MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  3 sierpnia 2011 (pierwszy post)
Witam !

Wstępem cytat :

Konto usunięte
Konto usunięte: W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wszystkich aktywnie działających grup kibicowskich Lecha Poznań. Na spotkaniu podjęliśmy zgodną decyzję o kontynuacji rozpoczętego w zeszłej rundzie protestu. Decyzja spowodowana jest: Narastającymi represjami stosowanymi wobec kibiców oraz niektórych klubów przez Rząd miłościwie nam panującego premiera Donalda Tuska oraz podległe mu Urzędy Wojewódzkie oraz służby mundurowe. Represje te nakładane są pod pozorem walki z chuligaństwem, a faktycznie obliczone są na niszczenie przez władzę oraz część mediów oddolnego ruchu społecznego, tworzonego przez kibiców. W przeciwieństwie do pozostałych ekip z polskiej Ekstraklasy nie mamy zamiaru udawać, że sytuacja wytworzona w poprzedniej rundzie uległa jakiejkolwiek zmianie. Prowadzony przez nas protest będzie kontynuowany w następującej formie: 1. Wyjazd na mecz do Lubina odbędzie się z naszym udziałem, jednakże pojedziemy na niego w czarnych barwach - bez barw klubowych, bez fan oraz bez dopingu przez większość meczu. 2. Mecz Lech Poznań – Ruch Chorzów rozgrywany we Wronkach odbędzie się bez udziału zorganizowanych Grup Kibicowskich. 3. Kolejne mecze wyjazdowe odbędą się z naszym udziałem, jeżeli otrzymamy na nie bilety oraz osiągniemy porozumienie w sprawie ich dystrybuowania. Podobnie jak w przypadku meczu w Lubinie – nie zabierzemy fan oraz innych akcesoriów kibicowskich. Konsekwentnie jeździmy w czarnych barwach. Mecze wyjazdowe z GKS Bełchatów, Polonią Warszawa oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała, zostaną przez nas odpuszczone w ramach protestu. 4. Na mecze wyjazdowe będziemy udawać się zorganizowanym transportem grupowym w celu uniknięcia możliwych prowokacji służb oraz większej integracji poszczególnych grup oraz kibiców niezrzeszonych w istniejących grupach kibicowskich. 5. Mecze domowe rozgrywane na stadionie przy ulicy Bułgarskiej odbędą się w następującej formie: - mecze z Jagiellonią Białystok, Koroną Kielce, Widzewem Łódź, ŁKS Łódź oraz Zagłębiem Lubin zostaną przez nas odpuszczone organizacyjnie. Decyzję o przyjściu na powyższe mecze pozostawiamy każdemu członkowi Grup Kibicowskich oraz wszystkich wspierających nas kibiców do osobistego podjęcia. - mecze z Wisłą Kraków oraz Legią Warszawa odbędą się z naszym udziałem. Jednakże nie zostaną wywieszone fany oraz nie będzie prowadzony zorganizowany doping przez większość spotkania. Na mecze przychodzimy w czarnych barwach. Mecze te nie zostaną całkowicie odpuszczone, aby dobitniej uzmysłowić kontrast pomiędzy naszymi rozśpiewanymi trybunami oraz pustym stadionem. 6. Decyzję co do innych form protestu na poszczególnych meczach oraz poza nimi podejmować będziemy na bieżąco na podstawie analizy sytuacji. 7. Decyzję w sprawie kupna karnetów pozostawiamy każdemu do osobistego rozważenia. Wszystkich kibiców Lecha Poznań, którzy od lat wspierają naszą działalność prosimy o zrozumienie naszej decyzji oraz aktywne włączenie się w zapowiadane formy protestu. Protest, który rozpoczęliśmy nie jest łatwy i zapewne nie skończy się jutro, także wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość oraz dołożyć swoją kibicowską cegiełkę w czasie rozgrywanych meczy. W związku z możliwą zmianą sytuacji ogólnokibicowskiej oraz toczącymi się równolegle rozmowami z organizatorami rozgrywek oraz klubem, przedstawione powyżej decyzje mogą ulec zmianie. Wierzymy, że podjęta przez nas decyzja jest słuszna oraz długofalowo przyniesie same pozytywne skutki oraz oczekiwany przez nas powrót do normalności kibicowskiej. Grupy Kibicowskie Lecha Poznań

Źródło : http://forum.wiaralecha.pl/index.php?/topic/28402-oswiadczenie-grup-kibicowskich-lecha-poznan/

Pytania:

1. Jak Ty Kibicu się zaopatrujesz na taką formę protestu ? Słuszny ? Glupi ? Weźmiesz w nim udział, jeżeli jesteś kibicem Kolejorza ?.
2. Kibice Twojego klubu jaką formę protestu obrały ? Z tego co widziałam, wielu zapomniało po przerwie, że coś takiego w ogóle miało miejsce. Jakby wszystko było okej. A nadal przecież nie jest.
4. Kupujecie karnety ? Bo ja się waham, i bym chciała bardzo, bardzo, jednak z drugiej strony solidarność ze mnie wychodzi, a i przecież mecze bez kibicowania to już nie to samo.
5. Myślisz, że protest, jakikolwiek by nie był cokolwiek zmieni ? Jeżeli tak to kiedy ?


