniejsze... prawo krwi czy prawo ziemi.
ja myślę, że jednak Obraniak ponieważ ma przodków Polaków zasługuje na grę w reprezentacji.

A co do krajów zachodnich to tam po prostu społeczeństwo w dużej mierze jest zróżnicowane, a jak się okazuje niemieckie czy francuskie systemy szkoleniowe plus afrykańska, słowiańska czy turecka natura procentują bardzo bardzo dobrze.
bambus1946
WueRZet
WueRZet
  5 czerwca 2009

W piątek Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję potwierdzającą posiadanie polskiego obywatelstwa przez piłkarza Ludovica Josepha Obraniaka.

Decyzja została wydana na podstawie art. 6 ust. 1 o obywatelstwie polskim i art. 104 kodeksu postępowania administracyjnego po rozpatrzeniu wniosku zainteresowanego.

24-letni Obraniak w lutym rozpoczął starania o polski paszport, składając w konsulacie w Lille niezbędne dokumenty. W marcu pocztą dyplomatyczną zostały one wysłane do Polski, trafiając do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewody Mazowieckiego.

Obraniak występuje obecnie we francuskim Lille OSC. W tym sezonie zagrał w lidze w 33 meczach, spędzając na boisku 2414 minut i zdobywając dziewięć goli.

NeverMind1910
NeverMind1910
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski z Grekami w sierpniu zadebiutuje w biało-czerwonych barwach pomocnik OSC Lille, Ludovic Obraniak - czytamy na łamach Przeglądu Sportowego.

Bardzo dobra informacja. Wreszcie będziemy mieć porządnego lewego skrzydłowego. Ponieważ Krzynówek obecnie gra bardzo słabo. Mając na flankach takich piłkarzy jak Obraniak i Błaszczykowski możemy osiągnąć wiele.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q1: Cieszycie się?

Oczywiście. W końcu ma polskie korzenie, gdyby ich nie miał byłbym przeciwny. Precz z naturalizowaniem piłkarzy !

Konto usunięte
Konto usunięte: Q2: Jest nam potrzebny w reprezentacji, znajdzie miejsce w pierwszym składzie?

Jest razem z Bastosem filarem Lille. Oczywiście, że znajdzie miejsce. Francuzi się teraz pukają w czoła. Winowajcom będzie Domenech.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q3: Czy to dobrze że kolejny obcokrajowiec będzie grał w naszej kadrze, nie wywoła to fali krytyki?

Przecież jest Polakiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak z pedała żigolak

Wolisz takich graczy jak Olisadebe, Hernani, Arboleda czy Roger w kadrze ? :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: On chyba nawet jakieś z Polską ma związki ze względu na pochodzenie babki, albo dziadka

Dziadek.
Freddie2007
Freddie2007
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież jest Polakiem.

Takim Polakiem jak ja Ukraińcem:ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Winowajcom

Winowajcą:and:
WueRZet
WueRZet
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wolisz takich graczy jak Olisadebe, Hernani, Arboleda czy Roger w kadrze ?

Dla mnie wszyscy jadą na jednym wózku. Kadra potrzebna im była/jest do osobistej promocji. Zero w tym jakichś wyższych wartości.

Żyję w przekonaniu, że powołanie to zaszczyt na który trzeba zapracować, a nie normalka niczym powołanie do wojska.
NeverMind1910
NeverMind1910
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Takim Polakiem jak ja Ukraińcem

Konto usunięte
Konto usunięte: Winowajcą


Albo twój post jest głupi, albo poprawiasz innych. Zastanów się nad sobą, albo nie pisz głupot. Pisać, aby pisać każdy potrafi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Żyję w przekonaniu, że powołanie to zaszczyt na który trzeba zapracować, a nie normalka niczym powołanie do wojska.

Tak było kiedyś. Dzisiaj w reprezentacji grają Komorowski, Zahorski, Pazdan, Danch.
WueRZet
WueRZet
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak było kiedyś. Dzisiaj w reprezentacji grają Komorowski, Zahorski, Pazdan, Danch.

Niestety. Ale mamy piłkarzy na "international level" na jakich widocznie zasługujemy :ninja:
Freddie2007
Freddie2007
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Albo twój post jest głupi, albo poprawiasz innych. Zastanów się nad sobą, albo nie pisz głupot. Pisać, aby pisać każdy potrafi.

O co Ci chodzi?
Mój dziadek był Ukraińcem więc nie widze w tym nic głupiego...
A że Ty ortografii nie znasz to świadczy o Twojej głupocie...
Amen
NeverMind1910
NeverMind1910
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A że Ty ortografii nie znasz to świadczy o Twojej głupocie... Amen


A ja myślę, że jesteś zwyczajnie wrzodem na dupie. Nigdy nic mądrego nie napisałeś i nigdy nie napiszesz. Twoje komentarze są zbędne a posty bazują na jednym zdaniu.
Typu " Pellegrini podobny jest do Tarasiewicza".

Konto usunięte
Konto usunięte: O co Ci chodzi? Mój dziadek był Ukraińcem więc nie widze w tym nic głupiego...

Interesuję mnie to MNIEJ niż zeszłoroczny śnieg.

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety. Ale mamy piłkarzy na "international level" na jakich widocznie zasługujemy

Nie narzekaj :). W końcu w kadrze masz Lechitów - Wilka i Bandrowskiego :)
Freddie2007
Freddie2007
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Interesuję mnie to MNIEJ niż zeszłoroczny śnieg.

Więc po uj (Michał daj mi bana) się czepiasz deklu
WueRZet
WueRZet
  5 czerwca 2009

@Freddie2007:

Konto usunięte
Konto usunięte: NeverMind1910

Spokój.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie narzekaj :). W końcu w kadrze masz Lechitów - Wilka i Bandrowskiego :)

:ziober2: Potwierdza to tylko moją tezę :)

I tylko Wilczek jest Lechitą :rock: :P
WueRZet
WueRZet
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc po uj

:and: :and:
NeverMind1910
NeverMind1910
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc po uj (Michał daj mi bana) się czepiasz deklu

Powiem szczerze, że nie zamierzam korespondować z Tobą. Mama nauczyła mnie, żeby nie rozmawiać z ludźmi o niskim ilorazie inteligencji, którzy w każdym możliwym poście obrażają drugą osobę :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: I tylko Wilczek jest Lechitą :P

Słyszałem, że Widzew się nim interesuję. Szczerze to mnie nie zachwyca. Jest zbyt chimeryczny.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.