Pozdrawiam ;).
:ziober2:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  3 sierpnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena: 2. Kibice Twojego klubu jaką formę protestu obrały ? Z tego co widziałam, wielu zapomniało po przerwie, że coś takiego w ogóle miało miejsce. Jakby wszystko było okej. A nadal przecież nie jest.

Dalej bez dopingu przez cały mecz, tylko sporadyczne okrzyki i więcej okrzyków w szlagierowych meczach.

MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Kupujecie karnety ? Bo ja się waham, i bym chciała bardzo, bardzo, jednak z drugiej strony solidarność ze mnie wychodzi, a i przecież mecze bez kibicowania to już nie to samo.

Nie kupuję.

MaqdaIena
MaqdaIena: 5. Myślisz, że protest, jakikolwiek by nie był cokolwiek zmieni ? Jeżeli tak to kiedy ?

Nie szybko. Sam protest nawiązując jeszcze do 1 pytania jest głupi, nic nie zmieni moim zdaniem. Jedyna zmiana może nastąpić po zmianie przewodniczącego polskiego rządu, ale na to sami musimy też cegiełkę postawić.
Ogólnie mecze i tak słabe, bez dopingu są jeszcze gorsze i nie przyciągają na stadion.
Bo chodzi się dla atmosfery a smuty to mogę obejrzeć w tv.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  3 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Nie kupuję.

A mi się nie będzie chciało stać w kolejce po bilet na mecz z Wislą, czy też Legią, już się przyzwyczaiłam do tego, że nie muszę, więc moooooże kupię.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Sam protest nawiązując jeszcze do 1 pytania jest głupi, nic nie zmieni moim zdaniem

A ja mam mieszane uczucia, bardzo nawet.
Chyba nie siedzę tak długo w kibicowaniu, by mieć klarowne zdanie na ten temat.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jedyna zmiana może nastąpić po zmianie przewodniczącego polskiego rządu, ale na to sami musimy też cegiełkę postawić.

Coś czuję, że tej jesieni zostanie pobita frekwencja na wyborach :ziober2:.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Ogólnie mecze i tak słabe, bez dopingu są jeszcze gorsze i nie przyciągają na stadion. Bo chodzi się dla atmosfery a smuty to mogę obejrzeć w tv.

Otóż to.
Pamiętam pierwszy mecz bez kibicowania, cisza na stadionie, płakać się chciało.
I na każdym kolejnym sie łudziłam, że chociaż pod koniec będzie pieprznięcie ze strony kotła.
:ziober2:
Gutek909
Gutek909
  3 sierpnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Jak Ty Kibicu się zaopatrujesz na taką formę protestu ? Słuszny ? Glupi ? Weźmiesz w nim udział, jeżeli jesteś kibicem Kolejorza ?.

Protest sam w sobie jest słuszny, tylko boję się, że to i tak nic nie da.. :and:
chyba, że obalimy premiera xd
oczywiście, że wezmę w nim udział.

MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Kupujecie karnety ? Bo ja się waham, i bym chciała bardzo, bardzo, jednak z drugiej strony solidarność ze mnie wychodzi, a i przecież mecze bez kibicowania to już nie to samo.

nie kupuję.

MaqdaIena
MaqdaIena: Mecze te nie zostaną całkowicie odpuszczone, aby dobitniej uzmysłowić kontrast pomiędzy naszymi rozśpiewanymi trybunami oraz pustym stadionem.

momentami będzie mocne pierdo:cenzura:lnięcie :D :mrgreen:
Renifer
Renifer
  3 sierpnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Jak Ty Kibicu się zaopatrujesz na taką formę protestu ? Słuszny ? Glupi ? Weźmiesz w nim udział, jeżeli jesteś kibicem Kolejorza ?.

Średni. Jednak coś jest robione (lepsze to niż nic) ale Tuska Yebie czy jest doping czy nie.

MaqdaIena
MaqdaIena: 2. Kibice Twojego klubu jaką formę protestu obrały ? Z tego co widziałam, wielu zapomniało po przerwie, że coś takiego w ogóle miało miejsce. Jakby wszystko było okej. A nadal przecież nie jest.

Jestem kibolem Kolejorza to j.w.

Brakuje punktu trzeciego ;)

MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Kupujecie karnety ? Bo ja się waham, i bym chciała bardzo, bardzo, jednak z drugiej strony solidarność ze mnie wychodzi, a i przecież mecze bez kibicowania to już nie to samo.

Karnetu nie kupie ale jakieś tam pojedyncze bilety raczej tak.

MaqdaIena
MaqdaIena: 5. Myślisz, że protest, jakikolwiek by nie był cokolwiek zmieni ? Jeżeli tak to kiedy ?

Liverpool protestuje The Sun od 1979 jak się nie mylę, GW chyba z rok my protestujemy.
Albo zmieni się rząd, albo znajdą sie inne kozły ofiarne.

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba, że obalimy premiera xd

To nic nie da, Kaczyński by na miejscu Tuska zrobił to samo a Tusk by lizał dupę kibolom.
Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyna zmiana może nastąpić po zmianie przewodniczącego polskiego rządu, ale na to sami musimy też cegiełkę postawić.

Donald jest nie do obalenia :) to pro, napastnik :mrgreen: on do obrony się nie cofnie za cholerę :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś czuję, że tej jesieni zostanie pobita frekwencja na wyborach

Magdaleno :) chyba sama w to nie wierzysz :)
Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Myślisz, że protest, jakikolwiek by nie był cokolwiek zmieni ? Jeżeli tak to kiedy ?

Czy coś zmieni?, na pewno będzie odczuwalny, nikt obok tego nie przejdzie, ale czy to będzie skuteczne, zobaczymy w praniu
JestemFejkiem
JestemFejkiem
  3 sierpnia 2011

te protesty fanów Leszka zaszkodzą tylko im samym, Tuskowi sie za to nie beknie bo on ma to głeboko w ślepej kiszce :) ale jesli kibice Kolejorza chca wyjsc w ocvzach opinii publicznej na wielkich rozłamowców pedzacych z krucjata przeciwko polityce rzadu (?) to prosze bardzo, mnie to nie grzeje ani nie ziebi bo sprawa mnie nie dotyczy, a solidarnosci z takimi bądź co bądź głupimi zachowaniami ze strony Wiślaków na pewno nie bedzie.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Protest sam w sobie jest słuszny, tylko boję się, że to i tak nic nie da..

Skoro nic nie da to nie będzie słuszny:ninja:.
Czas pokaże.

Konto usunięte
Konto usunięte: momentami będzie mocne pi..nięcie :D

W końcu w ludziach się zbiera od kilku miesięcy i pewnie każdy czeka na te chwile, na tych meczach.

Renifer
Renifer: ale Tuska Yebie czy jest doping czy nie.

Otóż to.

Renifer
Renifer: Liverpool protestuje The Sun od 1979 jak się nie mylę

:wtf:.
Szczegółów trochę poproszę. I tak, nie chce mi się szukać w necie tego.

Renifer
Renifer: Brakuje punktu trzeciego ;)

Był, ale został usunięty i numeracji nie poprzestawiałam, eh.

Makuva
Makuva: Magdaleno :) chyba sama w to nie wierzysz :)

Wierzę, ale również wierzę w krasnoludki, więc ...:ziober2:.
:ziober2:
egze
egze
  3 sierpnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena: Coś czuję, że tej jesieni zostanie pobita frekwencja na wyborach .


wątpię, bo:
- kibice to w dużej mierze ludzie młodzi, ci i tak do wyborów czy to z ciekawości czy to z prostej chęci zmian zawsze do urn chodzą
- kibiców nie ma aż tak wielu jak by się to mogło wydawać, a i nie każdemu będzie się chciało ruszyć dupsko
- w tej chwili praktycznie na polskiej scenie politycznej nie ma alternatywy (a jak jest to tak jak Nowa Prawica nie ma szans na wejście do parlamentu) dla bandy czworga

Samo zaś zamykanie stadionów, niewpuszczanie kibiców gości i "robienie porządku" jest w tym momencie popierane przez większość społeczeństwa, tę która nie ma nic wspólnego z futbolem. Tusk oczywiście traci pewien elektorat, ale z drugiej strony dla jeszcze większej liczby osób jego decyzje są zrozumiałe (co nie znaczy, że obiektywnie one takie są).

Co do samej formy protestu to jest to mniej więcej taki sam protest jaki byłby gdyby Polacy na znak protestu przeciwko brakowi autostrad zaczęli sprzedawać samochody i chodzić pieszo. Co rząd obchodzi czy jest doping na stadionie drużyny x, y, z? Nic.
Rząd - słusznie bądź nie - uważa, że jego zadaniem jest zrobienie porządku na stadionach. Robi to rzecz jasna w sposób, który musi budzić kontrowersje wśród kibiców, ale taką formą protestu niczego oni nie zdziałają ;-)
Makuva
Posty: 26 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 93
Makuva
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wierzę, ale również wierzę w krasnoludki, więc ...

...więc, wiara to nasza nadzieja :mrgreen: i tego się trzymajmy :P
Konto usunięte
Konto usunięte: ..."robienie porządku" jest w tym momencie popierane przez większość społeczeństwa, tę która nie ma nic wspólnego z futbolem. Tusk oczywiście traci pewien elektorat..

Tu jest fakt, też jakby naprawdę kibole się zorganizowali na wybory, tak całościowo, wręcz obowiązkowo :) coś by mu tam ubyło, ale to kiepska lekcja demokracji :)
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a solidarnosci z takimi bądź co bądź głupimi zachowaniami ze strony Wiślaków na pewno nie bedzie.

To jakieś oficjalne stanowisko, czy tylko Twoja opinia ?

Jak się zaczęla akcja z zamykaniem stadionów to jak zareagowali kibice Wisły ? Doping był na każdym meczu ? Każdym , każdym ?

egze
egze: - kibice to w dużej mierze ludzie młodzi, ci i tak do wyborów czy to z ciekawości czy to z prostej chęci zmian zawsze do urn chodzą - kibiców nie ma aż tak wielu jak by się to mogło wydawać, a i nie każdemu będzie się chciało ruszyć dupsko - w tej chwili praktycznie na polskiej scenie politycznej nie ma alternatywy (a jak jest to tak jak Nowa Prawica nie ma szans na wejście do parlamentu) dla bandy czworga


Dodatkowo, jeżeli nie pojawi się jakaś akcja, która znów porządnie wzburzy środowisko kibiców emocje opadną do jesieni...bla bla bla... i tak brak emocji, brak chęci by sie wybrać i zagłosować.

egze
egze: Samo zaś zamykanie stadionów, niewpuszczanie kibiców gości i "robienie porządku" jest w tym momencie popierane przez większość społeczeństwa, tę która nie ma nic wspólnego z futbolem.

Racja.
Od wielu słyszałam, że dobrze się dzieje, że te huligany mają za swoje. Słyszałam to od ludzi, którzy nawet pewnie nie wiedzą ilu pilkarzy na boisku powinno biegać za piłką.

egze
egze: ale taką formą protestu niczego oni nie zdziałają ;-)

I tego się obawiam :).

Makuva
Makuva: ...więc, wiara to nasza nadzieja i tego się trzymajmy :P

;).
:ziober2:
egze
egze
  3 sierpnia 2011

Przede wszystkim - jeśli Tusk miałby za coś tracić elektorat to za podwyższanie podatków i zmiany w okół OFE. Minister Rostkowski w cudowny sposób ukrył znaczącą część naszego długu publicznego :ninja:

Nie wierzę też w to, by ludzie mając w pamięci rządy Jarosława Kaczyńskiego poparli PiS. Do póki na czele tej partii nie stanie jakaś pozytywna, dobrze odbierana persona (taką był np. Marcinkiewicz), dopóty PiS nie ma żadnych szans - a takimi konferencjami jak dzisiaj z udziałem pana Macierewicza też sobie oni elektoratu nie podbijają.

Poza tym co tu dużo kryć. Byłby u władzy PiS byłoby na stadionach to samo. Tylko to Tusk by się wspierał za kibicami ;>

egze
egze
  4 sierpnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena: Od wielu słyszałam, że dobrze się dzieje, że te huligany mają za swoje. Słyszałam to od ludzi, którzy nawet pewnie nie wiedzą ilu pilkarzy na boisku powinno biegać za piłką.


ale po takich akcjach jak w Kownie czy Bydgoszczy jest to zrozumiałe. Jakby to smutno nie zabrzmiało - kibice sami są sobie winni, bo takimi a nie innymi akcjami dali pretekst rządowi do tego, by zrobić z nimi porządek. Tym bardziej, że kiboli ze stadionów jest dużo łatwiej wygonić niż chociażby pijanych kierowców z dróg czy złodziei z ulic. A efekt propagandowy podobny.
tibauld
tibauld
  4 sierpnia 2011

Sratatata. :ziober2:

Chcieliście Donalda to macie. :ziober2:

Renifer
Renifer
  4 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to prosze bardzo, mnie to nie grzeje ani nie ziebi bo sprawa mnie nie dotyczy, a solidarnosci z takimi bądź co bądź głupimi zachowaniami ze strony Wiślaków na pewno nie bedzie.

Nie wiedziałem że gościmy tu szefa stowarzyszenia kibiców Wisły Kraków :)

MaqdaIena
MaqdaIena: Szczegółów trochę poproszę. I tak, nie chce mi się szukać w necie tego.

To samo co my mamy go GW.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.